Võrumaa maade/majade taasriigistamine

 
Deus
10:55 25.11.2022
Kaitsevägi tahab laieneda ja suuremat mänguväljakut. Probleemiks on inimesed taaskord, küll on mõni suurtalunik seal, kes kopsakaid riigimakse maksab, küll on mõni sahkerdaja sinna miski lagunenud maja soetanud ja suure kisaga karjub nüüd, et kogu tema elutöö luua miski turimsikas lastakse vastu taevast ja tahab rämedat kompensatsiooni hingehaavade eest.

Reeglina öeldakse, et riigikaitse ja kedagi ei koti su argument et maja ehitatud 13, 16 sajand, ega ka söögi arvelt laotud kividest, kui just muinsuskaitse vahele ei astu. Maakler ütleb summa, sinna 20% otsa motivatsiooniks, varad pead ise maha müüma ja kogu moos, koli edasi.
Inimestele, kes on harjunud kolima, on selline asi ajule vastuvõetavam, mitu põlvkonda ühes majas elutsenud tegelastele ei pruugi see asi nii väga meeldida.

Ühesõnaga tulistage siin teemas omi mõtteid ja arvamusi sellest.
Etteruttavalt ütlen ära, et Tapa keskpolügon jääb väikseks, et kogu kokkumängu harjutada, seepärast igasugu Siilid ja Okkad on suurelt osalt toimunud eramaadel Valgamaal näiteks aga eramaaga on selline jama, et kaevikut ei tohi kaevata jne. Sattusid poisid minu aia tahagi aga seal looduskaitse ala, ütlesin, et sorry, siia labidat ei tohi panna isegi kui mina lubaks. Aga raadiokeskuse said ilusti mööda muruplatsi laiali laotada ja ei lõhkunud isegi muru ära.
v6sa
11:26 25.11.2022
KM oleks pidanud rahva ette tulles esmalt alustama vabandusega. Mitte, et see teeks ebameeldivat asja kuidagi vähemvalusaks, aga ei jätaks nii halba mekki juurde kogu asjale. Riik kaitseministeeriumi isikus tuleb ju inimesi kodudest välja tõstma. Paraku riigi toimimiseks tuleb ka selliseid asju vahel teha...

Kõige rohkem häirib asjasse mitte puutuvate inimeste, sealhulgas ajakirjanike, vihaõhutav suskimine. Just enneaegsed, kindlas kõneviisis pealkirjadega kirjutised, asjadest, mille kohta veel otsust üldse pole, on peamised põhjused inimeste ärritusele. Nagu ka asjaga üldse mitte seotud "heategijate" pidev tähelepanu ja haletsemine. Ei ole veel otsustatud, kust jookseb piir, aga juba avaldatakse kinnistuste eest saadavaid summasid:( Pidage nüüd palun piiri, eksole. Andke aega inimestele läbi rääkida ja võimalikke tulevikustsenaariume kaaluda.

Enamus ju ei ole kunagi kokku puutunud planeerimisprotsessi kui sellisega ja väiksema kriitikameelega inimesed võtavad iga ajakirjaniku luulu kohe ka tõe pähe. Mitte ei uuri, kas enneolematut sensatsiooni tõotav kirjapandu ka tõega mingit seost omab...

Selge on see, et OMA KODU mitte mingi rahaline kompensatsioon ei korva. Üürikorteris (ükskõik, panga või eraisiku) elav kodutu seda ei adu. Aga kuskile oma kätega rajatud pesa äraandmine on väga valus. Väga...

Eriti praeguses olukorras, kus kõrgesti koolitet pangahärraste (ja prouaste) arvates säärases maanurgas maal väärtust ei olegi. Ruutmeeter maksab ju hindamistabelis suisa sente... Seega misiganes seadusejärgne hüvitis on naeruväärselt väike lahkuja arvates. Samas "seitsmekohalise lotovõiduga võrreldav summa" on jälle ühiskonna jaoks karmivõitu kanda.

Teistpidi: meil on polügoni vaja seni, kuni idas on idioote kummardav rahvas. Artikkel 5 üksi meid ei kaitse. Meid kaitseb oskav ja motiveeritud sõjavägi, kes teab sõprade appitulekuks kuluva aja pikkust. Selle saavutamiseks on meil vaja ruumi, kus saaks harjutada.

Niisama lihtne see ongi.

Minu arvates peaksime me aga polügonid mitte sulgema rahva eest, vaid avama kõigile. Lihtsalt perimeetrile panema sildid, et sisenemine on omal vastutusel ja kiirabi ei sisene:) Mõne aastaga lõpeks lollid otsa loomulikul teel ja targad saaks veel targemaks. See muidugi eeldab, et rahvas hakkaks mõtlema vastutustundliku peremehena, mitte ei käituks vastutustundetu varastava sulasena.
Deus
11:36 25.11.2022
Hülsikorjajad on suur probleem meie maal nagu mina olen Männikul pinnuks silmas tegelastele, kui olen kuhugi ninani mutta ennast kinni kaevanud ja õppustele saabudes avastatakse, et saab ainult läbi minu. Õnneks sikutavad välja ja saadavad koos mõne roppusega kodu poole sõitma.
.
11:40 25.11.2022
Kuskil jäi kõrvu mingi poliitiku ütlus, et kas on siis parem kui võõrvägi su kodu hävitab. Umbes selline sõnastus oli. Ega tõesti vahet ei ole kas seda teeb võõrvägi või oma riik. Oma riigi puhul lihtsalt õrn lootus mingitki naeruväärset kompensatsiooni saada ja siis tagumenti sügada ning vaadata, kuhupoole sammud seada. Eks meil railbaltika kogemus juba olemas- lihtsalt tuldi ja võeti. Rahvas on karastunud sellistel teemadel. Ja kuskil kolmandas kohas sõidab arendaja kinnisvarateerull su omandist üle ja teda ei huvita, et siiani oli sul hea rahulik elu- maa tuleb täita kipskuutidega. Viimasel ajal küll vist rohkem fiboga.
jee.kim
11:47 25.11.2022
Keski tark eestlane ütles kunagi:
"Rahvas, kes ei viitsi toita oma sõjaväge, toidab varsti võõrast!"
Nagu eelnevalt kirjutatud, on paanikat omajagu, ennem, kui asi ametlik!
Isakodu, sentimentaalne väärtus ja mt. s**t my *** : kui hind on sobiv(+ lisaks), siis andke tuld! Kolimine on selline keerulisem asi aga muidu...
Terve Eesti on neid sentimentaalseid, kokkukukkunud katuse ja 2'emeetrise rohuga "isatalusid" täis..
Avatus? Nt. Männikul saab motorahvas ilusti KV'ga läbi- kui lipud üleval, ei sõida.
Lisaks on suured polügoonid loodusele vähemkoormavad, kui "tavaline" elutegevus.
Rallisõitja Jaan
11:51 25.11.2022
Polügoone on riigikaitse seisukohast vaja. Ka selleks, et liitlaste üksustestel, kes on roteeruvalt Eestis, oleks võimalik siin sisukat väljaõppelist ja Eesti üksustega kokku harjutamise tegevust pakkuda.

see ca 21 eluhoonega kinnistut, mis Nursipalu harjutusala laiendamisele ette jääb, on kökimöki, kui võrdleme näiteks Tartu mnt sirgendamisele ette jäänud ja jäävaid eluhoonetega kinnistuid. Objektiivselt võttes ei ole seda Tartu mnt laiendamist ja sirgendamist tulevikku vaadates vaja, oma riiki on meil aga igal juhul vaja.
Deus
11:57 25.11.2022
Raudteed ja maanteed on riigikaitse üks osadest muide.
.
11:59 25.11.2022
Nüüd järsku isakodu mõne jaoks s**t. Neid, kes oma isakodus jätkuvalt elavad või selle korralikult taastanud või lausa isikliku kodu nullist üle ehitanud, on piisavalt ja kui sina pole sellega kokku puutunud, siis ole tasa. Räägime mingist eestlaste ja eestluste juurtest, aga kus need juured mujal on kui põliskodudes. Või on uuema aja juured fibokuutides?
Ja see võõra sõjaväe toitmise jutt- eks mõnes mõttes teeme seda praegugi ja lootuses, et mingi artikkel kunagi meid ehk ka kaitseb, aga reaalsus võib paraku olla vägagi erinev lootustest. Oleme seda 1939-1940 ja 1945 juba kogenud.
Rallisõitja Jaan
12:30 25.11.2022
@.
"Ega tõesti vahet ei ole kas seda teeb võõrvägi või oma riik. Oma riigi puhul lihtsalt õrn lootus mingitki naeruväärset kompensatsiooni saada ja siis tagumenti sügada ning vaadata, kuhupoole sammud seada."

nii võib vahetult tunda see inimene, kelle isamaja sundvõõrandatakse. Aga mõtle nüüd korraks kogu rahva peale - kas Ukrainas toimuv kodudest välja ajamine ja hävitustöö märkimisväärsele osale kogu rahvast või siis riigikaitse ja liitlassuhete tugevdamise nimel üksikud isatalust ilma jäänud ja riigis pettunud inimesed? vahe on ikka nagu sees? või ei ole?
96
16:15 25.11.2022
Kui nüüd roheliselt ja keskkonnasõbralikult mõelda, siis suurte äriimpeeriumide, kes toodavad sõjapidamise vahendeid, nuumamine ei ole ei roheline ega keskkonnasõbralik. Suurte sõdade valguses peaks olema inimene arenenud sinnamaani, et teisega saab rääkida sõnadega ja ilma paugutamiseta. Aga äri on äri ja miljonid tahavad teenimist ning seda suuresti meie maavarade arvelt. See mõni talu meie riigiässadele on nagu hane selga vesi, sest nende kompensatsioonid on kordades tummisemad.
Kässar
16:16 25.11.2022
Olge päris rahulikud, eks varsti riigistatakse kõik maad siin ära, sest maamaksu maksta inimesed enam ei jõua. Maa hind suurenes keskeltläbi 8 x, aga tegelikult oli tõus ikka ca 15-20 korda. Praegu maksan 10 ha pealt ca 100 euri, eks tulevikus siis tuleb 2 tonni aastas välja käia maamaksu. Selline hinnatõus on enamus maarahvale üle jõu käiv. Metsa kasvatamine muutub täiesti mõttetuks. Mets kasvab raieküpseks ca 80 aastaga, 40 aastaga maksad metsamaa hinna maamakuna välja ja siis maksad teist 40 aastat veel lihtsalt peale. Igatepidi täiesti kahjumlik ettevõtmine on metsa omamine.
Aga eks see ongi eesmärk. Mäletate küll - you will own nothing and will be happy.
Deus
16:21 25.11.2022
Heas maakonnas siis elad, kui aind 100 euri maksad, mõnedel meist pole sellist õnne antud.
A66
17:45 25.11.2022
Esiteks, riigil e.s. rahval, onju, on maad küll. Alati võib sinna teha oma lasketiiru. Kui oma inimesi hakatakse kodudest välja ajama, on see väga halb ja lubamatu. See tekitab väga palju frustratsiooni ja pahameelt selle "riigi" vastu, kes ta tegelikult ise ongi. Seega, ainus võimalus on raha, suur raha. Tuleks avalikult öelda, et saavadki oma miljoni(d), kes tahab jääb Eestisse, kes ei taha kolib vahemere äärde villasse. Igasugu katuserahad oleks pidanud suunama sinna ja oleks väga hästi. Sundküüditamine sisuliselt iseenda poolt on häbiväärne. See riik ei vääri oma olemist ja olemust kui nii teeb.
Igasugu plaane ei saa selle sõja varjus ja tuules jõuga ellu viia, see on juba liig.
Pealegi ei ole meil vaja miljoni inimesega üleval pidada suurriigi armeed ja võimekust. Meie panus peaks olema targem, kavalam ja vähem ressurssi nõudev, kuid kõigile osapooltele vajalik nato-s. Venemaa ei saa rünnata üleöö mööda maad. Hoopis õhukaitse tuleb korralik teha, muu on nagu on.
...
18:04 25.11.2022
Mina elan maal enda talus. Mul ei ole küll sõjaväeosa lähedal aga mõtlen, et kui elaksin sellises kohas ja olen terve oma elu panustanud enda kodu paremaks muutmisele tänu millele on see saanud mulle väga armsaks kohaks, siis oleks ülimalt näotu see mult sunniviisiliselt ära võtta. Kodu on nagu oma laps, kelle eest on vaja eluaeg hoolitseda. Muidugi on inimestel selles osas eriarvamused ja võibolla olen mina lihtsalt vanamoeline aga tunnen siiralt nendele inimestele kaasa, kes peab midagi sellist läbi elama. Muidugi peame me kõik ühiskonnas olevaid reegleid järgima aga mingi inimlikkus võiks ikka säilida. Seda maad saab ka mujalt osta, mitte kellegi kodude arvelt, mis siis et see ei ole majanduslikult mõttekas aga mingi väärikus võiks ikka säilida. Kokku hoitakse siis lihtsalt mujalt.
Deus
18:42 25.11.2022
See on põnev ütlus, et saab mujalt ja on mujal jne jne. Kas ikka on?
Tuhamägedes Eesti maastikku simuleerida ei saa, ülejäänud riik ei ole kõrbe meenutav koht lihtsalt.
Tuleb kogu aeg silme ette, et kas tuulikuid on vaja? Jah! Kuhu? Peaasi et mina meid ei näe!
A66
19:00 25.11.2022
Lihtsalt see on nagu arvelaua leiutamine arvutiajastul. Putin on hull, kuid nii loll ta ka pole, et hakkab tankide ja gas 66-tega mööda maad tulema kolinal Nato vastu. Ja kui tulebki, on see ammu teada mitu kuud ette. Siis peavad juba liitlased tegutsema.
Ilmselgelt tulevad, kui tulevad, droonid, raketid, mis iganes lendav kraam. Dinosauruste ja tankide ajastu on möödas, seda teavad kõik nüüd ju. Uut sõda peetakse uutmoodi ja arvatavasti siis, kui praegused neljakümbised on juba kummilinade vahel.
Kui asjadest ausalt rääkida, siis mulle tundub see ühe suure toiduahela elus hoidmisena. Mida üks sõjaväelane ikka väga oskab, onju? Sama suund on paljudes riigiametites, meie oleme need vajalikud, tehke meid juurde..
Aga meie veel tähtsamad.., aga pärisinimene unustatakse ära.
jee.kim
19:04 25.11.2022
Sa võid oma droonide ja rakettidega vehkida, aga sõja võidab ikka sõduri saabas!
Deus
19:20 25.11.2022
Ses suhtes on A66'l õigus, et riigiametinikkjaid on meil kosmiline suurus, suhtarv on selline, et Soome oma bürokraatiaga ei küündi isegi kraapima seda kohta, kus meie serv algab. Kaitseväelastega meil siiski seda osa ei ole. Oskvad väga hästi oma tööd ja mõelda nii nagu tiblastan piiri taga mõtleb ehk siis tunnevad oma ala, ei koosne meie kaader siin tolvanitest. Kui mõned Uk tegelased välja arvata, keda olen välja sikutanud, sest nad nägid elus esimest korda sood ja mõtlesid sinna sisse keerata, siis on ka nemad väga kvaliteetsed, ülbed aga kvaliteetsed.
siberia
20:03 25.11.2022
Kui Soome poolt vaadata siis maad müüakse üsna harva. Tavaliselt renditakse. 50, 99, 199 aastat. Osapoolte jaoks pole vahet sest ilmselt on mõni neist ise selleks ajaks juba surnud kui leping lõpeb.

Ma eelistaks ka pigem riigile rentimist. Üks maatükk oli Aegviidu või Keskpolügooni või kuidas teda nimetatakse piires. Kaitseministeerium tundis selle vastu huvi. Mu esimene pakkumine oli maadevahetus. Teile meeldib see maatükk, ma otsin riigimaade nimekirjast endale meeldiva ja vahetame maksustamishinna alusel ringi. Vastuseks tuli pikk kurtmine et kaitseministeeriumil polegi niisugust maad mida vahetada saaks. Kõik on riigikaitsemaa. Kui just siis peaks vist keskomnnaministeeriumi haldusalalt mingi vaba maa viima kaitseministeeriumi bilanssi ja nii saab vahetada. Väga pikk protsess olevat.

No OK, siis pakkusin rendile. Riik pakkus aastaseks rendihinnaks seda et ta tasub ise maamaksu ja võib seda siis kasutada nii nagu heaks arvab,. Ma arvasin et see pole ikka hea mõte. Kasutage siis riigikaitse hüvanguks tasuta, ilma lepinguta, aga kõik tekitatud kahjud kuuluvad hüvitamisele. See polnud jälle kaitseministeeriumi arvates hea mõte sest iga purukssõidetud kuusejuurika eest võib arve tulla.

Lõpuks müüsingi maha aga mitte riigile vaid metsaärikatele kes pakkusid ikka kordades kõrgema hinna kui oli riigi viimane pakkumine. Nad tegid metsaga puhta vuugi, said juba sealt raha tagasi. Minule üllatuseks seati veel räme hüpoteek iseenda kasuks. Umbes selliise suurusjärgus et kui riik pakkus ostuhinnaks maksimum 20 000 eur siis hüpoteek oli 2 miljonit.
Loogika olevat sinnakanti et kui riik üritabki sundkorras maad võõrandada saab ta hüpoteegiga maa ja kas loobub sellest või ostab 2 miljoni eest ära.

Ma nende skeemi eriti ei süüvinud kuid nende hüpoteekide seadmisel on mõtteainet kui keegi maad poolmuidu endale hakkab nõudma.

Pisut ka reaalsusest
21:21 25.11.2022
NATO vägede rotatsioon siinmail on justnimelt selle teemaga seotud. Mujal Euroopas nad nii paugutada ei saaks, rahvas teeks sellest suured meeleavaldused, poliitikud lendaks ka muud huvitavat. Pole ka selliseid suht inimtühje kohti kui siin, jah, Skandinaavia välja arvata.
Aga siin on poliitikutel savi, mis saab rahvaga, peaasi, et nemad oma papi ja heaolu kätte saavad.
Tegelikkuses värisevad aknad polügoonidest mitmete kümnete kilomeetrite kaugusel ja matakad on samuti kuulda.
Seega- seda "harjutusväljakut" rajatakse ikkagi võõrriikide vägede tarbeks, et need saaksid siin rumalate aborigeenide kõrva ääres ragistada palju pähe tuleb, nende omas kodus neil seda teha ei lastaks.
Nüüd on seda tegevust vaja veelgi laiendada.
Praegune tegevus pole enam Inga Raitari peldiku taevalaotusse saatmisega- toimuv on küüditamine ja seda selleks, et isakesed kohalikke holoppe kusagilt kaugelt kiidaksid ja mõned siinsed võllid "roopa" palgale saaksid.
Deus
21:45 25.11.2022
Prantslased ja sakslased ja sveitslased ja muud sealsed rahvad on ära unustanud, mis tähendab elada agressoriga piiri jagades, mis tähendab oma telefonil kogu aeg silma peal hoida, et mingi luure ei sihiks seda üle tänava antenniga. Norrakad ja Rootslased peavad jälgima ainult oma põhjapiiri, muidu on soomlased neile puhvriks.
Pole paanika külvamine vaid reaalsus. Seda reaalsust ei pea ka taluma suvaline talus elav kodanik mitte kunagi, temale jääb see kaugeks. Lisaks see ragistamine on hind, mida on vaja maksta, et maja alles jääks, mitte ei tulda jälle sisse ja ei saadeta siberisse ära, kuigi sundvõõrandamise taustal võib tunduda, et vahet pole, mis võim, pekkis on nii kui nii.
jee.kim
21:47 25.11.2022
Ärge ajage jama!
Euroopas on sõjavägedel polügoonid, mis on mõnest Eesti maakonnastki suuremad!
Aga see hüpoteegi asi ei klapi, kui just maa hind min. 3 mijonit ei olnud, või on seal tõesti miski kaval skeem
siberia
23:18 25.11.2022
Hüpoteegi taustast rääkisid nad niipalju et just olid mingist maatükist ilma jäänud. Riigil, KOV-l, kaasomanikul jms on teatavasti ostueesõigus ja kui tehing tehakse võivad nad ostja asemele asuda ja maa ise sama hinnaga ära osta. See huvi on tunduvalt väiksem kui see on hüpoteegiga koormatud kinnistu ja hüpoteek on veel oma jope kasuks.
Pank või kesiganes ei anna mingi mõttetu tüki tagatisena 2 miljonit laenu aga sõber võib vabalt anda. Kusjuures hüpoteek on hüpoteek.



Td
09:47 26.11.2022
See asi on igati väga keeruline. Kuna isegi elan lõunas ja sellest probleemi olemusest saan samuti kaudselt pihta. Neli tuttavatele kuuluvat majapidamist asuvad antud alas. Sealjuures on kolm neist iseendale ka tööandjad. Ehk siis neil kaob kodu ja ka töökoht.Seda kõike uuesti kuhugi ülesehitada vaevalt enam soovivad ja ilmselt polegi võimalik,sest kliendid on siinses piirkonnas. Ning ei usu,et nende saada olevate rahade eest see tänapäeva hindade juures enam võimalik.
Ei oskagi mingit seisukohta võtta ,eriti kui see puudutab inimesi keda väga hästi tunned.
Td
09:54 26.11.2022
Samuti pole isegi selle harjutusväljaku ~15 kuni 30km raadiuses enam norm elukeskond sest seda paugutamist on tajuda ja kuulda kaugele eriti peale 24 veb.on väga tihedaks see harjutamine seal läinud.
ConnorFlint
12:20 26.11.2022
Täna on juba varahommikust keskpolügoonil kõmmutamist kuulda. Olen omas külas nö kolmandaks viimane talu ning siis hakkab polügoon.
Teinekord eksivad küla vahele ka mõned jalaväe tegelased, kut mingid kibedamad õppused käimas.
Pole veel näinud, et territoorium oleks täitsa kinni pandud. Kui on mingit laskmised, tõmmatakse tolleks ajaks perimeetrile tunnikad peale, a üldjuhul on piirkond täitsa vabalt kasutatav.
Kunagi, kui gepsud ning nutikad olid veel ulme, sai nii mõnikord mõned eksinud sõdalased jälle tsivilisatsiooni tagasi aidatud. Kord eksisid punt laigulisi Magiruse ja Iltisega mul värava taha, küsima, et kuda suurele teele saada? Ma siis vastu, et põle pointi siut juhatada... Nii ehk naa olete kolmandas kurvis eksinud, tuun näitan teil ise teeotsa kätte ....
Nüt põle toda ammust juht, kõiksel ju teejuhataja taskus.
Ubrik
13:51 26.11.2022
Tere,

Ma üldiselt ei ole eriline foorumites kirjutaja aga kui mõni ajab ikka täielikku udu siis paar asja tahaks mainida. Riik, antud teemas siis läbi kaitseministeeriumi, omandab maad läbi kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse. Seal on välja toodud ka hüvitamise võimalused. Metsaga kaetud metsamaa puhul arvestatakse välja kasvava metsa väärtus. Kui metsa kohta puudub metsamajandamise kava, siis tellib metsa takseerimise riik (antud teemas siis Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus). Takseerandmete alusel leitakse metsa väärtus (materjali hind, millest arvestatakse maha raietööde kulud), millele lisandub veel metsata metsamaa väärtus. Kui hinnas saadakse kokkulepe siis lisatakse 20% motivatsioonitasu. Seega jutt, et keegi müüs oma kinnisasja maha kordades kõrgema väärtusega ei ole eriti pädev. Juhul, kui mingil põhjusel on tegemist erihuvidega ostjaga, siis on teine asi. Hüpoteegijutt ei ole kuigi loogiline, sest kinnisasja ostueesõiguse kasutamine ei ole nii suvaline, et keegi astub ostja asemele (riik, KOV). Selleks peavad olema ka alused ning kui maad on avalikes huvides vaja, siis selle omandamiseks on teised seadused. Veel, Kaitseministeeriumi valitsemisalas ei ole suvaliselt maatükke mida siis vahetada. Kui tahetakse omandada maaüksust vahetamise teel, siis enamasti taotletakse sobiv maaüksus Keskkonnaministeeriumilt, lisaks toimub vahetus turuväärtuse, mitte aga maa maksustamise hinna alusel. Eriti kummastav on muidugi jutt, et me ei pea ise midagi tegema, küll liitlased tulevad appi. Mingi aja peame ise suutma vastu pidada. Ja tulebki harjutada meie maastikul. Soid tulebki tankiga tundma õppida praegu, hiljem võib see juba hilja olla. Ma mõistan inimesi, kelle kodud/talud jäävad harjutusvälja laiendamisele ette. Ka mulle tunduks ebaõiglane, kui minu kodu kallale nii tullakse aga kui see asi üleval on, siis soovitan veidi konsulteerida asjatundjatega. Nii näiteks vara väärtuse korral saab ju protsessi alguses kokku leppida põhimõtetes, mille alusel väärtus leitakse.
Ants maalt
20:31 26.11.2022
Antud polügooni laienemine tuleb sõna otses mõttes minu maa taha. Õnneks pole mina väljatõstetute nimekirjas. Raudtee jääb vahele. Aga praegugi toimuvad paugutamised justkui naabri aias... Laienedes tundub et juba minu aias. Seal Nursi ja Sänna vahelisel alal on suur metsaala. Ka vene ajal elasid sealsetes metsades vene sõdurid. Mets enamasti riigi oma. Jäänudki siis oma õppustega riigi metsa alasse.
Talunikud, kellede maad ja majad jäävad ette ei saa enam oma elu endistviisi elada mite kusagil. Sul on ju vaja osta asendusmaad ja krundialused, planeeringud jne... Viimase kahe aastaga on maade hinnad 11 korda kasvanud Võru maakonnas. Mina sellise sundseisuga nõus poleks. Minu talust on toidetud Inglismaad mitu aastat puhta võiga kuni vene võim peale sõda kõik ümber pööras. Jah, on ka väike sentimentaalne väärtus kuigi lehmandusega mai tegele enam. Pigem viljakasvatus.
siberia
22:52 26.11.2022
Ubrik, probleem on selles, et niisugustel pärapõrgus asuvatel maadel ei ole turuväärtust. Tehinguid on vähe.

Mu maatükk oli pikemalt aega kiviks kaelas. Leiba just ei küsinud kuid midagi peale hakata sellega ka polnud looduskaitsepiirangute tõttu. Kõigepealt küsisin maaklerilt hinda. See oli aastaid tagasi. Maakler arvas, et 30 000 krooni (ca 2000 eur) ja 3000 (200 eur) krooni büroole vahendustasuks. Käskisin tal teema ära unustada. Sellegipoolest pani oma hinnaga kuulutuse üles ja mul oli tõsist tegemist huviliste hordide tagasitõrjumisega. Ütlesin kõigile lihtsalt et ei müü selle hinnaga.

Siis hakkas kaitseministeerium kogu piirkonna vastu huvi tundma. Üldreeglina püüavad nad kõike ilma rahata saada. Nagu riik ikka. Vaata näiteks elektriliinide talumistasusud mis on minuteada sentides mõõdetavad. Naaber, minust natuke vanem mees müüski oma sama suure tüki 20 000 eest riigile. Me saame hästi läbi ja ta soovitas mul sama teha. Igasuguste Natura alade ja sihtkaitsevööndite tõttu seal midagi asjalikku teha ei saa. Protsess olevatki olnud selline et riigi tellitud metsa takseerimine jne...

Et ma ise Soomes elan siis pidasin 20 000 eurot turul kurgivanamehe päevateenistuseks. Sama hea kui muidu ära kingitud. Igasugused metsavanad helistasid ka pidevalt ning neile ütlesin et 62-ga müün ära. Nemad küsisid samuti et kust ma niisuguse hinna olen võtnud. Ma ütlesin et laest sest mingit turuhinda sellistel piirangutega maadel ei ole. Lihtsalt 62 on ilus number.
Ostetigi selle hinnaga ja hüpoteeki enda kasuks peeti väga oluliseks. Nad maksid selle seadmise samas notari juures ise ära.

Miks nii, sellesse ma ei süüvinud. Ju siis oli vaja. Aga iseenesest saavad riik , KOV üsna lihtsalt ostueesõigust kasutada. Põhjuse leiab. Pigem jääb asi rahapuuduse taha.
Ühe maatüki tõin oma firmalt isiklikku omandisse. Seal oli KOV-l ostueesõigus millest ma teadsin. Uurisin oma kanalite kaudu tausta ja valla rahakott olevat parasjagu tühi nagu kell. Ehk isegi kui nad mingil arusaamatul põhjusel oleks tahtnud ostueesõigust kasutada poleks selleks nagunii raha olnud.
Riik muidugi on enamasti natuke jõukam.
A66
14:38 27.11.2022
Kuulake laupäevast (26.nov.) keskpäevatundi ja kuulake, mis targemad pead arvavad. Tore on tõdeda, et nad oleks nagu siin mõnda postitust lugenud..;)
Kässar
13:08 30.11.2022
https://objektiiv.ee/hollandi-valitsus-sundlopetab-kuni-3000
-talu-tegevuse/


Pakutakse ka 20% talu väärtuse eest lisaks. Valus pauk, kui oled elu aeg talu pidanud, lausa põlvkondade viisi ja siis üks hetk valitsus ütleb, et vastavalt sellele ja sellele euroliidu direktiivile tuleb teie tegevus lõpetada, kuna kliima vajab päästmist:) Valus skämm.
Loomulikult saame ju aru, et kliima päästmisel ei ole kõigel sellega mingit pistmist. Vaja on inimestelt kätte saada maa, et oma agendat edasi arendada.
Väga paljud talunikud on enesetapu sooritanud. Sellest peavool muidugi vaikib. Kliima päästmisest pasundamine on tähtsam.


Deus
13:13 30.11.2022
Meil siin jällegi Pevkur ütles otse, et kui soov, siis uus maatükk ja ehitame uue maja peale ka. Rahusteid tarbivad aga miskipärast tegelased, keda see asi üldse ei puuduta ja on juba magamishäiretega, mis siis, et asi pole käiku läinudki. Enesetapp on ka eluvalik, sinu isiklik eluvalik.
.
13:28 30.11.2022
Minister võib rääkida mida tahab. Varsti on uus minister ja ka tema räägib mida tahab. Ükski minister ei mõjuta asjade käiku kui see on juba plaani võetud ja ei tehta neid plaane alati eestis. Üks raudtee ka siin plaanis nui neljaks.
Kässar
13:31 30.11.2022
" I asked what the government was doing with their newly acquired land, and he told me about massive “tent cities” springing up, housing thousands of government-sponsored immigrants from northern Africa. He stated that between 1,000 and 2,000 of the most dangerous sort of extremist Islamic militants were being brought in weekly, and that these “cities” were no-go zones for the Dutch. He mourned the fact his country was becoming more and more like Sweden in this regard, and stated that most of Europe was already “lost”."

Konfiskeeritud alad veetakse immigrante täis. Siuke asi paneks küll rahusteid neelama.
Kässar
13:35 30.11.2022
https://www.youtube.com/watch?v=6O8aEUWP5Xw&ab_channel=A
aduBirnbaum


Siin ka riik lubas 30 aastat, et saate saate. Nüüd aga parseldati maatükk täiega maha ja inimestele jäeti tühjad pihud. Peaminister soovitas selle peale valla sotsiaalosakonda pöörduda, kui seepi jms pudipadi ei jõua osta.
Marko
14:47 30.11.2022
Nii neid fakte endale sobivamaks väänatakse.
20 aastat, seltsimees Kässar, 20 on õige arv, mis videos kõlas!
Deus
10:08 12.12.2022
jee.kim
22:28 23.12.2022
"Konfiskeeritud alad veetakse immigrante täis. Siuke asi paneks küll rahusteid neelama. "
Tahan ka neid aineid!
Rallisõitja Jaan
23:10 23.12.2022
"Volikogu ettepanek on esmalt hakata muutma seadusi, et inimesed saaksid õiglase kompensatsiooni oma majade eest. "Seal on ikka pered, kes on aastakümneid oma elamisi ehitanud ja müüa nüüd see maha mingi 100 000 või 150 000 euroga ja osta Lasnamäel korter ja vaadata siis aknast välja... Selline lähenemine meile küll kuidagi ei sobi," ütles Kuklane."

Kagu-Eesti kandis on minuarust saadaval olevat maad ja majapidamisi küll, kus inimesed saavad uue kodu osta. mis see Tallinn ja Lasnamägi siia puutub? Eesti on väga hõreda asustusega, maal elas 30 aastat tagasi palju rohkem inimesi ja nüüd ei ole võimalik samas kandis leida 21 uut sarnase väärtusega elamist või? See on ju mingi nali. ja nendest 21-st ei ole ju kõik isegi aastaringsed elanikud.

jee.kim
23:26 23.12.2022
Kui nüüd lugeda artiklit, siis enamus on nõus asja arutama!
EKRE ajab jälle sealkandis oma, müstilist "rida", koos eduka eelarvega :D
Kui mulle keegi pakuks selle "hindamatu" ja sentimentaalseid väärtusi täis "isakodu" eest , mida 30a. on remonditud ja sellest hoolimata näeb välja nagu prügila, turuhinda +30%, oleks sekundiga nõus!
Rallisõitja Jaan
23:28 23.12.2022
lihtsalt üks näide 10 km pikkuse Tallinn-Tartu mnt Kose Aruvalla teejupi ette jäänud kinnistutest, mis osteti või sundvöörandati. https://epl.delfi.ee/artikkel/51128152/maanteeamet-voib-sund
voorandada-tallinn-tartu-maanteele-ettejaavad-kinnistud


tahaks näha parempopulistidelt ja muidu populistidelt ka teedeehituse juures samas suurt eraomanike kaitsmist nagu 21 kodu korral Nuripalus. Aga kus sa sellega, nõukogudeaegne Tallinn-Leningrad, Tallinn-Tartu ja Tallinn-Pärnu-Ikla tuleb nui neljaks ju 2+2 realiseks teha, sest autod on ju püha ja seal inimeste kodud, mis ette jäävad ei loe. Aga riigikaitse, mis see veel on?, liitlasväed Eestis on sama nagu oli nõukogude armee Eestis jne.


Deus
01:16 24.12.2022
Personaaltransport endiselt pole mingi püha lehm, veokid tingivad sellised vajadused. Lisaks, ära seda seda rohepropajama siia teemasse nüüd sisse. Rail Baltic ja maanteede ehituse tõttu võõrandamise üle arutamine on ok aga need oma kommentaarid ja teema eemale juhtimise katsed jäta ära.

Nursipalu on muide vist kõige hõredama asustusega alantegelikult, vene ajal oli seal suurem maaala kasutusel sõjaväeliseks tegevuseks.

Muudetud 24.12.22 01:17

Rallisõitja Jaan
09:18 24.12.2022
sõidukite leondusandmed ja maanteetranspordi allikatepõhised co2 paiske andmed näitavad, et ruutmeetrite mõttes hõivavad raskeveod, pakiveod ja bussid maanteedest umbes 20%. 2+1 teede majanduslik mõte algab 10000 sõidukist ööpäevas, 2+2 teede majanduslik mõte algab 20000 sõidukist ööpäevas, Eesti suurima liikluskoormusega maantee on Tallinna ringtee, mille liikluskoormus on kõige tihedama liiklusega kohas 17000 autot ööpäevas. järeldused tehku igaüks ise, kelle või mille jaoks neid 2+2 teid tegelikult vaja on.

Ma tõin lihtsalt näite, et 21 majapidamise (kõik ei ole aastaringsed majapidamised) kaotamine riigikaitselistel eesmärkidel on puhutud suureks vabadusvõitluseks, aga see sama populistlik "vabadusvõitlejate" punt ei teeks piuksugi palju rohkemate kodude eest, mis on jäänud väga küsitava vajadusega 2+2 teedeehitusele juba ette ja mis jäävad tulevikus, kuna personaalne auto on selle pundi jaoks püha ja inimõigus.

RailBaltic jääb muidugi ka nendele "vabadusvõitlejatele" ette kuna ühistransport on ju mingi LGBT ja Euroopalik värk ning nende "vabadusvõitlejate" arvates oleme me siin Eestis rohkem slaavilikus mõjusfääris, kus isiklik auto ja garaažikultuur on vähemalt meeste jaoks elus üks olulisemaid asju üldse.
Deus
11:13 24.12.2022
2+2 on ka riigi kaitse seisukohast vajalik, ei maksa nii kinniselt suhtuda. 83/3/14 on see suhe tegelt aga kuidas siin Rallisõitja Jaan suudab 84% seest lugeda välja, et enamus on personaaltransa, mitte pakiveok, jääb minule müstiliseks, loeb ka vist “salajase päritoluga tundmatutest allikates mitmekeelselt neutraalset teksti”.
Nursipaluga aga üritatakse rõhuda emotsioonidele ja seda sõna on inimestes peidus ikka väga palju. EKRE’l sai migratsioonivastasuse trumm otsa, hästi tehtud poisid! Kuid nüüd on uut vaja, mida taguda, 21 elukoha kaotamine tundub väga hea algus olevat.
Kas nad tegelt hoolivad kohapealsest? Tõenäoliselt ei. Ma ütleks et kohapealsed suurfirmad hoolivad rohkem oma inimestest seal koha peal kui riik.
Mõned siin ajavad taga seda osa, et oma kätega ehitatud jne. Korteris elajad ei saa sellest aru nii kui nii ja neid on kahjuks rohkem. Korterite vahel kolijad aga jagunevad kaheks, ühed, kes põhimõtteliselt tahavad riigile vastu seista ja teised, keda sellised väärtused lihtsalt ei huvita, sest elu on liikumine.
Kas kuskil kirjas ka on, mida need 21 tegelast ise arvavad? Või on aind kirjas, mida nende eest arvatakse?
.
11:47 24.12.2022
Olgu inimesel oma maatükil kasvõivõi oma kätega ehitatud välipeldik ja külastab ta seda vaid kord aastas, on see tema isiklik eraomand ja selle äravõtmine põhjendusega, et meil pole ruumi pauku teha, ei päde. Kui riik tahab sundvõõrandada, siis paluks letti lüüa paks kaust üksikasjalike põhjendustega, miks teisiti ei saa ja kohver rahapakkidega, et inimene saaks sellise kompensatsiooni, millega saab kuskile mujale osta samasuguse maatüki ja sinna samasuguse peldiku ehitada. Maatüki leidmine teatavsti on keerulisem ja kallim kui peldik. Mina ei tea, millise kompensatsiooni eest loobusid need 4x4 tee jalgu jääjad või sõideti neist riigi teerulliga üle, aga tundub, et liiga kergekäeliselt käib meil siin selline äravõtmine- vot riigil on vaja sina mine per.e. Üks mees ütles lihtsalt ja loogiliselt- 21 peret ja 21 miljonit. Miljoni eest leiab igaüks sobiva uue koha ja 21 miljonit on siin riigis peenraha kui kõik seni mõttetult kulutatud miljonid kokku lugeda. Alustame kasvõi hiljutistest haigekassa pomode poputamisest suurte preemiatega.
Rallisõitja Jaan
11:48 24.12.2022
@Deus
kas ajateenistuses olete käinud?
millel põhineb väide, et 2+2 teed on riigikaitse seisukohast tähtsad? Hitleri Saksamaal tehti teed laiad ja sirged, et saaks neid kasutada ad hoc lennuväljadena. See oleks ainus point, kuna sadu lennukite maandumiseks sobilikke teelõike on keeruline vaenlasel hävitada.

Esiteks millest moodustuks sõja korral need meeletud autode ja tehnika hulgad, milleks on 2+2 teid vaja ning teisest küljest on vaenlasel üpris lihtne noppida peateedel liikuvaid kolonne. reaalsuses toimuks liikumine pigem hajutatult, kasutades ära sh Eestis küllalt tihedat kõrvalteede võrku.

Rail Balticut on liitlasvähegede rasketehnika Baltikumi kiiremaks tulekuks peetud samas oluliseks. Oluline on tekitada rongide liikuvkoosseisudele õhukaitsekilp + kaitsta olulisi viadukte. üldiselt on raudtee muude lõikude taastamise võimalus üpris kiire.
Deus
12:03 24.12.2022
Loomulikult olen käinud, kondid on peal, ametikohta ilmselgelt ei saa avaldada. Kui sa tuled siia rääkima, et mööda 2+2 teed peaks liikuma nagu tiblastan, siis pole sul liikumisstrateegiatest õrna aimugi. Tee oma teema 2+2 jaoks nüüd, sest tundub, et sul on hingel päris palju küsimusi, millele ei ole oma peaga vastust leidnud või siis vastava instantsi juures õppinud liikumisstrateegiat.

EDIT: Üksiksasjalikult ei saa seletada, miks on vaja kaitsepolügoni. Saab öelda ainult, et on vaja ja pole lihtinimese asi teada, miks.

Muudetud 24.12.22 12:06

.
13:05 24.12.2022
Tegelikult täitsa hämmastav kui riigitruu inimene sa oled. Kõik, mis riigi suunalt tuleb, on õige ja hea. Vajaliku põhjuse leiab alati ja kui põhjust avalikustada ei saa, siis on see veelgi mõjuvam põhjus. Demokraatia, eraomand, inimõigused jms sinu mõttemaailma vist ei kuulu. Ameerikas läheks asi kohtusse ja miljonid hakkavad inimeste taskutesse pudenema, siin tuleb riik, lööb tagantkäe suu kinni ja edasi teed mis tahad. Kusjuures mu enda lähedastel sarnane kinnisvarakeiss. See ilmselt toimub küll millaski tulevikus, aga juba täna on see plaani võetud ja lihtne eraomanik üsnagi kahvlis, sest pmt ei aita teda enam ka kohus.
Ety412
13:20 24.12.2022
Ma arvan isiklikult, et aastal 2022 ei pea nii palju õues pauku tegema. Saab kindlasti ka teisiti õppida. Nagu näha siis idanaaber ründab kaugelt valdavalt. Arvestades Eesti väiksust, tuleks lõviosa investeerida õhutõrjesse. Venelane ei pea üldse üle piiri tulema, hakkab lihtsalt peipsi tagant rakette välja laskma.
Deus
16:20 24.12.2022
Kui sa üritad rõhuda, et kõike saab teha simulaatori peal, siis kahjuks see reaalsuses ei toimi.
Patrioot peab olema, anarhist pole ma kunagi olnud. Mässata võib võimu vastu aga mitte riigi.

21 milkut ei päde, mõni majapidamine tegeleb siiski tootmisega ka ja summa läheb milkust üle.

Demokraatia säilimisel on hind, sellest ei taha inimesed aru saada kahjuks…
Siin saab ka kohtusse minna ja kui riigikohus ütleb oma otsuse, siis on see kõik, ei saa riik ega ka üksikisik enam köhida.
Salastuse kohta, et jah, kõike ei peagi teadma, kui tahad, siis pead uurivaks ajakirjanikuks hakkama ja paljastama kõiki neid templeid, millel on numbrid 25 ja 75 jne.
Rallisõitja Jaan
10:26 25.12.2022
@ety412
Ukrainas on ju massiliselt venelaste maaväed sees käimasoleva totaalsõja 1 päevast alates. Suur kahju on tehtud just maavägede poolt ja suurtükitulega lauspommitamisest, mis on suhteliselt odav. Ja mis sa siis teed kui sul on võimas õhutõrje aga venelaste maavägi tuleb ja võtab sult need "mänguasjad" käest kuna Eesti näiteks oma maa totaalkaitseks ei valmistuks? Polügone ongi vaja selleks, et harjutada oma territooriumi kaitset ja tagasi vallutamist. Kujuta nüüd ette Ukrainat kui ta oleks suutnud kõik raketid tõrjuda ja Vene lennukid õhuruumist eemal hoida, aga maadele poleks suutnud vastu seista? Kiiev oleks olnud nädalaga võetud.
Deus
14:16 17.01.2023
Tsitaat maalehe artiklist advokaadi pilgu läbi, kuidas riik huiab sundvõõrandamise rahaga omanikke:
“Näiteks kui ehitise rajamisega seotud kulutused on 200 000 eurot ning n-ö projekteeritud eluiga 50 aastat, siis 25 aastat vana hoone puhul tuleks sellise loogika korral ehitise rajamisega seotud kuludelt maha arvestada 100 000 eurot. Sellise lähenemise aktsepteerimisel tuleks Tallinna vanalinnas asuvate hoonete sundvõõrandamisel riigile peale maksta. “

EKRE võttis ka sõna sel teemal siis:
https://www.err.ee/1608852359/kunnas-nursipalu-harjutusvalja
-laiendamine-on-valtimatu


Teisele EKRE’le ei meeldinud see sõnavõtt:
https://facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02QCLMczbNTwM
49eWNyB5FWPb72njFLVjZjwScW2CeY4gxzi2s6DDBpM2q7EpYiFYLl&i
d=100000251851641

Muudetud 17.01.23 14:17

Rallisõitja Jaan
17:04 17.01.2023
Leo Kunnasega olen tööalaselt päris palju kokku puutunud ja meeldiv on näha, et mees ei ole poliitikas pööranud selga enda ekspertteadmisele. Sattusin kuulama ükskord vendade Helmede raadiosaadet, kus oli ka Kunnas kohal. Helmed lärmasid täiesti suvalist juttu ja siis kui sõna sai Kunnas ei läinud ta absoluutselt nende demagoogiaga kaasa vaid rääkis seda, mida ta teadis ja usaldusväärseks pidas (Ukraina sõda ja selle sündmused olid teemaks)
.
07:46 18.01.2023
" Kujuta nüüd ette Ukrainat kui ta oleks suutnud kõik raketid tõrjuda ja Vene lennukid õhuruumist eemal hoida, aga maadele poleks suutnud vastu seista? Kiiev oleks olnud nädalaga võetud."

Esiteks pole sul õrna aimugi sõjapidamisest ja sellest, milleks lennukid-raketid vajalikud on. Ilma nende esmase tegutsemiseta ei liigu ka maavägi edasi. Püüa leida abi kasvõi ajaloost ehk teise maailmasõja aegadest, kus lennuväe osakaal saksa vägede ja majanduse lõhkumisel oli sõja teise pooles, kui liitlased olid saavutanud ülekaalu õhus, peamine võidule viiv faktor. Alustas ka hitler inglismaa vallutamist just lennukite ja rakettidega. Suurtükivägi võib ju tümitada, aga laskeulatus on neil niiehknii piiratud ja paljalt kahuritega edasi ei roni. Seda on praegu ka ukrainas näha.
Mis puutub nursipalusse, siis esmalt on vaja detailset kirjeldust selle laiendamise vajalikkusest, mitte nii, et me peame riigikaitsega tegelema ja vaja kuskil harjutada. Inimestele tuleb üksikasjalikult selgitada, kuidas ala laiendamine sõjapidamise oskusi mõjutab, lisa kümme kilomeetrit muudab seda ja seda tegevust paremaks. Kõige hullem variant ongi see, kui riik hakkab kasutama teerullitaktikat ja ähvardab juba eos, et kui nõus ei ole, siis sedagi vähest pappi, mida alguses lubasime, silmad ei näe. Ja kordame veel juba mainitut- 21 majapidamist ja 21 miljonit- see oleks normaalne käitumine. Teades, kuidas meie riigis miljonid siiani niisama lõdvalt siia-sinna on lennanud, siis ei ole see 21 milli mingi raha.
jee.kim
07:46 18.01.2023
Valimised on ukse ees!
Aga kunagi oli Kunnas kõige suuremate silmaklappidega sõjaväelane, keda olen kohanud! Tore on inimese muutust näha...
Ants maalt
08:18 18.01.2023
Kuulsin, et Sõmerpalu kannatab juba müraterrori all. Paugutamine kostub läbi seinte tubadesse, lasteaed asub vaevalt 1,5 km kaugusel polügoonist. Kohalikud ei saa imikutega õue jalutama minna sest beebid ehmuvad paukude peale üles. Minu majani on sealt 11 km, eile kl 23,00 kostis veel kõmakaid läbi seina.
Deus
10:05 18.01.2023
Kiirabid ja politseid sõidavad kogu aeg alarmidega, naabrid kukutavad ööse kell 2 hantleid vastu põrandat, lennukid paugutavad üle maja lennates, joodikud lärmavad öösel akna taga. Mis teha, elu on selline.
Rallisõitja Jaan
10:20 18.01.2023
@.
mis Sa mulle seda räägid? - ma vastasin kellegile Ety412, kes rääkis justkui poleks Eesti kaitseks maaväge ja maaväe treenimiseks polügone vaja vaid piisab raketikilbist ja õhutõrjest, kuna Venemaa pidavat Ukraina näitek valdavalt kaugelt ründama. maavägi ületas samas Ukraina piiri esimesel sõja tunnil.


v6sa
10:30 18.01.2023
Ma lihtsalt jätan siia ühe toreda Minnesota papi lause paari aasta tagant, kui oli au temaga klaas õlut rüübata:
Freedom is not free, it is priceless.
Vabadus ei ole saadaval mitte vabalt, vaid see on hindamatu väärtusega.

Meie tahame sellele aga kangesti "õiglast hinda" leida.

Eriti kõrvalseisjad peaks häbenema!
Rallisõitja Jaan
10:34 18.01.2023
@.
Kas keegi on detailselt selgitanud neile kelle majapidamine on ette jäänud senisele 2+2 teede ehitusele ja liiklussõlmedele, mis on varem tehtud ja mis on tulevikus tegemisel? Ei, tehti lihtsalt pakkumine, kui ei sobinud, siis sundvõõrandati maa ja kõik.

jutt on suhteliselt vähestest majapidamistest. 20 või ka 100 inimese erahuvi ja mälestused EI SAA üles kaaluda riigi kui terviku huvisid. ei polügoni, raudteede, ega maanteede rajamisel.

Lihtsalt valimiste eelselt üles puhutud vaht. Ma ei saa üldse aru, miks tuuakse näiteks, et Nursipalu pakutud kompensatsiooni eest ei saa osta Tallinnasse või Tartusse korterit. Halloo, kuhu jääb siin äkki see koha sentimentaalne väärtus ja millal on üldse olnud võimalik maamaja eest saada pealinnas sama suur maja või korter. isegi kui sinna maamajja on investeeritud aastatega 200000 eur, maha müües sa seda raha tagasi ei saa. Oluline on, kui inimene saab kuskil samas Eesti otsas endale midagi samaväärset asemele.
Deus
10:39 18.01.2023
najah, kehv näide selle poole pealt, sest tiblastan arvas, et tulevad rahu levitama, selle asemel aga avastasid, et <sisesta hunnik vene vandesõnu siia>. Puhtalt oletuse pealt rääkides, UA tegelased lasidki neil rahulikult sisse sõita nö lõksu ja siis tõmbasid tule peale.
Meie puhul kehtiks see, mida punkt rääkis, et kõige pealt tulevad materdama ikka rakettide ja lennukite ja kopteritega ja siis alles liiguks jalavägi sisse aga puht loogiliselt, kui sul on ainult õhutõrje, siis polegi vaja lennukit saata, saab Tankiga otse Hiiumaani välja sõita ilma segamata.
Nursipalu on vana speznasi, keskmaa rakettide jne tegelaste harjutusväljak nii kui nii, seepärast ongi vist Eesti kõige hõredamini asustatud ala juba aegade algusest saati. Mujal paremat kohta meie maastiku iseärasustega polegi, kui keskpolügon välja arvata.
Huvitav oleks tegelt teada saada, millal need 21 maja sinna ehitati üldse, mis hetkel ette jäävad?
Riigipoolne jõuga objektide ära võtmine on üks asi, naabrid on teine asi. Näiteks võttis riik ära jõuga Tallinna lähedal oleva maaala ja tegi sinna karjääri, loomulikult koos lõhkamistöödega ja nüüd on ühe meie kaasfoorumlase maja sein silmnähtavalt nihkunud ja mõrades, maja üle sajandi vana juba ja tegelikult muinsuskaitse all. Et jah, vahel on see teerulliga sõitmine nagu vajalik tegevus, sest rahvas on kiuslik olemuselt kuid tihtipeale laiendatakse seda tegevust väga vastutustundetult. Iga juhtum on eraldi asi tegelikkuses.
.
11:11 18.01.2023
jutt on suhteliselt vähestest majapidamistest. 20 või ka 100 inimese erahuvi ja mälestused EI SAA üles kaaluda riigi kui terviku huvisid.

ma ei eitagi riigi huvisid, aga no krt tule siis paksu rahakotiga külla ja räägime asjad selgeks, mitte et alustame teerulli käivitamisega ja mingi koonerdamisstrateegiaga- vot seadused on sellised, maa hind on selline, kinnisvara keskmine hind on selline, reaalsete tehingute hind on selline, siit võtame maha mingi ääremaakoefitsendi (ei saa ju võrrelda talinat võruga) ja kuna riigil nagunii raha üleliia põle (rahva taskute täitmiseks), siis anname sulle miskise sellise papi, et saaksid kaks kilomeetrit eemale ühe rmk puhtaks raiutud langi endale osta ja sinna uue kauni kodu luua. point on selles, et riigi suhtlus ja suhtumine rahvasse on olematu ja justnimelt käibki teerullitaktika- temme 2x2 või 4x4 teed ja kui meiega rahul ei ole, siis sö s.tta. Eks see külitse lugu kuulub ka sinna valdkonda- juba planeeritakse ja joonistatakse, aga rahva käest ei küsi keegi. Ja kui tulebki rääkima, siis öeldakse, et teie kuradite otsetee oma mõttetute majade juurde nõuab ehituseks selliseid miljoneid, et meil neid ei ole ega tule ja teeme nii, nagu tahame ja papi kogus määrab.
.
11:16 18.01.2023
Meie tahame sellele aga kangesti "õiglast hinda" leida.
Eriti kõrvalseisjad peaks häbenema!

paluks neil, keda see kõik otseselt ei puuduta, suumulk sellise koha peal kinni hoida. vägisi tuletab meelde neid tüüpe, kes arvasid, et parem on sõda kokkuleppemenetlusega lõpetada ja ukrainal need maatükid venele jätta. eks võsagi hakkab ilmselt peenema häälega kiunuma kui keegi tema ukse taha sepavasaraga või ekskavaatoriga koputama tuleb.
Rallisõitja Jaan
11:38 18.01.2023
@.
ma ei tea konkreetsest suhtlemisest midagi, aga sellistel juhtudel on alati üks hulk inimesi, kes ei ole millegagi nõus. ja no kui varuga on majapidamise väärtus näiteks 100000 eur (tegelikult müües näiteks 75000 eur), siis päris mingit 500000 ei saa ka maksta ju - sellega luuakse pretsedent ning hiljem ei ole võimalik enam midagi kuskile rajada, sest siis soovivad kõik prisket hüvitist, kuna keegi on saanud ja kohtus saaks tõenäoliselt ka lihtsamalt õiguse. siis tekivad kohe spekulandid, kes ostavad mingile tuleviku teele ette jäävaid maid selleks, et hiljem saada 5-10 kordne turuväärtus.

Ja praegu on mänginud suurt rolli valimiste lähedus. kui poliitikud käivad kohepeal panevad asja suure kella külge, teevad sellele 21 majapidamise omanikule selgeks, et riik on paha, polügoni saab teha ka merele, seal ruumi küll (Martin Helme sõnad), siis köetakse see teema igal pool suureks. igaüks arvab midagi, advokaadid pannakse arvama jne. keegi orkestreerib seda värki ja ainus eesmärk on valimiste eel tähelepanu saada ning hääli juurde.
.
11:51 18.01.2023
Ehk tegeled edasi oma rallisõitmisegaja ei topi nina asjadesse, millest midagi ei jaga.
Kui inimene tahab midagi müüa, siis ta müübki selle turuhinnaga ja on rahul. Aga kui ta ei taha müüa, siis peab ostuhuviline ütlema sellise summa, millega müügisoov tekib.
Rallisõitja Jaan
12:00 18.01.2023
@.
EI PEA!, mitte kuskil maailmas ei ole nii, et mingile riikliku või ka kohaliku tähtsusega olulisele objektile ette jääva kinnistu omanik küsib ja saab selle eest, mida tahab.
.
12:03 18.01.2023
tõesta muu maailma näidete varal.
jee.kim
12:06 18.01.2023
Maade ja majadega "spekuleerimine" toimus ilusti Tallinnas, kus Tartu mnt. laiendamisel oskas teatud hulk seltsimehi enne ehitamist piirnevaid maju ära osta.
Eelnevates artiklites on juttu olnud, et vastu on 4-5 "majapidamist" ülejäänud on nõus asja arutama.
Praegu on aga kisa taevani, nagu tahetakse nende käest Mona Lisat Viiralti hinnaga ära osta....
.
12:12 18.01.2023
ma ütlesin, et suu kinni kui ise sellises olukorras ei ole.
palju jeekimi tuba turul maksab ja palju on mõtet seda tema käest ära võttes pangaarvele poetada, on eraldi teema. võib olla on nõus ka niisama loobuma kui karmima häälega rääkida.
v6sa
13:38 18.01.2023
V6sa kaotas kolm hektarit oma head karjamaad ja juurdepääsu naispere hobuste suplusalale vaid selleks, et Via Baltical saalijad saaksid 24 sekundit ajavõitu per suund. 5 ha korralikku metsa on juurdepääsetavad endise 400 m asemel ainult 7km ringiga mööda avalikke teid. Tee siis säästvat valikraiet... Igal korral autoga sõitma minnes kaotame vähemalt viisteist sekundit per ots lollaka ja mittevajaliku "liiklust rahustava ringristmiku" tõttu. Õnneks saab põhja suundudes sellest ülegabariitse parketi kaudu otse üle lasta, aga tagasi tulles keerutad selle eest pea (täpsemalt 924 m) kilomeetri juurde.

Seega ma arvan, et mul on, arvestades juba aastaid poolelilolevat hüvitusprotsessi, siin natuke köhatamiseks alust.

Kas punktikesel on omad huvid mängus, et nii radikaalselt nõuab vaikust saalis?

Muudetud 18.01.23 13:40

.
13:44 18.01.2023
Mis hüvitusprotsessist sa siin räägid? Ei olnud rahul pakutavate tingimustega, riik tegi tünga? Ja nüüd sarjad neid, kes ka endale sobivat hüvitist soovivad?
v6sa
14:34 18.01.2023
Minu juhtumil käib vaidlus selle üle, kas asendusmaa rehkendatakse ruutmeeter ruutmeetriga (kõrvutiolevad maatükid mõlemad pankade jaoks väärtusetul alal) või euro euroga. Asendusmaal olevat metsa raiuda ei tohi. Maantee alla raisatud maal oli veidi noorem, aga hooldatud mets. Minule on olulisem juurdepääs tarastamata teeosale. Ruutmeeter ruutmeetriga annab selle välja, euro euroga mitte.

Aga kuidas minu vääritu personaalküsimus praegu puutub Nursipalu laiendamisse? Nii seadusruum kui maailm on vahepeal muutunud ju.

Punktike, palun too välja, kus ma sarjan Nursipalu laienduse alla jäävate maade omanikke? Ära mõtle asju välja - minu pahameel langeb asjaga mitteseotud "heatahtlike" kõrvalseisjate ja eriti südantlõhestavate pealkirjadega "uudiste" üllitamisega endale kannuseid teenivate ajakirjanikkude peale.

Muudetud 18.01.23 14:38

.
19:58 18.01.2023
Vabadus ei ole saadaval mitte vabalt, vaid see on hindamatu väärtusega.
Meie tahame sellele aga kangesti "õiglast hinda" leida.

et kui nursipalulane tahab oma kodu eest õiglast hinda, siis pole ta vabadust väärt või takistab isekalt teiste vabadusepüüet?
To.
21:39 18.01.2023
Just, vabadus on hindamatu väärtusega ja Vōrumaa elanikud maksavad selle eest oma lapsepōlvekoduga vōi igapäevaselt pommitamist taludes. Aga milline on sinu panus, kulla vabaduseihkaja?
Marko
22:05 18.01.2023
Miks see arutelu siin eskaleerub kui kellelgi pole õigeid andmeid, aint oletused? Oli vist jutt, et mõne perega on raske kompromissi leida....
Kisa on selline, nagu veerand riiki peaks uude kohta kolima. Ja kohe homme, ja komp on 12 eurot ja 50 senti.
Ants maalt
01:02 19.01.2023
Minuga suht lihtne- seni kuni õppused jäävad tänasele tasemele on veel häste. Niikuinii kavatsen maja välisseina tihedamaks muuta ja mõne aknaklaasi kolmekordistada. See, mis täna kostub, on nüüdseks kestnud 2 aastat. Varem sellist laske(paugu)intensiivsust polnud. Oleneb aastaajast kust tuul puhub, kui soodsalt, siis tundub et nad rsk juba mu aia taga... Kui laienevad, siis otse mu sõprade talu hoovi aia taha. Ja minu külje alla. Te linnainimesed ei tee vist vahet tavalisel linnamüral ja pommiplahvatustel?
Kooguga
09:31 19.01.2023
Kui harjutusväljaku kasutust vaadata, siis Antsu jutul tõsi taga. Vähemalt järgmise kolme nädala jooksul seal puhkepäevi ei peeta. Antsu kurvastuseks võib ajakirjandusartiklite põhjal öelda, et müra läheb kaugemas tulevikus suuremaks.

Deus
09:36 19.01.2023
Noh, seal maal vähemalt lõppeb see müra ära mingi kell, linnas seda rõõmu ei ole.
Lapsed peavadki esivanemate tehtud vigade pärast maksma.
v6sa
09:41 19.01.2023
Punktike, kas Sinu kodu on ka nende 21 hulgas?

Et oleks selge: KODU (mitte elukoht!) ongi hindamatu ja kui keegi tuleb siin trakse plaksutama, et milliga peaks igaühe südametunnistuse ja hingevalu leevendatus saama, siis on tema hind teada. Siit saaks tuletada, et Eestimaa hinnaks oleks kuni 739 miljardit eurot (https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/majand
us/elamumajandus). Reaalselt muidugi vähem, sest paljud eluruumid ei ole KODUd ja nende omanikud rahuolduvad kinnisvara turuväärtusega...

Mul on privileeg elada sünnikodus ja seoses maanteeehitusega olen ka need mõtted oma peast korduvalt läbi lasknud. Ning olen jõudnud numbrini kümme turuväärtust ühiskonnale vajaliku. See kataks mu reaalsed ümberasumise kulud ja võimaldaks end uues kohas sisse seada. Rahanumbrina eelmise aasta ülevaate järgi siis rammus 120 k€. Viimane analoogse kinnistu müügitehing meie külas tehti eelmisel aastal küll vaid maksumusega 24 senti ruutmeeter, kuid piirkonna külade keskmine näikse tulema siiski kolm korda kõrgem. Midagi ei ole teha - kui oled Kuldsest ringist väljas, siis oled väärtusetu.

Ants maalt, minu austus, et julged siin tegelikust elust rääkida. Olles mõned korrad elus liiga lähedal viibinud suurtükilaskmistele, siis ma TEAN, mida te peate läbi elama ja minu siiras tänu selle talumise eest. Samas elupõlise tee lähedal elajana täheldan, et "harjumuspärane" müra pidevale elajale nii kole ei olegi. Mu kallis kaasa aga ei ole kahekümne kuue aasta jooksul ära harjunud, et krusad ja tsopperid suisa lauda tagant sõidavad:P. Vähemalt niiskemate ilmadega;)
.
10:10 19.01.2023
Minu elamine ei oma siin mingit tähtsust, lihtsalt püüan juba mitmendat korda selgitada, et kogu asjaajamine on juba algusest peale viltu kiskunud. Olen kindel, et nursipalulased ei soovi sinna venemaa konsulaati nagu üks loll ajakirjanik välja pakkus ja nad on ka riigi kaitsmise poolt, aga riik oleks pidanud protsessi hoopis teiselt tasandilt alustama ja nagu juba maininud olen, siis eelnema oleks pidanud põhjalik selgitustöö selles osas, et miks vaja ruumi juurde, mis sellega kaasneb allesjäävatele inimestele, millist konkreetset kasu see meile tulevikus toob ja millised saavad olema kompensatsioonid kodudest ilma jäävatele inimestele. Ja ehk ka teatud kompensatsioonid allesjäänutele, et peavad pauku taluma. Deus küll bravuuritses, et öösel on ju vaikus, aga ta vist ei tea midagi öölahingutest, öistest õppustest. Või arvate, et vaenlane ka öösel tudub, püssikaba pea all?
Aga praegu on asi käinud ülimalt pinnapealselt- meil (st riigil) on vaja, raha saate vastavalt (igatpidi tõlgendatavatele) seadustele ja hakake astuma. Ka juba toimunud kohtumised kohalikega ei ole asja olemust selgemaks teinud, vaid taaskord on sellega kaasnenud ametnike vasturääkivused ja ümbernurgaumbluu jutt. Ühesõnaga kogu meie riigiaparaadi rahvasse väljakujunenud suhtumine täies hiilguses.
Rallisõitja Jaan
10:24 19.01.2023
@.
Teil on ilus bürokraadi jutt. Aga mida see kokkuvõttes muutnud oleks? Ja sõjaks valmistumine on ühest küljest valmistumine millekski, mida loodetavasti ei tule - selle peale ütleb mõni, et puhas raha raiskamine siis. Ja teisest küljest on sõjaks valmistumine ka asi, kus kõiki detaile ei saa avaldada. Eelnevast tulenevalt on polügooni laiendamise vajadust kodu kaotavale inimesele ülikeeruline selgitada selliselt, et ta reaalselt selle käegakatsutavast vajadusest või siis käegakatsutavast riskist, mis kaasneb, kui seda ei rajata, aru saaks.

Kolmandaks ei ole võimalik ka täpselt mõõta, et kui palju on meie kaitsevõime halvem, kui me Nursipalu polügooni ei laienda. Enne ja Pärast olukorda ei ole lihtsalt võimalik simuleerida. Selleks peaks esile kutsuma 2 X sõja
Kooguga
10:47 19.01.2023
Britid läksid koju tõenäoliselt seetõttu, et ei olnud piisavat platsi tehnikaga manööverdamiseks. Sellest Nursipalu kiirendatud laiendamine.

Kas ja kuidas suureneb mürahäiring? Millistest relvadest harjutusväljal laskma hakatakse?
Võib eeldada, et müra häiring suureneb, sest suurem harjutusväli võimaldab suuremate üksuste koostegevust ja relvade kasutamist, mille mürahäiring on suurem. Häiringu ulatuse selgitamiseks on plaanis tellida müra modelleerimine. Täpset relvadeloetelu pole hetkel võimalik välja tuua, eesmärk on eelkõige suurendada kaud-tule ja soomusmanöövervõimet.
Deus
10:55 19.01.2023
Üldiselt me omal ajal üritasime ikkagi kell 11 ära lõpetada paugutamise, talvisel perioodil on pimedat aega kõriauguni, et nn öölahinguid teostada ja öösiti vahetasime lihtsalt asukohti ehk ainukesed müraallikad olid 3 sillaga volvod ja fordi mootoriga lintmasinad ja mutta kinni sõitnud brittide vandumised. Vb nüüd on midagi muutunud, ei ole viimasel ajal ühegi pauku tegeva asjaga enam kokku puutunud.
v6sa
11:05 19.01.2023
Punktike, KUIDAS oleks pidanud KM siis Sinu arvates alustama? Nad ju läksidki rääkima PLAANIST. Mitte ei sõitnud hommikul kirjadeta puldanauto õuele ja püssimehed ei hakanud kola konteinerisse loopima buldooseri teelt.

Et ilus oleks olnud alustada vabandusega kohalike elu per$ekeeramise eest (sest seda harjutusala laiendus teeb), olen väga nõus. Ilmselt oleks nii mõnigi kodanik leebema suhtumisega.

Elukoht omab vägagi tähtsust, kui sedaviisi paugutakse teistmoodiarvata julgevate suid kinni taguda! Ehk kui ise oled nende 21 hulgas, saan aru. Kui oled lähedalolija, kelle aknaklaasid võivad kannatada saada, võin ka erutust mõista. Aga kui oled lihtsalt "abivalmis kodanik", siis milles on meie vahe? Ühtemoodi Sinu sõnade järgi "paluks neil, keda see kõik otseselt ei puuduta, suumulk sellise koha peal kinni hoida."

Põhisüü kohaliku konnatiigi keemaajamisel lasub ikka klikimaial ahastavaid pealkirju tootnud ajakirjandusel ja head teenistust haistnud "nõuandjatel".
Rallisõitja Jaan
11:48 19.01.2023
@v6sa
"Põhisüü kohaliku konnatiigi keemaajamisel lasub ikka klikimaial ahastavaid pealkirju tootnud ajakirjandusel ja head teenistust haistnud "nõuandjatel" ".

nii on!
.
13:06 19.01.2023
Äkki siis võsa või see rallisõitja tüüp on targem ja selgitab siinolijatele natukene detailsemalt seda plaani. Saavad ehk kohalikud ka siit midagi asjalikumat lugeda kui ajakirjandus jänni jääb.
Vaatame ajalugu. nov. 22
Kaitseministeerium ja kaitseinvesteeringute keskus on kolme valla esindajaid plaanist üldiselt teavitanud, kuid pole veel täpselt teada andnud, kui suurt ala vaja läheb. Et laiendus ähvardab aga neelata kümneid maavalduseid ja talusid, on kohalikud inimesed väga mures ja soovivad saada infot, juriidilist abi ja õiglaseid kompensatsioone.
Täpset plaani ei ole riik välja öelnud, kuid kohalike seas levivad jutud harjutusala kasvamisest 10 000 kuni 12 000 hektarini ehk senisest kuni neli korda suuremaks.
https://www.err.ee/1608779041/riik-tahab-laiendada-nursipalu
-harjutusvalja-aga-kohalikud-on-infosulus


Kes alustas paanikatekitamist- ajakirjandus või "riik", mis ise ka veel ei teadnud et mis, kuidas, palju ja mismoodi.
Nüüd käis president miskti silumas, aga tea temagi rohkem.

Karise sõnul tuleb leida kesktee kahe vastandliku soovi vahel, kus ühelt poolt on kaitseväel vaja suuremat harjutusala, ent kohalikud inimesed sooviksid elada edasi nii nagu seni ega soovi polügooni laiendamisest midagi kuulda.
«See kesktee tuleb leida, sest need on ju mõlemad olulised – nii meie riigikaitse kui ka elanikud, nende kodud,» ütles Karis. «Nad on mõlemad olulised, siin ei saa kokkupõrget tekitada, vaid tuleks leida see viis, et kohalikud saaksid aru, milleks see vajalik on, ning kas ja millised on alternatiivid.»
Riigipea hinnangul pole seda arusaamist suudetud inimesteni viia. «Mul on selline tunnetus, et praegu on sellest selgelt puudu. Inimesed on infopuuduses. Nad ei saa aru, mis tuleb, ja nagu siin ka täna öeldi, et parem öeldagu siis kohe see suur pauk ära, et asjad lähevad niimoodi, siis inimesed oskavad oma elu sättida ja mitte ainult inimesed, vaid ka see piirkond tervikuna.»
v6sa
13:15 19.01.2023
Punktike, KUIDAS oleks Riik/KM pidanud siis käituma?

Tulema välja valmis plaaniga?

Ehk tegema seda, milles teda praegu süüdistatakse: tegema plaanid tagaselja valmis ja panema kohalikud Põhja-Korea stiilis sündiva fakti ette.

Seie saagu harjutusala!

Muudetud 19.01.23 13:17

.
13:27 19.01.2023
Justnimelt plaaniga ja siis hakata seda kohalikega kooskõlastama, otsima-leidma kompromisse, vajalikke muudatusi jms, rääkima asjast, kui midagi konkreetset on juba rääkida. Ja loomulikult mitte sellise plaaniga, et me nüüd tagaselja otsustasime ning teie asi on jeehat tõmmata.
Kui loll peab olema, et mitte mõista normaalset asjade käiku...
Rallisõitja Jaan
13:28 19.01.2023
@.
ju siis on see kommunikatsioon olnud vilets. Sisuliselt on ainult üks partei valitsuses seda olulist asja ajanud ja kuna on valimiste eelne aeg, siis on igal sammul kaalutud, et mida ja kuidas välja öelda.

Ma tooks lihtsalt ajaloolises huvides välja, et see Nursipalu harjutusvälja laiendamine on olnud teemaks ca 20 aastat. Lihtsalt siiani ei ole pandud lauale konkreetset kaarti ja öeldud välja, et nüüd on vaja. Ja loomulikult kui sellest hakati ka 20 aastat tagasi rääkima, siis olid kohalikud kohe vastu. lisaks leidsid ornitoloogid kohe sealt aladelt ka musta toonekure pesa.
https://www.postimees.ee/1511165/nursipalu-harjutusvaljaku-l
aiendamist-segavad-nuud-must-toonekured

Rallisõitja Jaan
13:33 19.01.2023
lihtsalt veel üks kajastus 16 aasta tagusest ajast, kus ka mainitakse, et seda Nursipalu harjutusvälja laiendamist ja tegevuse intensiivistamist on aetud juba selleks hetkeks 5 aastat.

no ja selge see, et nüüd kui julgeolekuolukord on Eesti jaoks halvem kui varem, liitlasvägede kohalolu on olulisem kui kunagi varem ja selleks on vaja harjutusvälju, siis on võetud vana teema uuesti üles.

https://epl.delfi.ee/artikkel/51096759/nursipalus-voib-paugu
tamine-alata-ka-kohalike-loata
v6sa
13:40 19.01.2023
Hea punktike, ju ma siis olen ikka väga loll, et ma ei taju sisulist vahet KM praeguse modus operandi ja Sinu soovitud: "tuleme avalikkuse ette plaaniga, mida hakkame kooskõlastama" vahel. KM ju praegu sellesama kooskõlastamisega tegelebki. Natuke kandilisel sõjaväelisel moel, aga väidetavalt ju läbirääkimised käivad. Tohib keegi tegelikult asjaga kokkupuutuv ka natuke miskit öelda sellel kohta?

Peale selle, et dialoogi avamisel ununes vabandus ja lasti märatsema teenimishuvilised tühikargajad.

On muidugi võimalik, et eemalseisjad elavad teadmatuses ja tegelikult on kõik 21 peret juba maha lastud ja majaasemedki tasandatud...
Ants maalt
19:01 28.01.2023
Leidsin sellise kommentaari.
Väga tabav kommentaar, hetkel Eestis toimuvast.
Venemaad ei huvita absoluutselt Eestimaa, mis on nagunii suuresti juba maha parseldatud, isegi Nursipalu harjutusväljak koos veel mitteametliku laiendusega on 2017 valitsuse otsusega antud USA-le , kusjuures USA võib Eestimaal teha , mida iganes soovib. Nursipalu laiendamise toetajatel soovitan minna kasvõi 5 km kaugusele harjutusväljaku piirist selleks, et "nautida" pidevat paugutamist, sissehingata mürgiseid gaase ja mikroosakesi. Küsimus pole 21 pere küüditamises, vaid suure osa Kagu-Eesti elanike elukvaliteedi hävitamises. Kahjuks paljud Kagu-Eestist kaugemal elavad ajupestud ja mõtlemiskultuuri mitteomavad inimesed sellest aru ei saa. Ja see on kurb
jee.kim
19:51 28.01.2023
"Venemaad ei huvita absoluutselt Eestimaa, mis on nagunii suuresti juba maha parseldatud, isegi Nursipalu harjutusväljak koos veel mitteametliku laiendusega on 2017 valitsuse otsusega antud USA-le , kusjuures USA võib Eestimaal teha , mida iganes soovib."
Kanged seened olnud vist kirjutajal :D LOL
Deus
20:28 28.01.2023
Väga kanged seened.
- Deus, endine ja tulevane ning seal teeninud kagu-eestlane.
fhft
21:55 28.01.2023
Lihtsalt ääremärkuse korras, et mis siin siis vene jaoks 1944- 1991 huvitavat oli?
M40
00:21 29.01.2023
Nursipalu laiendamise toetajatel soovitan minna kasvõi 5 km kaugusele harjutusväljaku piirist selleks, et "nautida" pidevat paugutamist, sissehingata mürgiseid gaase ja mikroosakesi. Küsimus pole 21 pere küüditamises, vaid suure osa Kagu-Eesti elanike elukvaliteedi hävitamises. Kahjuks paljud Kagu-Eestist kaugemal elavad ajupestud ja mõtlemiskultuuri mitteomavad inimesed sellest aru ei saa. Ja see on kurb.
Vastan sellele kommentaarile.
Kuna tegemist on ikkagi autofoorumiga, siis märgin, et kõlab see täpselt nagu praeguse linnaelaniku elu Tallinnas, või kohaliku elu kusagil uue rajatava neljarealise maantee ääres. Kõike paremat!
.
06:53 29.01.2023
sellise tegelase ajuehitust, kes võrdleb plahvatusi liiklusmüraga, peaks lähemalt uurima.