Rollerid

Rollu mure.

valerik1
12:09 05.03.2010
Tegin ühe äri tehinku osin rollu sõita sain päeva ja nüüd roolu ei lähe tööle.
Säde on aga peaks olema sinine.
Ja palun abi saada ise olen rapla linnas.
Mõni väidab et mälu aga miline mällu väla näeb ei teagi.
hlm
17:35 05.03.2010
Proovi algatuseks uue küünlaga. Mingit mälu sul seal ei ole. Või ma ei tea, mida selle all silmas üldse peetaksegi.
...
20:26 05.03.2010
kindlasti küünla viga vaheta küünal ära ma kahtlen et mälu on pigem küünla viga
hlm
22:35 05.03.2010
..., mis mälust sa räägid ma ei saa aru?
valerik1
11:23 06.03.2010
Ma proovinin uue künla panna ja vaadasin et säde likub mööda künalt etsai tagasi ja ehk lööb kõrvale ja säde peaks olema sinine aga see ei ole.
Elistasin ühele mehanikulle ja see ütles et onmälu viga.
hlm
15:32 06.03.2010
See ei ole mingi mehhanik, kes mäluveast jahub. Minule ei jõua küll kohale, et mis mälu rolleril on?
Rollu mure.
17:01 06.03.2010
Tundub, et siin on omaniku mälu viga, et kuidas rollu käima panna. Kui sa elistasid ühele mehanikulle ja see ütles, et onmälu viga siis ma arvan, et helista või mine vii see mehaaniku juurde siis saad asja kah.
valerik1
18:58 06.03.2010
Aga milles siis viga on.
Kõikk on suured jutu paunikud aga konkreedselt ei räägi keegi vaid jahute millekist muust.
RH
19:17 06.03.2010
Riga võrril oli vanasti sageli kondensaatoriga probleemid, siis oli ka säde kehv ja mootor ei töötanud. Kas rolleritel kondekas on ei tea, pole nendega suurt tuttav sest endal on võrriga sõitmise ajad möödas, aga kui on , siis tasuks seda kontrollida.
Edu sulle!
RH
19:19 06.03.2010
Sael on juhtunud, et küünlajuhe on vastu silindriribisid viga saanud ja säde lööb üle. Kontrolli küünlajuhe ka üle.
hlm
20:09 06.03.2010
Õhkjahutusega rolleril ei saa küünlajuhe mitte mingi valemiga vastu silindri jahutusribisid sattuda, kuna viimane on täielikult peidetud sundjahutuse plastist õhusuunajate alla.

Kas selle olemasoleva sädemega üldse mootor mingit elumärki ei näita? Lubab? Kas küünal läheb märjaks? Jääb kuivaks.
hlm
20:11 06.03.2010
Ahjaa, rolleril ei ole kondensaatorit. Elektrooniline(CDI) süütesüsteem on.
K
21:27 06.03.2010
Üldiselt rollerid talvel käivituvadki külma tõttu halvasti. CDI ehk siis süüteblokk läheb rikki üliharva. Kui peakski rikkis olema siis üldiselt mootorist kostuksid kasvõi üksikud süttimisedki(ükskõik millise sädeme korral). Soovitan küünal ära vahetada ja vänta lüüa mitu korda. Kui pärast seda küünal märg, siis on silinder üle ujutatud bensiini poolt. Kui kuiv, siis ei saa kätte jne, üldiselt omaette teadus. Soovitan pöörduda kellegi asjatundja poole või kui tõesti omal viitsimist ja tahtmist jubida on siis uuri rolleriklubi foorumit- http://www.rolleriklubi.net/

valerik1
13:25 07.03.2010
Ma võtsin selle mälu naha ja tõin tuppa.
Esmaspäeval lähen küsin spetsalisti käest miles värk on.
Aga künal ei lähe märjaks aga bensu lõhna on küll tunad künlall.
Aga ma arvan ka seda et kui teha veel karbusi puhtaks ka siis oleks parem kui on puhas.
Aga ma soovin et andke minulle õpetus ja ma olen tõesti hädas ja vajan abi.
Soovisin vahetada digi pokdi ja elektri ketassae laserika rollu vastu vahetada et saada varu osi aga kahjuks ei ole Raplas sooviaid.
Ühe sõnaka kui on olemas mõni kes ikka soovidab normalselt et leida vea ülesee .
Suurimad tänu neille kes vastas minulle.
hlm
20:55 07.03.2010
Saa aru, rolleril EI ole mingit mälu! Nimeta asju õigete nimedega.
Kui küünal ei lähe märjaks, siis on toiteviga.
Mäller
21:29 07.03.2010
Äkki valerka mõtleb aju... ei tea rolleritest midagi.
valerik1
22:27 07.03.2010
CDI.
http://www.cn-parts.com/index.php?page=shop.product_details&
amp;flypage=flypage.tpl&product_id=31&category_id=24
86&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=et

