Rollerid

Seadus ja A1

tnt768
22:19 04.04.2016
A1- või A2-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõiguse esmakordsel andmisel väljastatakse isikule esmane juhiluba ka juhul, kui talle on eelnevalt antud esmane juhiluba B-kategooria või B-kategooria koos C1-alamkategooria mootorsõidukite juhtimiseks. Esmane juhiluba väljastatakse sama kehtivusajani, mis oli märgitud eelmisel esmasel juhiloal.
See on seaduses kirjas? Nagu ma saan aru, et jalutan arki esindusse ja saan oma b katiga taotleda A1 load? Kuidagi kahtlaselt lihtne tundub see. Sõidueksami peab vist siiski tegema? Plaanis osta 125cc roller.
Mahno3
23:27 04.04.2016
Kulla noormees,

Arkis niisama taodelda sa ei saa midagi. Kõigepealt läbid autokooli vastava kategooria õppekava, teed ära koolieksami, siis teed ära ARK teooriaeksami ja seejärel sõidueksami vastava kategooria sõidukiga. Kusjuures eksamisõidul nõutakse manuaalkäigukastiga masinat, st roller oma variaatoriga eksamil ei päde.

Kui see kõik ei sobi, piirdu 50cm3 rolleriga.
............
07:10 05.04.2016
Ja loomulikult, mina jalutasin oma BC1 esmaste lubadega ARKi ja taotlesin endale kohe CE kategooria.....
Teemaalgataja
16:17 05.04.2016
Kulla vanamees,

Ei maksa kohe nii ründav olla. Ma teadsin isegi, et peab tegema vastavad kursused ja eksamid. Lihtsalt seaduses oli selline sätte sees mis tekitas küsimusi. Kui asjast midagi ei jaga, ära hakka siin jaurama. Tahtsin lihtsalt teada kas saab või ei saa (spetsialisti mitte 45 aastase harleypeeru arvamust). Kui ei saa pole hullu ostan atv.
maaks
17:35 05.04.2016
"A1- või A2-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõiguse esmakordsel ANDMISEL väljastatakse " on siin võtmesõna. Ja antakse ainult väljateenitult (autokool+riiklik eksam) :-)
Aga mida sa küsisid üldse?
PS! Aga tee ikka load ära - hooaeg kohe algamas, saad suveks juba sõitma!

Muudetud 05.04.16 17:36