Viimased sõnumid

lubadeta jalgrattur
00:14 täna
» » #1473494
"Õuealal paarutamist või ÕIGEL teepoolel kulgevast jalakäijast..."

Asulasisesel teel ei ole jalakäijatel mingeid õigeid või valesid teepooli ning vähe sellest, õuealal võib jalakäija kasutada sõiduteed kogu laiuses, sealjuures on tal täielik õigus lasta autojuhtidel enda järel sõita nii pikalt kui vaja, kui see on millegagi põhjendatud. Näiteks ma ise rattaga sõites ei eelda, et jalakäija peab minu läbilaskmiseks mingisse loiku või hange sumama.

---

deus, see kõik kisub juba teemast väga kõrvale. Selles sinu videos ei ole kuidagi võimalik vahet teha, kas seal oli mingi tuul või siiski pigem otsene kokkupuude. Samuti ega ma ei välistagi, et kui on kõva külgtuul, siis selle ootamatu äravarjamine võib tasakaalu mõjutada, eriti kui suunamärguande andmiseks isegi lenksust lahti lasta.
Kässar
23:34 eile
» » #1473493
Siin on üks tsitaat Langanilt aastast 2022, kui räägiti , et venemaa ründab varsti Moldovat.

"What better distraction than the threat of WWIII? It reliably panics the commoners, and panicked commoners are easily stampeded in the direction of global governance! And then they're reliably "depopopulated".

For globalists, such distractions are no problem. As Klaus Schwab likes to boast, globalists have long been putting rats, moles, and "Young Global Leaders" into positions of power in every nation. For example, Vlad Putin is a "Young Global Leader" and Schwab protege. Zelenskyy too is a well-known WEF/globalist asset. And Natalia Gavrilița is a pro-globalist Harvard graduate, former World Bank executive, and EU supporter illegally nominated for Prime Minister of Moldova by her globalist predecessor. So what we have here is simply a short list of globalist puppets chosen by the global elite to stage a brouhaha and cover globalist ass. Even though you can't miss the strings that make them dance, you really have to hand it to them for a good show!

If there's a moral to this story, it is that it's never very bright to let rabid control freaks like our modern run of ruthless, pampered, filthy-rich globalists get the power to commit crimes against humanity, especially crimes by which they can get more money and power. (That kind of crime is as irresistible to them as nose candy to a porn starlet.) They never share it with the little people, and when they think they might get caught making another dastardly grab for it, they always shift the focus and accelerate their plans. So now, just like clockwork, they're going for broke."
Magister_
23:33 eile
» » #1473492
fdghfgh
Igas tiimis on liugu laskjaid ja tassijaid. Palka võivad saada sama palju. Mingit sellist asja ei ole, et kõik on ideaalselt ja täpselt värvatud.

Lahti lastakse kehvemad, ise lahkuvad paremad.
Kässar
23:04 eile
» » #1473491
Pole ma mingi tiblastani troll, lihtsalt nendin fakte, et mingi toiduahel matsutab nagu kult rukkis venemaal äri ajades, samal ajal ajades juttu, kui halb see on .
Päris tõsiselt aetakse ka sellist juttu, et venemaal äri ajamine on kasulik, sest nii viiakse venemaalt raha välja ja see nõrgestavat venemaad.
Saksamaa firmad juba ehitavad neid linnu üles, mis venemaa kontrolli all on Ukrainas.
Reaalselt tuleks vene vant Ukrainast jõuga välja peksta kiiresti ja ilma mingi lödinata ja karistuseks võiks osa alasid vantidelt üldse käest ära võtta.
Aga seda ei tehta, lohistatakse jalgu, arutatakse ja mõistetakse hukka ning saadetakse näpuotsaga mingit vananenud sõjatehnikat.
USA isegi manitseb, et ärge palun pommitage Venemaad. Et ajavat nafta hinna üles vms.
Reaalselt tuleks venemaa sõjatööstust toetav infra puruks peksta, elektrijaamad, elektriliinid , naftarafineerimistehased jms tuleks laiali lasta , et nende sõjamasin seisma panna. Praegu nad võivad seal toota sõjavarustust nii kuidas tahavad. Omal nahal sõda ei tunneta. Mis viga neil niimoodi sõdida.

Aga nagu näha, siis tahet selleks ei ole. See näitab, et kuskil kõrgemal on mingit kokkulepped. Sõda on kasulik mingitele toiduahelatele ja agendadele. Putin ise on samuti üks Schwabi kutsikatest, seda ütles IQ 200 Langan.

v6sa
21:24 eile
» » #1473490
Minu pretensioon tõuksuritele on sama, nagu ajudeta jalakäijatele ja pedaalivenituspingioperaatoritele: vaadake mulle otsa ENNE ülekäigurajale astumist/veeremist ja VEENDUGE, et ma olen teid märganud. Saate oma eesõiguse.

Mitte ärge tuhisege pead telefonist tõstmata sebrale otse rataste alla. Teil võib ju postuumselt õigus olla (aga ei pruugi ka, sõltub kaamerassejäänust).

Õuealal paarutamist või ÕIGEL teepoolel kulgevast jalakäijast vaba tee korral napilt möödumist ma oma kontole ei võta, seda pole mõtet mulle nina alla hõõruma tulla.
laup2ev
21:13 eile
» » #1473489
Ma pole siia foorumisse tulnud peale enda viimast postitust 28 detsembril ja tänaseni ei olnud teadlik siia laekunud vastustest.
Kuna algatasin selle teema siis oleks vist viisakas teavitada millega see minu madalatel pööretel sõitmine siis lõppes.
Plaan oli lasta teeninduses filter välja vahetada.
Hinnaks tuli kuskil 700 euro kanti. Sellest kuskil 250 euri oleks läinud maksma lisaaine mahuti täitmine Eolys lisaainega, mida pihustatakse vist kütuse hulka selle jaoks, et filtrisse kogunenud tahm põleks ära madalamal temperatuuril (550-600° juures)
Kusjuures miskipärast pidi seda Eolys lisaainet ostma korraga 3 liitrit kuigi auto Eolysi reservuaari maht on 1L. ja diagnostika näitas et selles on veel pool alles.
Noja ülejäänud summa oli siis B - varuosana uus filter + tööraha vist.
Kuna kõik ajad olid kinni siis sain remondiaja kuskil kolme nädala pärast.
Vahepeal siis sõitsin ikka kõrgete pööretega ja diagnostika oli kogu aeg live data peal, nii et mul oli ülevaade filtri ees olevast survest ja ka sellest kas põletusprotsess on aktiivne või mitte.
Ja siis mingi paari nädala pikkuse tööle ja koju kärutamise järel märkasin et surve hakkas märgatavalt alanema. Lõpuks näitas tühikäigul survet 3-4mbar ja 2000 rpm juures kuskil 25-30mbar.
Ju siis põles kogu tahm lõpuks siiski filtrist välja või mine tea, äkki lõi selle filtrikärje sisse laia prao ja kogu surve väljub nüüd selle prao kaudu?
Eks see varsti paistab - aprilli viimasel päeval peab TÜV ära tegema. Eks seal siis heitgaasitest näitab ära kas filtris on mingi pragu sees või mitte.

Aga jah, et ma siis tühistasin kohe ka selle remondiaja kui nägin et surve püsib endiselt madalal. Hea oli et kõik remondiajad hõivatud olid sellal kui paanikas olin, muidu oleksin lasknud välja vahetada veel täiesti töökorras oleva originaalosa mingi B-varuosa vastu.
Aga eks millalgil tuleb niikuinii see filter välja vahetada ja seesama rahasumma välja käia. Kuid vbl ka mitte, kui otsustan näiteks auto enne seda maha müüa.

Vot sedasi siis.
Hea õppetund oli. Edaspidi katsun siis ikka kõrgemate pööretega sõita.
Reno16
20:59 eile
» » #1473488
Ma pidasin silmas jalgrattateed, kus autojuhtidele kehtiv tavaline foor kehtib ka jalgratturitele. Teistmoodi polekski loogiliselt mõeldav! Jalg- ja jalgrattateel on jalakäijatele ja jalgratturitele oma foor ja loomulikult ei sõida punasega sõiduteele. Mina ei kuulu nende hulka kes jalakäijatest kiiresti mööda tuhisevad. Jalgratas on minu jaoks transpordivahend, et jõuda ühest kohast teise, mitte ei täida spordi tegemise eesmärki..., see vaid boonus. Kui oleks minu teha, siis need kiirsõitjad võiks autojuhtidega teed jagada, kuna arvan, et nende kiirus on vähemalt 35 km/h. Nad võivad küll head sõitjad olla aga kui nii kiiresti jalakäijale otsa sõita, siis see võib väga õnnetult lõppeda ja ka parimad eksivad vahel.
Deus
20:46 eile
» » #1473487
Kas ma näen tiblastani trolli kõrvakesi kerkimas pealtnäha süütu ullikese teemas?
Kässar
20:25 eile
» » #1473486
"Sellepärast ongi olemas igatsugu sanktsioonid ja embargod, et teatud riigid neid omale valmistada ei saaks, samuti kasutatakse ennatavaid lööke kahtlusaluste objektide pihta."

Teame küll neid sanktsioone ja embargosid. Venemaal majandus ainult kasvab neist. Samuti neil, kes transiidiärisid venemaal "kokku pakivad", kasumid aina kasvavad.
fdghfgh
20:22 eile
» » #1473485
Kui tööandja ei anna palka juurde ja leiad, et oled seda väärt, siis otsi uus tööandja. Ja palgatõusu põhjenduseks tuleb tuua enda saavutused ja kasu ettevõttele, mitte hindade tõus.

Klassikaline stamptekst inimeselt, kes reaalsest elust haligi ei tea.
Tööle ei võeta ühtegi üleliigset inimest, kõik nad on nummerdatud ja toovad kasu ettevõttele. Kas nad aga kõik rahul on, on iseasi.
fdghfgh
20:18 eile
» » #1473484
Me teame väga hästi, et euroopa ja kaasa arvatud eesti rahvastik vananeb. Mis pivotte need 40+ inimesed enam niiväga teevad.
mati1222
19:51 eile
» » #1473482
Kui fooris on punane, siis ootad samamoodi rohelist tuld nagu autojuhidki. Et siis muidu paned punasega üle nagu enamused ratturid. Neile on ka ikkagi eeskirjad.
jee.kim
19:48 eile
» » #1473481
"Ma usun, et terroristidel ja ka paljudel tavainimestel on sellest MAD-ist sügavalt savi. Mõni oleks kohe õnnelik, kui saaks kõik vastu taevast lasta. "
Sellepärast ongi olemas igatsugu sanktsioonid ja embargod, et teatud riigid neid omale valmistada ei saaks, samuti kasutatakse ennatavaid lööke kahtlusaluste objektide pihta.
Indiviididel ja grupikestel on tuumarelva tegemine ikka PAGANAMA raske, kui mitte võimatu. "Räpane pomm" veel aga suur.....
Deus
19:46 eile
» » #1473480
Parim riskide maandus on õigete inimestega õigel ajal linna peal joomas käimine.
Pereinimesed ei saa seda lubada tihtipeale.
Magister_
19:15 eile
» » #1473479
Kohanemine tähendabki, et mõtled midagi välja ja tegutsed. Moodsas startupi keeles teed pivoti. Kui tööandja ei anna palka juurde ja leiad, et oled seda väärt, siis otsi uus tööandja. Ja palgatõusu põhjenduseks tuleb tuua enda saavutused ja kasu ettevõttele, mitte hindade tõus. Riigi kirumisest pole midagi kasu. See ei aita mitte kuidagi enda elu paemaks muutmisele kaasa. Parimad riskide maandused on tervis (normaalkaal, sport, puhkus), pere, haridus/oskused, sotsiaalsed suhted ja peale seda mingid rahalised reservid.
fdghfgh
17:20 eile
» » #1473478
Tuleb kohaneda sellega, et maksu- ja hinnatõusud su rahakotti pidevalt rüüstavad. Tuleb kohaneda sellega, et tööandja saadab su palgatõusujutu kuu peale. Niimoodi või? Teed endistviisi igapäevaselt oma tööd ja elujärg muutub sellest hoolimata kehvemaks- muudkui kohaned?
Hea küll, mingis mõttes saad aru, et elukalliduse pidev tõus on kapitalismi sisse kirjutatud, aga kui sulle lajatatakse selga 45% aktsiisi tõus, siis see ei ole enam normaalne. Kasvõi sellel taustal, et aktsiisi on niigi pidevalt tõstetud. 45% ei ole enam kerge köhatus, see on maksahaak täie jõuga. Igal kohanemisel on lõpuks inimlik taluvuspiir.
Reno16
16:57 eile
» » #1473477
Ise kasutan jalgratturina kergliiklusteid nii palju kui võimalik. Kui sõidutee ületamiskohale aeglaselt läheneda, siis on enamus autojuhid viisakad ja lasevad sul sõita ning ei sunni jalgrattalt maha tulema. Kui austad teisi austavad teised ka sind! Muidugi suure maantee äärde, kus puudub kergliiklustee hea meelega sõitma ei läheks. Just sellel nädalal õhtul hilja proovisin ka jalgrattatee ära. Sain aru, et seal tuleb sõita nagu autojuht. Kui fooris on punane, siis ootad samamoodi rohelist tuld nagu autojuhidki. Jalgrattatee on nii kitsas, et teine jalgrattur mööda ei mahuks ja pealegi on kohati mõlemal pool sind sõitmas mootorsõidukid ja turvalisem on kasutada kergliiklusteed või kõnniteed. Ohutus on kõige tähtsam ja olulisem on see, et tervelt kohale jõuad ning kiirus on teisejärguline. Mida kaugemal autodest oled, seda turvalisem! Nii nagu autojuhtide õpetatakse, et lapsed, vanurid ja haigustunnustega inimesed on need, keda tuleb rohkem jälgida, siis jalgratturina võin öelda, et jalakäijatega ühte ja sama teed kasutades tuleb samamoodi just selliste inimeste suhtes eriti tähelepanelik olla. Näiteks kõndis üks väike laps keset kitsast kergliiklusteed kellele tagant aeglaselt lähenesin ja planeerisin, kui kiiresti ja millisel hetkel tast möödun. Hakkas siis äkki mingeid tantsuliigutusi tegema..., ehk tuli hea tuju aga sain siiski mööda sõidetud sellise kiirusega, mis kogemata otsa sõites suure tõenäosusega poleks talle vigastusi põhjustanud. Kella tilistamine polegi ehk hea mõte, vaid võib pigem inimest ehmatada..., üks vanainimene ehmuski..., vabandan. Üks laps tuli aga tõuksiga suuremal kiirusel vastu ja oleks peaaegu kukkunud, kui telefoni hakkas sõidu ajal näppima. Autojuhina ja jalgratturina võin öelda, et jalgrattaga liikluses osalemine on eriti linnas, mõnusam kui autoga, kuid kohalejõudmiseks tuleb aega varuda, kui pole just nn. profijalgrattur. Autoga pikki vahemaid läbida maanteel on samuti meeldiv. Jalgrattaga 100 km korraga ikka ei sõida aga autoga pole see probleem. Kes kesklinnas ikka kiiremini sõidab, kui 40 km/h. Suurematel teedel linnas võiks muidugi kiiremini sõita aga ega see 10 km/h ka nii suur kiiruste vahe pole, mis probleeme tekitaks. Ummikus üldse seisad või sõidad alla 30 km/h ja saavad inimesed ka nii elatud. Erinevaid sõidukeid on palju ja eks igaüks leiab enda jaoks sobiva, kuna ainult jala igale poole jõuda pole võimalik, kui just kõik eluks vajalik lähedal pole. Minu jaoks on nüüd jalgratas transpordivahend pikemate vahemaade läbimiseks, kui teeksin seda jala käies ja auto veel pikemate vahemaade läbimiseks...,pigem siis lõbusõiduk. Eks ühistransporti ka vahel hea kasutada, et elu mitmekesisem oleks aga kõiki sõidukeid ei jõua ja polegi vaja ära proovida. Siiamaani olen jalgrattaga sõidetud saanud väga edukalt tööl käies linna keskkonnas 5 päeva nädalas, iga päev 16 km sõites. Üks päev oli küll lumi maas ja kuigi raskem oli vändata, polnud ka see ületamatu raskus. Kui ikka päris tugev tuul oleks või päris talvel paksu lumega tõesti vaja muud lahendust, siis tööl käimiseks on minu alternatiiv näiteks rong aga selliseid tingimusi veel olnud pole ja eks siis paistab, kui see aeg kätte jõuab. Kui autoga sõites on katus pea kohal, siis jalgrattaga sõites on vihmariided ja veel mõni riideese alati kaasas, ilma milleta sõitma ei lähegi.
Deus
16:38 eile
» » #1473476
Ei tule. Tuleb nii õigesti elada, et sellist olukorda ei juhtuks, valitsegu ükskõik, milline kord või ükskõik, milline valitsus. Kahjuks kõigil pole see võimalik ja neid ongi vaja kaitsta ülekohtu eest. Kui tahad väita, et pole, siis pole meil ka menti vaja ega haiglat ega tuletõrjet. Igaüks enda eest, tugevam jääb ellu.
Magister_
16:22 eile
» » #1473475
Vaatasin Mart Kivastiku filmi Taevatrepp. Tegelaskuju Paul (vanana) ütles seal filmis ühe kuldse lause "Peab olema julgust päästikule vajutada õigel ajal". :)