Et siis saade aru millest on teema.
Ja rollerist ma tõesti ei tea ja see on tõsi.
Ega siis ma nii saama ei palu abi saada.
Ju vist on eestlane kes oskab ainult mõnidata .
Selle asemel et abi anda siis mõnidavad.
Aga see kes andis abi siis ma võtan mütsi maha ja ütlen et suurimad tänud ja oleks sull elus rohkem õnne ja pane saamas vaimus etasi ja abista lähetast.
.........
23:30 07.03.2010
Kuule mees! Nimeta asja õigete nimedega ja inimesed saavad sinust aru......ja nüüd on jälle Eestlane venelasele liiga teinud,...on ikka kuradi fašhist küll see eestlane.
hlm
08:17 08.03.2010
CDI(capacitive discharge ignition) ei ole mälu vaid eesti keeles öelduna süütemoodul või siis kommutaator.
valerik1
10:54 08.03.2010
Kahjuks ma ei soovi kedaki solvada ja rahvuse vahet teha kui inimene ei tunne asju ja ales soedas ja kui küsib foorumist nõu siis selle asemel et anda nõu teda sõimatakse.
Kui mina tuleks ja sõimaks teid ka see meeldik ma arvan et mitte.
Ja kui mõnell inimene on teine siis ära torki vaid ürida leida abi talle.
Mina olen hoolde kodu tuki liige ja ma näen kuitas inimesed kelell ei ole jalku üritavad liigud ja ma kuulan neid ja abistan.
Seall on ka eestlasi ja venelasi aga vasistiks ei kutsu neid keegi sest naad on inimesed.
Kas sa tead mis on sõda .
See on jube asi.
Minu Vanaema kodu kandis käis sõda läbi ja nad ei oska seda nüüd hinada kuid naad kartavad siia maani kui lendab mõni raket nente maiia.
Külas oli suur vee puudus veeti vett kaugemalt sest oma kaevu vesi oli müürkine .
Ole hea ja vali mees sõnu ja hinda oma lähimaid inimesi.
Mina oskan hinada seda.
Muituki kui minu pool vend müüs mu ema korteri maha ma olin ka tige et ma peaks ka midaki saama kuid ta on soomlane ja ma ei karju vasist.
Ole siis tubli.
ex-pert
11:04 08.03.2010
kAS MOTO JA ROLLERIMEESTEL oma foorumit mitte ei ole,sealt saad ehk abi.
valerik1
11:12 08.03.2010
Sealt ma saan abi ja suurimad tänud abi eest.
Täna viin Rapla Maxima taha rollu ja seall ma peaks saama abi.
Muituki kui peres on 4last ja tööl peab käima kuitaki moodi.
Suurimad tänud abi eest.
ivorturb12
17:50 14.03.2010
rolleril on mälu ehk teisisõnu aju olemas küll.aga halva sädeme võib põhjustada ka süütepool.
hlm
18:14 14.03.2010
Ei ole rolleritel tavaliselt ei mälu ega aju(ECU). Aju e. ECU on sissepritsega rolleritel. Aprilia SR50 Ditech, Suzuki Katana 50 sissepritsega mudel ja veel mõnedel teistel.
Tavalistel karburaatoriga rolleritel ECU-t ei ole. On vaid CDI(kommutaator), mida ajuks nimetada on vale. Ajul on palju rohkem erinevaid ülesandeid.
Asju nimetage ikka õigete nimedega.
valerik1
19:33 14.03.2010
Suurimad tänud teille.
Ma sain käima vahetasin süüde pooli ja uus aku.
Aga pikalt läheb käimma.
Kasas on veel teine aku siis ei jää häta.
Aga kui on soe siis läheb lausa jalaga käima hästi naku kohe 1laksust töödab.
Aga kui sõidat siis kiirus on madal ja selline tunne et ei saa bensu kätte.
Vabantust et kirja vead on minull.
Ma ei oska teid ära hinnada suurimad tänud.
antsuke12456465
19:41 14.03.2010
mul oli karpa mootoriga isendil aju või mälu,kuidas keegi kutsub.oli kahtlus et asi läbi,helistasin poodi,küsisin aju ja öeldi kohe et olemas.ei usu et kui oleksin vale asja öelnud siis nad kohe ütleks et olemas.samuti remondi töökojas öeldi aju selle kohta.aga mis me ikka vaidleme.inimene sai rolleri käima ja asi ok !
valerik1
20:48 14.03.2010
Ma soovidan ärke oske vanu asju sest võib saada sellise sara nagu mina.
Minulle meeldis hind kuid proovisin sõitta aga tunsin et on ok aga sain sara.
Ja nüüd kahetsen panin juba 1000krooni hakama aga ikka on veel mäda et on vaja ära vahetada veel kolvirõnkad ja veel Magneetod / Mähised siis peaks olema ok koras masin ja läheb veel 1000krooni maksma.
Ja lõpp tulemus et ehitan omale uue rolleri ja hind on saama.
Ja veel vahetada karbusi ka veel.
...
21:21 14.03.2010
sul võib uba selles olla et küünal ei plahvata surve all ja sellepärast ei lähe käima ja samas võib sul küünal kah kehv olla pane uus küünal ka karba võid kah läbi puhkuda tee need asjad ära ja proovi siis vaata mis saab
hlm
21:22 14.03.2010
antsuke12456465- sinna remonditöökotta mina küll oma kaherattalist viia ei julge, kus nimetatakse süütemoodul-kommutaatorit ajuks või mäluks. Seljuhul on ju ka vanadel vene moppidel ajud peal, sest need ju samuti elektronsüütega. Need remondimehed võiks end ikka natuke harida asjade õigete nimetuste koha pealt. Ja karburaatoriga rolleril ei ole kohe kindlasti aju. Kõike ikka ei maksa uskuda, mis teile suust välja pritsitakse.

valerik1- mis rolleri üldse ostsid? Kui said sigaodavalt iseenesest hea firma rolleri, siis paar tuhat remondile ei ole hullu midagi. Teed ise oma käe järgi korda ja sõidad muretult tuhandeid kilomeetreid.
Olen ka ise väga hea hinnaga kokkulastud mootoriga kvaliteetse tootja kaherattalise ostnud ja ise korda teinud. Üle 10000km sõidab ma arvan nüüd küll jälle muretult. Ära muretse, küll asja sõitma ilusti saad.
valerik1
22:51 16.05.2010
Aitäh nõu eest.
Aga muure mull on ja selline et ei ole sädet ega kas sa võiks nõu anda.
Uues kolvi rõnkad on peal ja panin mootori peale kuid proovisin starterid ja panin mootror peale ja ansin starteris peaks ide jäärki olema säde aga ei ole.
Akus vool on kontrolisin testrika aga ei leia seda kohta kus võiks läbi olla .
Kaitsmed on korras ehk peenike traad vahel.
Kas saad anda nõu.
Soori kirja vead minull.
hlm
08:45 17.05.2010
Arvaravasti oled kuskilt mõne vajaliku juhtne lahti jätnud, sest enne remonti ju töötas, kui lugeda sinu eelnevaid postitusi. Vaata juhtmed üle.
Või ei ole küünlapiip ilusti paigas ja juhe korralikult süütepoolis. Proovi uue küünlaga. Halvimal juhul on süütemoodul CDI läbi, mis olenevalt mudelist võib maksta kuni 1000.- krooni.
valerik1
14:14 17.05.2010
Ma proovisin testrika täna et vool ei tuule süüde pooli iseki.
Ja pean veel üle vaadama juhmed äki on kusakil kalla sees.
Aga suurima tänud nõu eest.
Sori et kirja vead on minull.
Aga selleki poolest südamest suurimad tänud.
valerik1
14:17 17.05.2010
Minull on veel teine mootor ja soovin maha müüa .
Kui on huuvilist siis saab helistada 5096613 valerik või siis tulla kohale rapla linna.
qp
19:46 18.05.2010
Aga muidu tore, et suutsid mingi süütepooli mure rahvusteemaks venelaste ja eestlaste vahele keerata... kuna mina olen sakslane siis miskipärast ei tule mulle küll sellist mõtet pähe teist rahvust süüdistada, kui mu jalgrattal kumm katki läheb- oder- geplatzt hat;-))
valerik1
22:55 22.05.2010
Ma tänan kes tegi minu rollu korda, Raplast üht meest kes sai minu rolleri korda teha ja lausa ütlen müts maha selle mehe ees.
Maix on minule nii palju vastu tulnud et ma ei oska neid tänada.
Ja roller sõidab nüüd ja käima läheb nii hästi et ühest löögist.
Aga vead olid süüte pool siis klapid olid paigast ja Süütemähis oli läbi lõi voolu raami ja CD.
Aprilia2552
19:49 12.10.2016
Mul aprilia sr50 ditech 2003, tahaks tuunida aga mis peaks ostma(milline survevedru jne)?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte