ATV'd

Tere! Millist atv soovitate osta, et metsast puid

andero24
16:06 22.04.2016
Tere!

Millist atv osta, et saaks metsast puid tuua ja lund lükata?
kindlasti mitte hiinakas. Ja siis näiteks kust osta?
Ette tänades!
mtz 4x4
16:45 22.04.2016
Samas summa eest osta traktor, mitte mänguasi.
gugwufi
17:53 22.04.2016
Polaris, pole kahtlustki!
Duramax
20:16 22.04.2016
Miks Polaris? Oskad äkki põhjendada ka?
diisell
20:32 22.04.2016
Võta Catweesist Honda TRX500 või TRX680,ülikõva tööloom ja saad lõbusõitu ka piisavalt,kkast soosib töötegemist ja Honda vastupidavus on kuldaväärt,Polaris käib kah,aga Honda kindlasti vastupidavam.
Avdiii
20:35 22.04.2016
Kui eputada ei soovi siis töökindluse poolest on honda teistest kordades üle. Kui keelt oskad siis leiad foorumitest palju infot miks üks parem kui teine on.
gugwufi
20:56 22.04.2016
Endal mitmel tuttaval Polaris ATV-d aastaid juba ja majandavad nendega aastaringi k.a maastikuhooldus ja metsavedu, Polarise raam on oma olemuselt lihtsalt nii tugev, et kannatab kasutada "sihtotstarbeliselt"! :-)
koi4ija
21:08 22.04.2016
tuttavatel veel mõned margid olnud või ainult oletad, et teised nigelamad?

Muudetud 23.04.16 13:02

arvamys
22:55 22.04.2016
Osta traktor .
Atv eluiga on liiga lühike ,kui teha sellega tõsisemat tööd .
Point puudub .
Aga kui tahad rallida ka peale tööd ,siis muidugi Atv .Saab ikka raami lappida ,peale metsas käruga siplemist.
Tuttavatel on mitu Can Am 1000 mootoritega ja sõidurõõmu kuhjaga .
Navara3000
23:01 22.04.2016
jee.kim
13:10 24.04.2016
Läheks teemaalgatajaga vastuollu ja ütleks, et selliste tingumuste jaoks võtaks just hiinaka!
Lihtsalt tääd tehes on nendest küll ja veel aga niipea kui tahad funnida ja mudas puurida, siis kindlasti "nimega" masin
v6sa
15:36 25.04.2016
Kõigiga saab seda teha. Mida raskem, seda suuremat käru tirib/lumehunnikut trügib.

Hiinakate puhul tuleb endal käed õliseks teha päris tihti. Aga kel riistad olemas, siis hinna-kvaliteedi suhe tuleb mõistlikul kasutamisel päris hea. Soovida jätab vaufaktor ja ilusaid naisi mingi "tseeeffiga" ikka ei sebi, eksole.

Margimasinad kestavad tapmist veidi kauem, aga kui kord on katki länud, siis ei pruugi remont enam nii lihtsalt kulgeda.

Nagu juba mainiti: töö tegemiseks on väike traktor etem, aga kui on tahtmine mõned luud ka murda, siis ukerdisega saab selle kiiremini vormistatud. Mida võimsam moto, seda tõenäolisemalt saab hankida hulgimurru.

Isiklik eelistus oleks Polaris just juhtraua paigutuse tõttu, aga tehniliselt on Honda vast parim. Neil on ilmselt ka pädevaim müük. Samas Kawa ja Suzu kohta näikse remondiinfot enim liikuma.
liiva4
18:05 25.04.2016
ei ole see hiinakas nii hull midagi,tahtsin ühe taluniku käest osta kasutatud hiinakat ja küsisin et kas peab pulkade kastiga järgi jooksma,ütles et on oma metsad kümme talve välja toonud ja midagi suuremat laiali pole lennanud,säh sulle hiinakat.
Randlase poeg
09:49 02.05.2016
Kahjuks ei ole mainitud, kas otsid uut või kasutatud ratast ja kui suur on eelarve. seega on siinsed nõuanded rohkem üldistavad.

Mõned tähelepanekud siiski.

Olgugi, et mõni siin kiidab hiinakaid ja põhiline argument on, et ka hiinakas on edasi arenenud, ei ole nende kvaliteet, nt jaapani pillidega, ikkagi võrreldav. Sageli ei olegi tegemist mingite suurte sõlmede riketega aga väikesi asju juhtub koguaeg ja see tüütab varem või hiljem ikka ära. Eriti kui aeg on piiratud ja mingi tilu lilu rikke pärast on päev jälle raisus.

Edasi , kui on vaja töötegemiseks, siis üle 500.. 600 masinat pole mõtet soetada. Tonnisega pole käruvedamine või lumelükkamine üldse mõeldav.
Nagunii saab määravaks kaalu ja jõu suhe. Samas selle järgi osta" mida raskem seda parem" pole ka päris õige sest laias plaanis see mõnekümne kilo erinevus erilist rolli ei mängi. Nt lumelükkamisel kasutavad mitmed lisaraskusi.

Mis puutub erinevate tootjate masinatesse siis eelpoolmainitud Honda on töötegemiseks väga hea. Osadel mudelitel on jalaga käiguvahetus , mis nt lumelükkamisel on super, naks edasi - tagasi ja samal ajal saad sahka vintsida.

Samas on paar puudust millepärast mina Honda välja vahetasin metsaskäimiseks ei ole õiget mudelit: 500 on siiani sirge sillaga ( uuel on siiski jagatud aga ei tea kas seda Eestis veel müüakse) 680 on aga liiga kiirete käikudega ja tagurpidikäigu lülitamisel on kerge kasti lõhkuda.

Polarisel on mingi kummaline veo süsteem , 4 vedu eraldi lülitada ei saa ja tagurdades on ainult 2 veoline! Samuti on jaapanlastega võrreldes janune.

Suzu ja Kawa on rihmakärsatajad

Metsas ja lumelükkamisel minumeelest kõige parem Yamaha 550/700. Samas tuleb meeles pidada , et need ei kannata pikka maanteesõitu , kuna tagasild kuumeneb liialt .
Tädi Suuzi
15:20 02.05.2016
Vean LTA750 pidevalt palke, kärssab ainult koni suus. Sa Randlase poeg tõmbad vist linttraktoreid käima?
Randlase poeg
22:08 02.05.2016
Haha! Ei tõmba linttraktoreid käima.
Käisin ise mitu aastat metsas no-name hiinakaga ja ka ei kärsatanud rihma, kuigi laadungid olid vihased. Eks ta ole ikka juhis ka kinni.
Siin on praegu teema, et Suzu ja Kawa on ehituslikult sellised kus on võimalik rihma kärsatada, Yamul on lisaks tsentrifugaal sidur , mis põhimõtteliselt rihmakärsatamise välistab.
Kui jutt käib uue pilli soetamisest ca 10 000 EUR siis on hea mõnda asja teada.

Samas Kawa läheb tagaratastele kõige lihtsamalt, kellele see oluline on.
suzuk...
20:48 15.05.2016
Lisaks siinsetele "teadjameestele" et ka suzukil on sidur. Ja see annab väga hea töökindluse sellele masinale. Sai ühe suzuga maha sõidetud ~10 000 km ja vahetatud ainult 1 rihm. Kusjuures see ka igaks juhuks.
Kawal ei ole sidurit ja see masin tõesti kärsatab rihma kui kasutada ei oska seda...
Randlase poeg
11:12 28.05.2016
Hea küll, täpsustan.
Suzul on sidur aga tehaseseades on veetava variaatori vedrustus vedel. Nüüd kui peatud hoopealt kiiresti, siis ei lükka need rihma pingealla ja agressiivselt startides ikkagi kärsatad ära.
Rahulikult toimetades muidugi toimib. Samas, need keda tean Suzut kasutamas, on ikkagi vahetanud vedrustuse tugevama vastu.
Tuuli_L
00:26 06.04.2021
Randlase poeg kirjuta palun oma kontaktid, et nõu küsida!
krahv horror
20:11 10.04.2021
Mul kah küsimus! kuna variaatoriga masinat ei taha nöha siis kas mõni aateevee on manuaalse käimakastiga ka loodud?
krahv horror
22:48 10.04.2021
sellist jamalinki ple mulle mõtet siia toppida. hiina jama on jama, seda tean. mõtlen et mida eestis müüakse ja käsikastiga mitte nagu mõni kuradi rollerauto kurat
paraan
23:21 14.04.2021
Minul on kawa 650 ja 5 talve puud teinud ning lund lükanud aga ka lõbu pärast sõitnud. Rihma olen vahetanud korra. Enda kogemuse järgi ütleks, et raam on tugev tal, sikutatud ja väntsutatud igatipidi aga järgi pole andnud. Minek on ka hea, taga ratastele saab kerge vaevaga. Mõistusega kasutades peab vastu küll.
khm
08:02 15.04.2021
Kommentaare lugedes on kõik nii kõvad vennad, et alla Can-Am ja Polarise üldse keegi ei toimeta!!!
Samas, neid masinaid pole igapäevaselt nii palju nähagi ja peeneks lasta võib absoluutselt igasuguse masina!! Ja lagunevad nad kõik, lihtsalt margipille on 3-4 korda kallim remontida aga no kõik on siin ju megarikkad!! ATV-saab metsas kiiremini toimetada kui traktoriga aga metsaveoks on traktor ikka passlikum!
ahhh
08:52 15.04.2021
Väike Kubota (või analoog) 4wd traktor ca 1000 kg on paras asendus Atv haagise vedamiseks metsas..
Kestab igastahes tööd tehes rohkem .
Aga rallimiseks ja enda surnuks sõitmiseks on ATV kindlasti kiirem riist.
Randlase poeg
09:14 15.04.2021
Pole pikalt siia sattunud, seepärast pole vastanud.

Ega mul ei ole palju lisada sellele mis juba kirjas.Kahjuks ei ole viimaste mudelitega nii kursis, sest elu läheb edasi ja prioriteediud muutuvad. Huviliste seltskond, kellega sai kogemusi vahetatud, on tänaseks kes kuhu, edasi liiikunud.

Asjast ka.
Võimalik, et Hiina toodang on teinud edusamme aga töömasinaks on ikka head Honda tavalised käikudega mudelid, pole rihmaga muret.Nüüd on need ka difriluku ja sõltumatu tagasillaga.
Samuti julgen soovitada Yamaha toodangut. Ise ei ole peale seda kui 6 a tagasi viimatimainitud tootja masinat kasutama hakkasin, enam näinud pointi hobust vahetada. Olen ikka palju metsa vedanud, selleks hooajaks paigaldasin hüdrovintsi, koorem tuleb nii ludinal peale, et on veel rohkem tehtud kui varem. Siiani ei ole midagi ära lõhkuda suutnud. Oluline on muidugi paigaldada põhjakaitsed.

Can Am on väga hea masin, kui tahad maakera kuuselatvadesse pilduda. Töötegemiseks on teised margid.

.
16:35 15.04.2021
mille pealt see hüdrovints jõu saab? Kuidas see koorem siis peale tuleb?
Randlase poeg
17:52 15.04.2021
Siin pole midagi uut, bensiinimootoriga hüdrojaam on ees raamipeal.
Peale tuleb nagu ikka, ainult võrreldes enne kasutusel olnud elektrivintsiga on kiirus ja jõud hoopis midagi muud.
.
21:58 15.04.2021
Minule suht arusaamatu,kallis atv,kallis hüdrojaam,kallis vints. Kõik korraliku traktori hind. Kogu see kompott on mänguasi pealegi. Lihtsalt arvamus.
pffff
22:30 15.04.2021
ja lõpuks on puud odavam osta, kui jebida kalli tehnikaga nagu mingi koolitatud ahv
mõistlikum
22:36 15.04.2021
oleks juba panna soojuspump ja puhata, mitte möllata mingi jamaga, aega vist lademetes käes
....
07:21 16.04.2021
Elan maal ja oman natuke metsa. ATV on väikeses majapidamises päris hea tööriist.
Saab metsast omatarbeks puud koju veetud, saab ka näiteks mulda, prahti ja kõike vajalikku vedada ja lund lükata. Suure traktoriga on väikese majapidamises raske liikuda. Pealegi lõhub suur masin maapinda. Minu majapidamises piisab ATV täielikult. Ostsin kasutatud ATV, mille eest ei pidanud väga suurt raha välja käima.
Randlase poeg
08:43 16.04.2021
Vaatan eided ka autofoorumisse pääsenud ( 3 postitajat peale minu eelmist kirjatükki). Täitsa kodune tunne,kus on sama jauram , et aeg on üle minna "kaasaegsematele küttelahendustele ".

Tegelikult on nii, et puhkus tähendab erinevatele inimestele erinevaid asju. Kes saab ekukutsest tulenevalt piisavalt füüsilist koormust, see muidugi vabatahtlikult metsa ei roni. Mina olen nn "puhta töö mees" ja kogu see majandamine "päris asjadega" annab nii füüsilise koormuse kui hingelise rahulolu. Isegi sae vilin võib olla muusika, võrrelsed mõne mehe mölaga.

Peale selle on tegemist " perekonna metsaga". Kuidas sa jätad tuulemurru jne maha vedelema?

Mis seda finantspoolt puudutab, siis ATV ostsin USA st kasutatult, hüdojaama samuti kasutatult, vintsi jaoks sai soetatud ainult hüdromootor, ülejäänud osa sai ise tehtud. Käru, tõstuk jne on samuti ise tehtud.

Tõsi selleks on vaja omada treipinki , keevitust jne, mis jällegi mõne meelest on tarbetud asjandused, mis viidavad kallist puhkeaega ja ei ole mõistlik ressursi kulutus. Samas kui vaatad tänavale siis näed, et kogu see kupatus maksab ainult väikese osa mõne mehe auto hinnast. .Kui kogu selliele vastav kupatus uuena tehasetööna soetada, siis jah räägime summast 25000, mis just taskuaha ei ole.

Keegi mainis traktorit, see on ka olemas, koos laaduriga aga mulle ei meeldi.
Sealt kust traktoriga 3 x käid , ei pääse enam ATV ga läbigi, sellised rööpad tulevad .

Kokkuvõtteks, võib panna soojuspumba, võib lasta robotil niita vms. Siis magada puhkepäevad lõunani ning pärast istuda naisega, teine teiselpool lauda ja mõelda mida järelejäänud päevaga peale hakata.
ConnorFlint
09:00 16.04.2021
Vat inimesed ongi erinevad:
kes naudib tulemust, kes protsessi. (ning kes protsessi-tulemust)
Endal sai u 20a tagasi metropoli mürast ja tempost villand ning kolisin maale, paksu metsa taha. Finantsiliselt poleks vaja midagi erilist liigutada või teha, a juba varajasest noorusest olen nautinud maaelu toimetusi ja sügiseti hoidiste tegemist (originaalis maalt pärit).
ATV on majapidamises väiketraktori aseaine, olemas ka suurem traktor.
Vajadusel saab naabrilt laenata veel suurematki traktorit või siis ATVle metsaveohaagis koos tõsteseadmega.
Ja värskes õhus füüsilise töö vastu pole mul midagi - puhas nauding.
(elamises ka õhksoojuspump olemas, suisa 2tk)
Randlase poeg
09:16 16.04.2021
Täpselt nii. Eesmärk ei ole raha teenida sellega.

Täpselt sama on ju kalapüügiga. Ostad paadi , mootori, käru, siis maksad püügiõiguse eest: mitte mingi valemiga ei ole võimalik niipalju kala saada, et majanduslikult asi asuv oleks.
.
17:23 16.04.2021
Atv ega võid 2 hektarit korrastada ja mängida töötegemist kui aega jagub. Kellel maad ja metsad hallata ei saa lubada selliseid mänge atv ga. Mina küll ei kujuta ette,et käin tihu kaupa metsast puid vedamas.

Linnameeste lõbud.
Marko
17:42 16.04.2021
Tänitamise asemel võiks püüda mõista, et miks mõnele sobib ATV ja käruga metsast puid tuua.
Willem0
03:45 18.04.2021
To . kene ja linnameeste lõbud. Ka mina vean 2 rummi puid korraga välja ATV ga ja elan maal, mitte linnas. 20 koormat ja piisab mulle. Lõin arve kokku ja odavam , kui tellida väljaveo traktor , kes facking tuleb siis kui tal aega on ja kas läbi saab. Igal metsal on omad spetsiifikad , mina liigun omas metsas ATV-l lintidega ja siis pean ka vaatama kuidas ja miks . Kõik metsad ei ole kuiva lmaal.
..................
13:31 18.04.2021
Õiged haldajamehed lendavad sinna madalasse metsa rasketehnikaga lageraiet tegema peale pehme maaga, tõmbavad meetrised rööpad sisse ja haldavad pärast kuskil teises kohas edasi. Sina vaata siis edasi, kas ja kuidas saad.

Kõik ei taha teha lageraiet ja kui lageraiet ei tee, siis pole rasketehnikaga ka suurt midaigi teha.
tublimiis
20:57 18.04.2021
Panen ka siis oma valiku siia kirja. Kolisin pealinnast Lõuna-Eestisse 15 aastat tagasi ja et sugulaste T-16 "Põka" minu soovidele ei vastanud, hakkasin kaaluma, kas osta ATV või Jaapani minitraktor. Et ATV-ga paarutamine mind eriti ei huvitanud, langes valik Jaapani minitraktorile, milleks sai Mitsubishi MT 205, võimsus 20hj(minule täiesti piisav) - väga hea läbivus, väike kütusekulu(ca 0,8 l/h) ja kõik viled-tuled toimivad. Küttepuude veoks ostsin Viljandimaal toodetava kallutava tagakopa, millele tegin peale lisatava vineerist kõrgenduse, mis annab puude mahuks ca 0,8 ruumi. Kuivatan puud metsa all riitades 1-3 aastat, mis teen samasse kohta, kus puu maha võtan ja siis vastavalt vabanevale kohale kuuris/räästa all toon tasapisi ära, tavaliselt 4-5 koormat, e. 3-4 ruumi. Traktoriga oli kaasas nagu tavaliselt mullafrees, mis on aia-kartulipõllul igati hea asi. Minu trakatsiga oli veel kaasas ka hooldusniiduk, seega jäi ära ka murutraktori ost. Kallutava tagakopaga vean kruusa, liiva, mulda ja talvel ajan ka õues lund tagurpidi käiguga. Ja isegi lõbusõitu saab teha - tagakoppa pink sisse ja 3-4 inimest istuma, kiirus on muidugi väike, ca 30km/h, aga ongi ohutum. Selline värk siis minu puhul.
looder23
10:02 19.04.2021
Punktike ei saagi aru saama. Ja kõik teised on lollid kui ei mõtle või ei tee nii nagu tema. Ta on empaatiavõimetu inimene ja ta ei saa sinna midagi parata. Talle tuleb lihtsalt andeks anda.
.
11:19 19.04.2021
Kes ütles,et keegi rumal on? Need on lihtsalt minu valikud.
Looder ega rekkajuht saagi kõigest aru kui pikalt kuudis elab.Anname andeks.
looder23
12:38 19.04.2021
Seda ma ju räägingi, et sa ei saa aru. Ise selgelt ütled ära, et ei kujuta ette. Siin su empaatia võimetus seisnebki. Sa ei suuda end panna teiste inimeste asemele ega vaadata teise inimese vaatevinklist. On sinu vaade ja muu on mänguasi ning tilu-lilu. Sa ei suuda ette kujutada, et inimene võib omada ka mõni hektar metsa, mitte sadu hektareid ja peab kohe rasketehnika muretsema. Ja teine näide , rekkamees võib-olla tõesti elab juudid, kuid raskeveoki juht võib ka iga õhtu koju minna. See on nüüd sulle totaalne üllatus. Rekkajuht on eriti tühmadele isikutele selgitamiseks, oma ameti kohta. Kui ikka mitte muhvigi aru ei saa ja tühma pilguga vaatab, siis ohkad ja ütled, et rekkajuht, siis pilk selgineb ja aaaa.....

Oehh, miks ma üldse vaevun....
ConnorFlint
13:48 19.04.2021
Teema veits lappama ei lähe vää??? (eemaldub ATV olemusest)
Nädälavahetusel sai laias laastus kokku (laup+pühap) 13h tööd tehtud. Küll ei olnud tegemist metsast puude toomisega, vaid pinnase planeerimisega.
ATV-le käru järgi, pinnasest kivide korjamine ja välja tõmbamine, kärule, kivid toise kohta täiteks, ATVle sahk ette ja silumine. Kevadel on hea säherdust mulla-liiva segust pinda ATV sahaga siluda, võtab küll. Pole veel läbi kasvanud.
Willem0
21:24 20.04.2021
CF 850 roomikutega ja mets väga soine. See mis paistab pildilt on juba väheke kuivem ala.
maakas11
08:45 07.05.2021
On Polarisel ka tagurpidi nelivedu kui üht uppu vajutada

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte