Viimased sõnumid

Kärss
23:21 eile
» » #1475148
Kuule troll, mitmendat korda ma siia juba kirjutan, et see teema pole mitte minust, vaid nendest, kes ebaõiglase ja väga suure maksuga pihta saavad?`Kui Sa pole siiani viitsinud foorumit lugedagi, kaotad ka kaasarääkimise õiguse. Ma ei hoia suurt osa oma autoparki isegi mitte Eesti registris ega korja ka romusid varuosadeks. Aga seda teeb paarkümmend talu lähiümbruses, sest nad ei suudaks muidu pere liikumisvajadusi rahuldada olukorras, kus ÜHISTRANSPORT PUUDUB TÄIELIKULT ja lapsi PEAB 5 päeva nädalas kooli vahet sõidutama (nagu minagi, st läbisõidud kokku on suuremad kui linnas või tavaline liisinguautode läbisõidupiirang). Probleem on neil täiesti olemas, sest arvestades varuosahindasid tasub neil makstagi oma romupargi eest seda 50e/a auto kohta, sest sealt võtad alt ära näiteks rattalaagri, mille 700tkm elukaarest on pool veel alles, aga poes maksab uus ja olematu kvaliteediga sama laager sama palju, kui temal praegu terve romu. Mis saab siis, kui ÜV-l enam läbi ei saa ja tuleb 400e autole maksta lisaks juurde ka 700e registreerimistasu (koos esmase registreerimise lõivuga)? Maal miinimumpalgast peret üleval pidades ja koolikohustuse tõttu niigi suurte autokuludega igapäevaselt sõites on need IGA SEISVA AUTOVRAKI eest 50e LISAKULU parasjagu nii palju, et poes ostetakse oliivõli asemel poslamaslat ja hamba küljest murdunud kildu ei minda parandama, sest vastasel korral jääks kõigil pere lastel sel aastal klassiekskursioonile minemata. See ongi reaalsus, minu laste klassideski ei saa paljud lapsed osaleda, sest vanematel lihtsalt pole seda LISAraha kasvanud igapäevaste kulude kõrvalt võtta. Kui neilt miinimumpalgast otseste ja kaudsete (st kõigi teiste aktsiisi-maksutõusude) kuludega aastas ligemale tuhande jagu rohkem raha ära võetakse, siis jääb neile veel vähem kätte ja siis tehaksegi valusaid valikuid igapäevaselt nii poes kui ka ohutuse ja tervise arvelt.

Ma olen alati imestanud ka seda, et Võsapetsi jt probleemipundardega kujundatakse maainimestest mainet kui alkohoolikutest, aga kui mõned linnast maale suvitama tulnud alkashid välja arvata, siis üheski talus enda ümbruskonnas ei näe alkoholiprobleemi. Isegi need igaõhtuse üheõllemehed on pigem erandlik nähtus, sest õhtuni tehakse õues tööd, veedetakse perega koos aega ja tuppa tulles minnakse teleka ees vedelemise asemel magama. See on eluviis, mida on otsustatud maksustada kordades kõrgemalt linnas elamisega võrreldes ja kuigi see puudutab ennast ainult servapidi, on seda nõrgemate kiusamist OMA RIIGI poolt väga valus kõrvalt vaadata.
v6sa
23:02 eile
» » #1475147
Kasutatud auto kliimasüsteem on oma olemuselt perioodilist täitmist vajav asi. Külmaseadme tööks vajalik aine on nii hea pugeja:( Mõne aasta tagant sadakond € maksta täitmise ja mõne lohvi vahetuse eest on oluliselt mõistlikum kulutus kui kogu süsteemi uutest osadest uuesti kokkupanek, et saada pidevalt tuba külmaks järgmiseks kümneks aastaks.
Deus
21:25 eile
» » #1475146
Tuleb kiiremas korras hiinakas osta:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120300146/euroopa-komisjon
-ahvardab-kehtestada-hiina-elektriautodele-taiendava-tollima
ksu


Huvitav, kas EU sadamaplatsidel olevad on tolli juba läbinud või mitte...
Andreas22
21:23 eile
» » #1475145
Sgf, mis on sinu postituse mõte?
Kui süvened teemasse ja oskad lugeda, siis nägid, et uus pump olemas ja läheb koheselt ka vahetusse.
Olen selle autoga sõitnud juba 7a ja mingei müügi plaane ei ole ei praegu ega ka tulevikus kohe kindlasti, et ei tasu mingit umbluud ajada.
Kasutaja Stammer ütles õiged sõnad: iga viga/probleem on lahendatav. Kui sellise auto juba ostad ja kasutad ka otstarbekalt, siis pead ka arvestama väljaminekutega aegajalt.
Kena õhtut!
63amg
21:11 eile
» » #1475144
karistusmaks-mitte kusagil riigis pole autoomamismaksu
Raul Jaak Ervin Üks Jalgvärav
21:10 eile
» » #1475143
pole see automaks hullu midagi. Kärss ära enda elu põhjal tee üldistusi. Neid inimesi on vähe, kes endal mingit romuparki varuosadeks hoiavad ja keegi ei keela võtta vajalikud jupid küljest ja kere lammutusse viia ja arvelt maha võtta. Lihtsalt lammutus küsib siis mingi papi, kui väärtuslikud jupid on küljest ära.

ja kogu see vaeste söögilaua ja katkiste hammaste jutt - milleks sellist jura ajada? hambad on inimestel katki, sest hammaste eest ei hoolitseta. ja hoolitseda tuleb hammaste eest ise. hambaarst ei pese sul hambaid, ei reguleeri mida ja millal sööd, ei puhasta sul hambavahesid.

ja tervislik toit ei ole kallis. kas juurikad on kallid, kas banaan on kallim kui küpsised ja kommid? no ei ole. kas piim on kallis?, kas lahtine liha on kallis? no väga ei ole ja leiab ka erinevat kala, mis ei ole üüratu hinnaga.
fdghfgh
20:30 eile
» » #1475142
sina sina oledki siis see adekvaat, kes alati nõus kõiki makse maksma?
mina mina
19:46 eile
» » #1475140
Mis kuradi karistusmaks?! Eriti haige möla ja ebaadekvaatne ka!
fdghfgh
19:21 eile
» » #1475139
Ega neil vist valikut ei ole- kui sa juba parteis oled (alates nlkp aegadest), siis ajadki sama liini nagu partei ajab ning enda arvamuse võid enda teada jätta. Eks toiduahel on mõnus asi ja kes tahab ennast sellest mingi automaksu pärast välja lülitada. Kunagi oli lühim anekdoot juut töötab, täna aus poliitik. Või südametunnistusega poliitik.
stammer
19:13 eile
» » #1475138
iga viga/probleem on lahendatav, iseasi, kas klient on nõus maksma selle eest.
Kui kuuldakse esinduse hinda, siis hakkabki alternatiiv-karusell pihta, et leida odavam lahendus, tihti mitmeid kordi üle makstes.
Kärss
19:02 eile
» » #1475136
Pikk ja mõttega lugemine e-hääletusest. Eks igaüks otsustab ise, kas kõik need ämbrid olid juhuslikud või võib sealt tagant vee sogaseks ajamisega äkki mingit vandenõud otsida;) Igal juhul ei saa panna kuidagi pahaks, et inimesed seda ei usalda.

Minu jaoks on hämmastav eelkõige see, et erasektoris tähendaks sellise soperdamise esitlemine oma töö viljana karjääri/ettevõtte lõppu (või siis tuleks oma nime vahetada:). Aga kusagil paralleelmaailmas nimetatakse seda edulooks.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120300026/e-haaletust-vaadelnu
d-mart-poder-taiesti-ebausaldusvaarne-hamati-isegi-kahe-riku
tud-haale-osas


PS: ma ise andsin e-hääle, st usaldan siiski rohkem kui paberhääletamist.
Kärss
18:18 eile
» » #1475135
Reformierakond, Eesti200 ja Sotsiaaldemokraadid surusid täna auto omamise karistusmaksu läbi.
https://www.err.ee/1609369226/riigikogu-kiitis-automaksu-eel
nou-heaks


Kuna jõukaid see majanduslikult nagunii eriti ei puuduta, siis toon nimeliselt välja, kes on täpselt need inimesed, kes on otseselt soovinud seda, et just vaesemate inimeste toidulaud oleks alates järgmisest aastast veelgi madalama kvaliteediga, hambad katkisemad, kodud tuleohtlikumad jne ning autode taaskasutus seisvate varuosaautode näol sisuliselt tasalülitatud. Soovin südamest neile kõigile samasuguseid elumuutusi, mida nemad vaesematele inimestele oma arrogantsusega tekitavad.

Auto omamise karistusmaksu poolt hääletasid:

Jaak Aab
Annely Akkermann
Yoko Alender
Andre Hanimägi
Anti Haugas
Lauri Hussar
Züleyxa Izmailova
Karmen Joller
Maria Jufereva-Skuratovski
Mario Kadastik
Raimond Kaljulaid
Madis Kallas
Siim Kallas
Ester Karuse
Erkki Keldo
Liina Kersna
Tanel Kiik
Meelis Kiili
Signe Kivi
Toomas Kivimägi
Mait Klaassen
Urmas Kruuse
Katrin Kuusemäe
Ants Laaneots
Kalle Laanet
Hanah Lahe
Maris Lauri
Jürgen Ligi
Priit Lomp
Irja Lutsar
Eero Merilind
Eduard Odinets
Liisa-Ly Pakosta
Heljo Pikhof
Õnne Pillak
Juku-Kalle Raid
Mati Raidma
Reili Rand
Valdo Randpere
Marek Reinaas
Maido Ruusmann
Andrus Seeme
Pipi-Liis Siemann
Timo Suslov
Margit Sutrop
Andres Sutt
Aivar Sõerd
Kadri Tali
Peeter Tali
Tarmo Tamm
Igor Taro
Tanel Tein
Urve Tiidus
Vilja Toomast
Toomas Uibo
Kristo Enn Vaga
Kristina Šmigun-Vähi

Peagi saame teada, kas presidendiinstitutsioon esindab ainult edukultuse teerulli või kogu Eesti rahvast.
sgf
17:35 eile
» » #1475134
suht 100% kindel, et kui 5-6 aasta pärast pole selle sama kondi veaga navaarat veel ära müünud, siis saab jälle uuesti täpselt sama reha otsa astuda ehk siis "täitja" juures "täitmas" käia
fdghfgh
17:20 eile
» » #1475133
Nüüd siis lõpuks on leitud inimene, kes selle teksti ülikeerulised tehnilised terminid on suutnud korrektselt kirjutada, aga väljaviske kollektro ja tihend on ikkagi kirsiks tordile jäetud. Kohutav, kui mandunud on see nn ajakirjandus.
Aga eks kirjaoskamatust leidub ka lihtinimeste hulgas veel küllaga. Või on see lihtsalt süvenev trend: Hagis toidlustuseks.
Siis selline ümber kohandatud hagis vajab nokitsemist siit ja sealt.

Kuid hagis ehk haggis on siiski toitlustusega ja seotud.
https://en.wikipedia.org/wiki/Haggis
Hahaa
16:54 eile
» » #1475132

*** Vahetada tuli väljaviske kollektor ja tihend, ***

Lugege või siis copy'ge õigesti ning nalja jätkub kauemaks!
fdghfgh
16:02 eile
» » #1475131
Eespool panin kirja väljavõtte kuulutusest: Hind on lõplik. täitsa sõidukorras, ainult geneka rihm vajab paigaldamist.
Nüüd on teksti muudetud: täitsa sõidukorras, ainult geneka rihm vajab paigaldamist, mis sisaldub hinnas.

Aru muidugi ei saa, mis selles hinnas sisaldub- ainult rihm või rihm koos paigaldusega.
fdghfgh
15:42 eile
» » #1475130
Vbl tuleb kellelegi kasuks.
Esisild kolises, no ikka üsna tuntavalt, nagu miski asi loksuks lahtise poldi otsas. Otse sõites kolises, kergelt rool paremale- kolin kadus, vasakule- ei muutunud väga midagi. Kõik jubinad korras, kuskil mitte ühtegi loksu, kõik poldid kinni. Eelmine aasta ülevaatusel oli juba kolin, aga ühtegi viga ei tuvastatud- sild tihe mis tihe. Amordid, rattalaagrid ja misiganes veel korras. Igaks juhuks vahetasin ära ühe vanema kondi (kuigi ka selle munakud tihedad), sest teine oli paar aastat tagasi juba vahetatud. Ei muutunud midagi. Vahetasin ka õõtsa, sest kangutades tundus, et tagumine puks liiga lõdva, aga ikkagi midagi ei muutunud. Vana kätte saades selgus, et kõik puksid olid siiski üsna korralikud. No ehk grammike vaiksemaks jäi.
Võtsin siis ükspäev veel korraks ratta alt ja uurisin kõik läbi, kangutasin kangiga ja kui siis lõpuks poolkogemata õõtsa ja stabikavarda vahele kangi panin, st liigutasin stabikavarrast, mis liigutas konti õõtsa suhtes, nägin, kuidas kondi ülemine polt varda augus liikus. Selge pilt- poldiava stabikavardas oli aastatega miskipärast suuremaks veninud ja nüüd loksus juba vähemalt millimeetrijagu. Ja kogu see väike liikumine tekitas sellise kolina, nagu kohe kukuks miskit alt ära. Miks see ava on veninud, kes teab. Vbl see vana kont siiski aja jooksul nii palju liikuma saanud, et tagus auku tasapisi suuremaks. Ega hetkel muud teinudki kui pingutasin kondi mutri täiega kinni ja jäi vähe vaiksemaks, aga väike kolks on suurematest muhkudest ja lohkudest üle sõites ikka olemas. Seega sellised lollid jamad, mille peale esimese hooga ei tulegi.
Oih
15:41 eile
» » #1475129
https://www.auto24.ee/soidukid/4018583
BMW 118D VIN: WBAUD71070PD90518 075LRC uus reg nr.
Rootsis läbisõit ligemale 290000 + kilomeetrit
https://www.car.info/en-se/vin/S/WBAUD71070PD90518
Deus
12:02 eile
» » #1475127
See oli hea kirjeldus. 10 punkti, like ja muud tänapäevased positiivsed ovatsioonid.
ConnorFlint
11:46 eile
» » #1475126
Automüügikuulutus
https://www.auto24.ee/soidukid/3907300
Esimene foto kenast Rakvere linnusest, kuid mingi auto on fotole jäänud ja segab vaadet.
Järgmised kaks fotot on kukkumiselt tehtud.
Neljas foto toast, kus ka diivan osaliselt näha....
-
Nojah, samas oleks nagu automüügikuulutus ja samas ei ole nagu kah...
Müüjal on põhipoint veits lappama läinud.
Ehk siis tobe.