Rollerid

kas 12 aastaselt võib 50cc rolleriga sõita ?

matu
21:24 23.01.2005
mul isa tahab osta aqa ta ei tea kas ma võin sõita ma olen ise 12 palun aidake
vtoe
22:33 23.01.2005
Sa ei tohi sõita.
Alles 16 aastaselt saad mopeedijuhi load teha, 18 aastaselt ei ole enam mingeid lube vaja.
chriss
07:30 24.01.2005
mopeedi lubasid saab teha kui oled 14 ise tegin just ära ja kui 16 saad siis pole neid enam vaja aga kindluse mõttes võik ikkagi ära teha,mina olin ka kunagi 12 ja mul oli ka roller siis ja sõitsin ikkagi sellega ringi aga mitte suurtel teedel
matu12
19:25 24.01.2005
aqa kumb on maal mõtekam kas roller või rossikas ? mulle endale meeldib rohkem krossikas aga kas sellega võib sõita yldse ?
jeenyussa
19:34 24.01.2005
No krossikaga võid end kergemini surnuks sõita(oleneb cc),aga üldiselt,kui teed korralikud siis rolleriga ka norm kehvematel teedel pole,aga enam sellega mida peale hakata.
W 123
09:16 25.01.2005
Teedele sa veel minna ei tohi, seega krossikas või mopeed on vast sobivam, nendega saab ka seal sõita, kuhu rolleriga asja pole.
tõnu.
15:55 25.01.2005
Matu. mina soovitaks maale ikka krossikas, roller on väikeste ratastega ja rohkem asfaldi jaoks.
boy2
00:46 28.01.2005
ei,kui oled 16 sis ei pea enam mingeid lube olema.
ja kui oled 14 sis võid aleva vahel sõita(20 ga)
ja kui oled mingi 12-13(ei ole päris kindel ja jalgratt load on sis
võid vist ka mopiga sõita aleval 20ga.
aga jah ise sõidan 82 krosaga kogu aeg alevatel et rajale pääseda siiani ei ole kl kordagi 20 vist sõitnud(no ok mingi startides jah)
aga jah muidu kogu aeg mingi 50-(palju välja jooxeb) ikka sees
Kurrat!
13:22 28.01.2005
Kas lisaks kirjutamise oskusele on ka lugemise oskus maailmast kadunud!?
Liiklus-seadus ja liikluseeskirjad on samaväärselt internetis kättesaadavad nagu see auto24.ee foorum. No VÕTA see kuradi eeskiri ja LOE sealt!!!!!
Sama soovitaks ka enamikule siin arvajatele ja targutajatele ja muudele "päris kindel mitte olijatele"... Simpel ju!
>:oO
janar
02:36 06.03.2005
palun aidake otsida mulle krossikat ei oska ise kuskilt otsida hinnavahemik 15-20 tuhat....
kes oskab aidata
{see parandusega]
kardo
09:16 06.03.2005
ei tohi mull politseikäest küsitud 14 ja anna minna..
xvoldex
14:05 09.03.2005
aga tead mis kamm on ve roller on jama aga kui sa tahad sõita rolleriga kasvata ennast 14 eluaastani siis äkki jõuad rollerit käes hoida
ivar
17:34 09.03.2005
ei nagu mingi roller on ülikõwwa, pole lube vaja ega mingi stuff norm
NK
01:22 15.03.2005
Rolleri juhtimiseks seaduslikult on vaja vanust 14a. ja juhiluba. Selle saab, sooritades ARK-s mopeedijuhi eksamid. Kui eelnevalt on olemas jalgratturi juhiluba (mida on võimalik saada 10a.-lt), pole teooriaeksamit enam vaja teha. Nn. abimootoriga jalgrattaga, millel on olemas ka vändad-pedaalid, võib sõita jalgratturi juhiloa olemasolul alates 10.eluaastast. Alates 16.eluaastast eelnimetatud riistadega sõitmiseks lube tarvis ei ole praegu kehtivate seaduste kohaselt.
poisike
20:19 25.03.2005
oldmoped
21:29 25.03.2005
Probleem selles, et eesti seaduse järgi ei ole abimootoriga jalgratast kuskil ega kuidagi, peale mainimise, et ka selline asi on olemas, defineeritud ja lihtsalt väntade olemasolu ei tee mopeedist kuidagi abimootoriga jalgratast. Samamoodi on mopeedid ka kõik võrrid, olenemata oma jalgratalikust ehitusest... ja vajalikud ka min 14a vanus, mopeediload, kiiver ja põlev esituli.
Täpsustame ka juurde sellise pisiasja, et see, kas tegu on rolleriga või mõne muu mopeedklassi sõidukiga, ei ole üldse oluline - tähtis on ottomootori puhul kubatuur alla 50cc ja valmistajakiirus kuni 45km/h. Rollerit, kui sellist ei ole üheski eesti seaduses kuidagi mainitud - liikluseeskirja seisukohalt pole ju kuidagi oluline, kas mootor ja bensiinipaak asuvad juhi jalgevahel või tagapool.
yamaha
19:43 31.03.2005
ei ära osta rollerit ja krossikat ka ei soovita, kui oled 12 ja tahad sõita, siis osta enduro, ise olen 13 ja akkasin ka 12 aastasel sõitma enduroga, see nagu krossikas, ainult et tal tuled ka küljes. endal on yamahad dt sarja enduro. täitsa kobe asi(Y). tahad mult ära osta? suurel teel ei sõida, aka praegu lasen metsa vahel ja väiksematel teedel ringi, olen ise ka rohkem maalaps MSN:[email protected]
tafga
14:16 03.04.2005
tegelt naq ei tohiks sõita kui oled 12a aga kui sõidad korrralikult ja ei yleta kiirust siis võid ka surtel teedel sõita.
ise ostsin rolleri 12 aastaselt ja hakkasin sõitma suurtel teedel sõitma ja ega politsei eriti välja ei tee kui korralikult sõidad.
See on pöhiline
Kay0
18:18 12.07.2007
OOTA ÄRA KUNI SAAD 14. ÄRA MINNE ENNE TEEDELE=) KUI TEAD LIIKLUSEESKIRJU SIIS POLE ASI NII HULL. KUI AGA EI TEA VÕIN OLLA MINA SU JÄRGMINE OHVER
jekk
11:09 15.07.2007
kuulge vaadake selle teeema aasta arvu!!! lol foorumi algataja on selle ajaga juba tükk aega ehk oma uue krossika või rolleriga sõitnud :D mina oleks muidugi soovitanud sulle rieju mrx 50cc parim pill mis on 50cc arvan ma
i.
06:16 19.07.2007
osta isale liikluseeskiri ja vedage mõlemad näpuga järge - rolleriga võid sõita alates 14a, eelnevalt peab olema läbitud koolitus ja tehtud vastavad load, kui saad 16a ei pea lube enam olema, võid vabalt sõita. enne seda vanust oleks targem mitte omale see pill soetada, vaid tuupida liikluseeskirju, et sa hiljem tänaval lollusi tegema ei hakka ja oma eluga riskima. kiiver ka pähe muidugi!
Hannes1234
15:39 13.04.2008
alates 16 võib sõita ilma lubadetta.Alates 14 võib sõita ainult lubadega.
ment110
13:14 16.04.2008
võib küll aga selleks peavad olema jalgratta juhiload kui oled 16 siis ei pea enam lube olema
hlm
17:54 16.04.2008
Mis krdi jalgratta load? Jalgrattalubadega võid sõita jalgratta, aga mitte mopeediga.
rshgrtsdzrfzsxscz
16:23 25.09.2013
Kui oled 14 siis võib ainult 50cc rolleriga sõita?
V võib suuremaga ka?
hlm
17:14 25.09.2013
Kui leida ei oska, siis ehk lugeda ikka. http://www.mnt.ee/index.php?id=11437
Kreks 12
16:42 27.10.2015
Kas ma võin rolleriga sõita kui ma prgult olen 13 palun aidake
kupu_3
21:40 27.10.2015
Kuhu sul sõita vaja prgult vstu tlve? Uuel aastal saad jlle vnemaks.
rerno
16:43 03.05.2018
kas ma võin sõitta kui ma olen 14a rolleriga
maaks
08:52 04.05.2018
Roller = mopeed ja mopeedi juhtimiseks on vaja AM kategooria juhtimisõigust.
"AM-kategooria mootorsõidukit võib juhtida isik, kellel on mis tahes mootorsõiduki juhtimisõigus või piiratud juhtimisõigus. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust ei nõuta isikult, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari. "
https://www.mnt.ee/et/liikleja/juhiluba-ja-juhtimisoigus/juh
timisoiguse-kategooriad-ja-tingimused/juhtimisoiguse-0

