Mootorratad

PETTURID

Ahmed16
09:37 14.09.2023
Mototehnika keskkonda on ka jõudnud petturid. Ma müün enda motoratta siin keskkonnas ja ühel päeval kirjutas mulle tegelane nimega Garry De****, kes kirjutas inglise keeles ja tundis huvi motorattale. Soovis rohkem pilte emailile
[email protected] ja hakkas kauplema, ning kui jõudsime kokkuleppele hinnas, lubas saata raha ja siis tellida kullerit, kes siis tuleks järgi. Ma küll tundsin, et mind najoobitakse, aga kus kohas esialgul ei saanud aru. Nüüd kui asi selgus kirjutan siia ja teen teistele ettepaneku. Ühesõnaga tuli kiri pankalt HSBC, et just kui ülekanne on tehtud ja seal on isegi 100 rohkem kui leppisime kokku, aga raha te saate peale seda, kui teete ülekanne väärtusega 100€ kuller firmale. Ühesõnaga mis ma tahaksin öelda olge ettevaatlikud.
Vellu.
19:26 14.09.2023
see on huinaa, ega sa ei ole ainuke, keda najoobitakse, minu käest taheti kütte puude eest ettemaksu ,mingile Mumbabe või mingile pangakontole, ei teagi palmide kütteväärust, või mis seal Aafrika kandis kasvavad.
Deus
19:44 14.09.2023
Ise nad kütavad enamasti kuivatatud sõnnikuga, mida kasutatakse ka majade ehitamiseks. Suht universaalne asi see väljaheide.
siberia
20:58 14.09.2023
Garrytennistele tuleb kohe selgeks teha et arveldamine käib ainult sularahas. Saadab kulleri , sellel on raha kaasas, tahab motikaga proovisõitu teha - paneb rahapaki tünni peale ja nii edasi.

Isegi siis kui ostja selline klassikaline huijar ei ole on võimalik et tekib kiusatus pangamaksetega midagi kombineerima hakata ja makse tühistada. Ma olen vaadanud et soome eraisikud kardavad ülekannet nagu tuld kui ostja on välismaalane.
ConnorFlint
06:46 15.09.2023
Seda "kardavad ülekannet, kui tuld" leiab vaat, et pea kõikjalt.
Sõber tahtis oma 50a juubeliks üürida L-Pransusmaalt maja. Igate mõnus ja lahe koht kaljuse merekalda ääres.
Kuna too prantslane mingeid agentuure ega muid bronni-keskondi ei kasutanud, tuli tegeleda otsesuhtlusega.
Sõber siis, et bronniks maja kaheks nädalaks.
Prantslane seepeale, et bronn käib ainult ettemaksuga.
Olgu, anna konto nr, kannan üle.
Ei ei, nii ei pidavat asjad käima - vaja pangast garantiikiri, et pärast teha ülekanne (põhjendus, et tegu väljaspoolt Prantsusmaa panka)....
Mis krdi garantiikiri?
No siis nad põrgatasid kirjavahetust ja paar korda ka tel.kõne... ning sai konto nr-i kätte, tegi ülekande ära ja pärast prantslane kiitis, et kuram... Eestlased tegid ülekande ära, et tõmmanudki kanni lohku ja kõik sujus... Vähemalt too prants kinnitas, et kohati on seal eestlastel (lätlased ja leedukad kah) "selline" I-Euroopa kuvand küljes...
OT:
Maja rendiga tuli kaasa ka auto kasutamise võimalus, auto rendihinne oli maja rendihinna sees...
Ja masinaks oli Duster :)
stammer
20:08 15.09.2023
ehk siis vana rentis omale juubeliks Dusteri ja sai maja pealekauba ;)
qp
13:40 20.10.2023
On saadetud kiri ka nii, et kogemata sai rohkem raha üle kantud- palun saada ülejääk tagasi... Kunagi keegi õpetas, et tuleb samamoodi teha. Panga maksekviitungeid on ilmselt postkastis kõigil, kustuta sealt mõned tähed ära, pane vajalik summa(ntks 200), pane saaja aadressiks kelmi kuller. Saada see tagasi koos kirjaga, et oops, kogemata sai topelt üle kantud, palun saatke mulle mu 100 tagasi.
Minu rollut taheti ka Aafrikast osta. Sõber laeval töötas ja 2 nädala pärast just Läänerannikule minemas Librevillese, Lagoses vehepeatus ja tulgu siis rollule vastu. Kirjutas, et ei, ta saadab hoopis ikkagi kulleri... ja makseblanketi kullerile.
Tivo reg. Kasutaja
21:46 20.10.2023
Eestis elab 300000 välismaalast. Ometigi ei kardeta neile müüa. Mis seal vahet. Vaja on lepingut ja raha reaalselt kätte saada. Nigeerlane vōi venelane- Eesti Vabariigi pōhiseadus ei luba neil vahet teha.
Tbundy
08:48 21.10.2023
Kangesti tundub ajaviiteteema ja fake teema.rahaükekannet vaadatakse ikka oma pangast laekumise järgi. Mitte maksekorralduse kuvatōmmist.
Ja leping on leping. Arvelt mahasaamisega pole probleemi kui sul on leping. Kui välismaalane ostab auto ja läheb minema ilma punaste numbriteta siis see pole sinu probleem. Mina müüjana ei pea teadma kas autoostja kasutab seda tulevikus eestis soomes vōi serbias.Üldjuhul välismaale müües vōetakse auto enne eestis arvelt maha. Aga seda ei pea tegema. Peale sinu vōōrandamisteadet kustub liiklusvahend 1 aasta pärast lōplikult eesti registrist.

Kas ostja on vene kodanik vōi türgi kodanik ei puutu teemasse.
Mis puudutab lepingut, siis see vōib olla ükskōik mis keeles. Enamik imporditavaid on saksa keeles.

Muudetud 21.10.23 08:54

A maalt
21:49 05.12.2023
Kle Tbundy, mitte keegi ostjatest ei tegele sinu pangakontoga. nad saadavad sulle mingi libakonto väljavõtte kus olevat kenaste näha summa, mis sinu kaup maksab ja 100 rohkem, et sa saaksid selle tagasi saata ja siis juba hoopis kolmandale arvele... loomulikult nad kiirustavad sind tagant, et enne sinule saadetud arve ei avane kui oma arvelt kiirelt sota neile saadad...
Vanamees777
00:54 06.12.2023
Tivo reg ja Tbundy on vist nendesarnased, kelledel peesid lohku tõmmatakse. Mõhkugi nad aru ei saa.
Keegi ei taha ju midagi osta!!! Tahetakse, et sa oleks naiivne loll ja mingi fake pangatehingu peale kuhugi raha kannaksid. Hakata siinjuures jahuma midagi põhiseadusest, vahe tegemisest rahvuste järgi ja lepingutest... no anna kannatust.
maaks
08:27 06.12.2023
Tänases poliitsituatsioonis vist ikka peab vahet tegema venelaste ja teist vahel. Venema kodanikule autot müüa vist ei tohi, kuna sõidukid käivad sanktsioonide alla (enamus sõidukeid). Kui isikul on EU poolt välja antud elamisluba, siis on OK.

Muudetud 06.12.23 08:28

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte