Rollerid

jama mopeediga

RometOgar202
08:58 13.03.2016
lugu siis selline et sai talvel 6 nädalaks seisma jäetud ja hakkas nu** pihta käivitamisega
alla null kraadiga läheb käima järsku hakkab nagu vahele jätma ja sureb välja siis käia mootorit pool päeva ja järsku lambist läheb käima saad mootori soojaks ja siis sõida nii palju kui tahad
mopeedi nimi on romet ogar 202 ja sõitnud olen aind 430 km
säde on olemas ja vahetasin küünla ära isegi sest see läks puruks ning lisaks tahmab mopeed mul küünlaid päris hästi
karbussi jõuab bensiin suuga puhusin läbi ka ja täitsa normaalne
sooviks teada mis siis viga on mopeedil
eile sai veel korraks käima sedasi et sai natuke käivitusabi õhufiltrisse lastud
läks käima aga kui gaasi hakkasin andma siis suri välja(muidugist mootor oli külm)
teist korda enam käivitusabi ei aidanud
lisaks veel ennem sai karbuss lahti võetud ja kõik süsteem oli bensust tühi

Muudetud 14.03.16 08:56

gugwufi
09:20 13.03.2016
Sinu kirjeldus vihjab ilmselgelt niiskuse pugemisele elektrisüsteemi!!! Tahmav küünal on ise juba märgiks, et säde kaob vahepeal ära ja kütus peksab tühja küünalt. Mina alustaks süütepooli kontrollist ja sealt edasi ülespoole, samas vaata ka õhufilter
kupu_3
14:12 13.03.2016
Midagi ta seal sätib gaasitrossi otsas. https://www.youtube.com/watch?v=OJ2Jb0DLcv8
peaks olema sama mootor, mis Jawal ja Simsonil. Vähemalt vanaste oli.
400 km on ju veel täiesti uus. Äkki on keegi omaarust midagi tuuninud?
RometOgar202
15:49 13.03.2016
väga süütepooli ei usu ennem õhufilter aga ülal oleval videol ta lihtsalt eemaldab piiraja
RometOgar202
15:54 13.03.2016
õhufilter kuna enamasti sõidan kruusateel
Siiiidiuss
17:43 13.03.2016
Kui karburaatori demonteerisid ja kogu süsteem oli bensiinist kuiv sis pakun varianti, et ujukinõel jääb kinni. Bensiin väheneb ja ujuk vajub alla. Aga kui nõel koos ujukiga alla ei vaju siis uut bensiini ujukikambrisse ei tulemus on see, et tee mis tahad aga ilma bensiini ja õhu seguta mootor käima ei lähe:) koputa karburaatorile. Näiteks kruvikeeraja ots vasrtu ja väiksema lehtvõtmega vastu kruvikat. Võib juhtuda, et nõel kukub alla ja saab käima.
RometOgar202
18:35 13.03.2016
ei see oli alguses märg, aga kui lahti sai võetud siis jooksis tühjaks ju, aga ta jäi juba alguses esimese korraga käima, aga siis sai gaasi antud ja suri välja
ma arvan ka et õhufilter millegipärast
jee.kim
18:36 13.03.2016
Pakuks, et sellel junnil on ka vaakumiga kraan.
Kui see kinni on, 0 kütuse pealevoolu...
Siiiidiuss
18:58 13.03.2016
Külmalt tahab rikast segu saada. Segu rikastamiseks on õhuklapp. Õhufiltril mis viga saab olla? Võib proovidq sellist asja, et võtta karburaatori juurest õhutoru lahti ja proovida käivitada. Samal ajal käe või papitükiga õhuava järk-järgult sulgeda. Kui õhufilter umbes siis ei käi soojalt ka õieti. Kui pool päeva tuleb käivitada siis enne sureb starter ja aku kui masinast õiget naudingut hakkab saama kui korda saab.
RometOgar202
19:05 14.03.2016
soojalt ta käis küll täitsa normaalselt ja seda ma tean ka et kui kaua käivitada sureb starter ja aku ära ning sellepärast kasutangi praegusel hetkel vänta
Siiiidiuss
20:07 14.03.2016
Vändamehhanism läheb ka katki kui iga päev pool päeva taguda. Praeguste temperatuudridega peaks tooreklapi abiga umbes 5 sekundiga käivituma. Kui on +10 ja sioojem siis peab esimesest vändahoobist käivitaua. Aga seda kõike muidugi eeldusel, et mootor korras. Saan aru, et neid Eestis vist müüb hansapost. Vii garantiisse kui uus asi ja normaalselt käia ei taha. Kui Poolast ise tõid soodsalt, siis garantiiga keeruline. Aga üldiselt kes mopeeddidega tegelenud need saavad aru suht kiirelt mis viga. Kui süütejamad sis ei käi soojalt ka. Pigem kahtlustan karburaatori ja õhupuhasti poolset osa.
RometOgar202
17:22 15.03.2016
tänan abi eest nädalavahetusel ehk leian vea üles
Raiko65
21:04 26.03.2016
olen kah selle Rometi omanik et kui võtsid karpa maha siis seal eespool sisse laske kolektori pool karpal on kummist rõngas tihend ja selle all kuskil seal soone sees on ime väike kuulike kui selle ära kaotad siis ei käi masin kuidagi aga hakata viga otsima õhufiltri juures siis sellest pole mingit kasu sest sõidan ise kah kruusa teedel juba üle 2500 km ei ole veel umbes aga karpat on puhastatud juba neli korda kuna sell masinal on ATV mootor peal siis tehase karpa on lahja sellele ja ma tellisin lätis õige karpa masin tõmbab nagu elajas..
Siiiidiuss
21:47 26.03.2016
Kas said mopi korda? Praeguse ilmaga peab esimese matsuga käima minema.
RometOgar202
06:35 27.03.2016
Raiko kus kohas see kuulike seal täpselt asus kas selle kummist rõnga all on see sest sinna ma ei hakkand piiluma ja miks ta küll siis jamama peaks hakkama ei saa maa üldsegist aru
RometOgar202
06:40 27.03.2016
nii ja naa siidiuss.mul oli paagis veel 8 kuud vana bensu ning kui sai natuke uut peale valatud hakkas kohe paukuma ja lõpuks sai normaalselt tööle aga eile hakkas küünalt märjaks tõmbama kui võtsin küünla maha, siis essa korra aeg väga märg polnudki ja tegi kohe ühe paugu mis oli ainuke, võtsin siis uuesti küünla maha ja siis oli küll märg kuivatasin ära ja sain tööle.äkki kuna hoidsin ss bensukraani lahti seismise ajal.
RometOgar202
06:45 27.03.2016
lisaks mainin et 6 päeva hoidsin kraani kinni aga kui ma sõitsin siis ta lihtsalt seisis paar tundi kraan lahti ning eile ta läks üpristkist normaalselt tööle arvestades et vana bens on sees.
isal oli mini seisnud 4 kuud ja sai teise matsuga käima, minu mopeed aga 6 päeva ja sain samuti teise matsuga käima
looder23
08:51 27.03.2016
Mina alustaks bensiini vahetusest. Siis mõtleksin edasi. Kui on siis üldse enam edasi vaja mõelda.
Raiko65
17:23 27.03.2016
Jah kui selle kummi rõnga ära võtad siis selle soone sees allpool peaks näha olema kui kuuli pole siis on lihtsalt sealt auk näha ja siis on jama selle karpaka et madalate pööretega saab sõita aga kui keerad tuuri juurde siis hakkab hoopis pidurdama selle jaoks ongi see kuul seal
Raiko65
17:33 27.03.2016
seda pensukraani ei tasu üldse näppida kui jätad talveks garaasi siis jah paned kinni aga igapäevaselt ei soovita näppida seda sest kuna see kraani ümbris on kergelt aint needitud ja võib sõiduajal palju pahandust teha kui sul nätsu kah kaasas pole siis ikka päris jama õnneks juhtus mul kodu ligidal pensu purskas nii et sai kohe oleks keegi koni välja viskand oleks pauk mis sugune..
Siiiidiuss
21:38 30.03.2016
Bensiiniga tavaliselt ei juhtu midagi. Kui masin on korras siis aasta aega vana bensiiniga läheb ka esimest löögist käima!
RometOgar202
14:08 29.04.2016
tänaseks nii palju et tehase poolt oli kütesegu valesti reguleeritud aga need kaks korda mis ma vaatasin pärast poole küünalt, oli ikka tahmand,
äkki kuskilt kolviseintel on weel lihtsalt tahma ja tahmab natuke
omrah
11:44 31.08.2016
tere minul on PROBLEEEM!

NII

Mootori töömaht: 49 cm 3
Mootori võimsus: 2.7 kW
Kütus: Bensiin
Käigukast: Automaat
Veoskeem: tagavedu
Mootori mudel: C364M

nii siis see masin läheb ilusti käima pole probleemi sõitu alustab ka ilusti .
aga mingi hetk hakkab jama pihta ..
kaob võimsus ära annan gaasi palju tahan ei midagi ..
või siis lasen gaasi lahti jääb peale .. kas põhjus võib oilla vales sisse valatud õlis vüi siis on mingi muu jama palun abi ..