Üldiselt elus peab iga inimene olema valmis elujärje oluliseks kukkumiseks. Tuleb kohaneda.
Reno16
15:29 eile
» » #1473474
Mõni inimene ei tahagi lapsi saada. Mõnel on neid lausa mitu tükki. Meie riigis elavad alaliselt erinevatest rahvusest inimesed ja neid tekib juurde. Eri rahvusest inimesed segunevad üle maailma üha rohkem ja see ongi meie uus maailm, millega tuleb kohaneda. Kui keegi ei taha lapsi saada, siis sellest maailm seisma ei jää. Võibolla kauges tulevikus saab tõesti inimsugu otsa, kui elatakse valesti ja järeltulevatele põlvedele midagi head ei jäeta. Me tarbime rohkem, kui on vajalik! Igaühel on elamiseks oma isiklik aeg ja millal see aeg läbi saab, ei tea mitte keegi. Selleks tulebki oma elu elada iga päev nagu see oleks viimane ja üksteisest võiksime rohkem hoolida. Kuhu keegi oma aega investeerib on igaühe enda asi ja igaüks elagu enda elu, mitte teiste omi. Elu on ebaõiglane kahjuks! Loodan, et siiski vaesemad inimesed saavad ka omale tulevikus kinnisvara ostmist lubada aga ega üürikorteriski elada pole katastroof. Lihtsalt kui kogu riigi kinnisvara oleks näiteks ainult jõukamate inimeste oma, siis sellest oleks kahju. Vaesemale elanikkonnale tuleb luua rohkem võimalusi.
Kärss
14:49 eile
» » #1473473
Selle kaubavedude trikiga vist tehaksegi railbaltika majanduslikult tasuvaks, mis muul juhul oleks ilmvõimatu.

Juba artikli alguses tekib küsimus, et kuidas üldse on tehniliselt võimalik hoida ära UUTE linnaliinibusside jm tootmisega kaasnev saaste, rehvidest tulev keskkonnakoormus linnas mikroplasti tõttu jne... jälle ainult loosungid ja numbritega manipuleerimine, et nimetame saastamiseks ainult seda osa saastamisest, mille abil on mugav raha ümber kantida ja sundida vaesemaid riike ostma rikkamates riikides toodetud uusi transpordivahendeid?

https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/120285039/euroopa-parl
ament-otsustas-lahikumnendite-jooksul-uutele-diiselveokitele
-pea-taielikult-kriipsu-peale-tommata
Kässar
14:34 eile
» » #1473472
Või paneme ennast näituseks sellisesse situatsiooni. Oled jaapanlane, mitte Hiroshimas või Nagasakis , vaid kuskil mujal linnas, kus käib napalmi jms asjadega vaippommitamine. Istud keldris, oled ainus ellujääja oma perekonnast, naine, lapsed ja muud omaksed on ribadeks lastud, ära põletatud vms. Ja siis äkki jääb kõik vait, ruuporist tuleb teade, et Hiroshimale ja Nagasaksile visati enneolematu tehnoloogiaga nii räiged pommid, et kõik silmapilguga aurustus. Et sellega on nüüd siis sõda läbi.

Siis tuled keldrist välja ja mõtled, et tõepoolest , nõme värk, et selliseid pomme kasutatakse. See pole enam aus mäng. Lõpetame selle värgi ära ja lähme laiali.
Kässar
14:22 eile
» » #1473471
Tean küll, selle termini autor on Neumann. Mees, kes lasi silmadega üle telefoniraamatu ja kõik numbrid jäid pähe. Tema pani vist kokku ka tänapäevase arvuti tööpõhimõtte.

Ma usun, et terroristidel ja ka paljudel tavainimestel on sellest MAD-ist sügavalt savi. Mõni oleks kohe õnnelik, kui saaks kõik vastu taevast lasta.
jee.kim
14:07 eile
» » #1473470
Kas Sa tead, mis on MAD?
Kässar
14:03 eile
» » #1473469
"Ma ei saa ka aru, kuidas see kõik tuumapommidesse puutub ja veel vähem saan ma aru, mis point sellel "tuumapommieitamisel" on"

Selle asja nimi on "cash grab". Tead kui palju maksis omal ajal see Manhattani projekt? Tänapäeva mõistes 20 miljardit.
Võiks kokku arvutada, palju on maksis 1986 aastaks toodetud 60000 tuumapead, palju maksis nende tootmine, hooldamine jpms. Palju maksis nende maha kandmine jne jne.
Kõik selle tambivad maksumaksjad omast taskust kinni.

Mingid vennad ja nende toiduahelad lükkavad meeletut pappi taskusse, muud midagi.

Nagu näha, siis 99% usuvad tuumapommi, kuigi nad ei tea mitte midagi ei tuumafüüsikast ega pommide tööpõhimõtetest.

Ainus, mis teavad, on propa, mida televiisorist peale pritsitakse.

Propa, mis sealt tuleb , on suures osas üles ehitatud hirmutamisele . Kohe kõik sureme viiruse päras, kohe sureme veepuudusesse, kohe sureme jääaja pärast, kohe sureme globaalse soojenemise pärast, kohe mingi hull aurustab meid jne jne jne.

Reaalsus on see, et tuleb võtta asja rahulikult. Hirmul on suured silmad. Eelpool olev näide on hea, kus seoses Iraani tuumapommi projektiga hüütakse hunti juba 30 aastat, aga nagu näha, on tegemist paljalt propagandaga. Kirsades ja puhvaikades ja kuvaldaga venelased klopsisid oma pommi juba aastal 1949 kokku. Ärge tulge mulle rääkima, et tänapäeva võimaluste juures ei suuda mingi seltskond tuumakat kokku panna, kui venkud selle juba 1949 ära tegid ( loomulikult ei teinud, lihtsalt pritsisid oma propa välja, kui suurest tuumariigist)

Tuumapommi pole olemas . Propaganda , muud midagi. Kui reaalselt oleks olemas sellise võimsusega relv, et 6 kg metallikärakaga aurustad terve linna, siis mõni hull oleks selle juba ammu kuskil käiku lasknud.
Deus
13:54 eile
» » #1473468
Aga .. aga ... Magister ju ütles...