"*14-aastane – AM-kategooria mootorsõiduk.
Juhtimisõiguse saamiseks tuleb kuni 15-aastase mopeedi juhtimisõiguse taotleja seaduslikul esindajal esitada Maanteeameti teenindusbüroole kirjalik nõusolek."
See muidugi tähendab seda, et esmalt autokooli ja kui see läbitud, siis MNT eksam pärast mida saad AM juhtimisõiguse - vanemate tõendit on vaja MNT-s (aga võib-olla küsib seda juba ka autokool).
Suvakas
15:53 02.06.2018
Kas 17 aastane ilma lubateta isik võib 49 kuubikulise mopeediga sõita? Igall pool erinev vastus.
...
18:58 02.06.2018
Ava liiklusseadus ja leiad vastuse. Vastus on, et ei või, keegi ei või, kes on sündinud peale 93. aastat ja on ükskõik kui vana.
Suvalineantz
14:57 13.09.2019
Kas sul on juhiluba vaja?
Mopeediga sõitmiseks on tarvis juhiluba, kuid leidub ka erandeid ning erinevaid võimalikke juhilubade kombinatsioone on palju.

Esmalt, mitte mingit juhiluba ei vaja mopeediga sõitmiseks need inimesed, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari. Seega võivad need inimesed osta rolleri ning sellega muretult sõitma hakata.

Seaduse mõistes võib mopeedi võib juhtida vähemalt 14-aastane inimene, kel on AM-kategooria või muu kategooria juhiluba. AM-kategooria juhtimisõiguse saamiseks tuleb autokoolis läbida vastav koolitus ja teha eksam.

See tähendab, et 14-15 aastane nooruk võib läbida vastava koolituse, teha mopeedilubade saamiseks eksami ning asuda rolleriga sõitma. 16-aastaselt saab aga teha juba B-kategooria load ning kuigi autosse ei tohi veel üksi istuda, siis tohib nendega sõita mopeediga
hlm
08:38 14.09.2019
Lisaks, vähemalt 14 aastane saab mopeediga sõita ka AM kategooriat omandamata. Sel juhul peab mopeed olema nn pisimopeedi(piiratud võimsus ja kiirus) klassi all. Sõitmiseks piisab jalgrattaluba olemasolust ja üle 16 aastastelt mingeid lube ei nõuta ka neil, kes sündinud enne 1.jaanuari 1993.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte