Probleemid rolleriga – variaatori rihm läks katik ja nüüd on vaja vahetada. Rolleriks on Benzhou YY50QT-26A, välja näeb nagu see siin http://www.benzhougroup.com/YY50QT-26A.html ja andmed ka samad, rattad 12 tolli. Selline küsimus, et kas keegi teab, mis rihm talle originaalis peaks käima? Vana rihma riismed, mis kätte sain, oli tähisega 729 17.7 30 Nagu aru sain, siis esimene tähis on pikkus, teine laius ja kolmanda kohta ma ei saanud aru, mis see tähendab. Ma nüüd pead ei anna, et see täpselt õige oli, mis enne seal peal oli. Seega küsiks hea meelega teadjamate käest järgi, kas sellele rollerile käib ikka originaalis see rihm? Püüdsin ka tootja enda lehelt infot saada, aga seal varuosade nägemise/tellimiseks peab sisselogitud olema. Püüdsin endale kasutajat teha, aga ei toiminud see leht neil nii nagu vaja ja lõpuks sisse ei saanudki.
Kui käib 729 17.7 30 rihm, siis ehk oskate nõu anda, kust seda kõige mõistlikum osta oleks ning mida rihma valikul tasuks arvestada? Kas on mingeid kvaliteedi ja vastupidavuse vahesid ka, nagu aru sain on tootjaid päris mitmeid ja ühest foorumist lugesin, et mingi 200 eeku maksnud rihm lendas paari nädalaga jälle ka ribadeks. Mida eelistada, mida vältida?
Viimane küsimus, et kuidas rihma peale pannakse? Kas see käib analoogselt jalgratta keti peale kerimisega - kas rihma annab nö peale kerida? Kuna vana rihma võtsin katkisena ära, siis ei tea kui pingul ta seal peal oli ja kas annab nii panna. Kui käib kuidagi muud moodi, siis ehk annate nõu.
Suured tänud juba ette neile, kes nõu tahavad ja suudavad anda!
Jah, selliste mõõtudega rihm sobib sellele 12" tagarattaga mudelile küll. Ja kas mitte see 30 ei tähenda mitte rihma kaldenurka kraaadides.
Peale niisama kerides ei saa. Võta eestpoolt variaator maha, sest kui rihm katkeb sõidu ajal, siis viskab variaatoris ka suure tõenäosusega rullid risti. Väntvõlli otsas oleva mutri lahtisaamisega võib kodustes tingimustes raskusi tulla, kuna seda keerates käib ju mootor ringi. Sellejaks on tegelikult spetsrakiseid vaja, aga kui juhuslikult on võimalus kasutada suruõhuvõtit(mõnel pool kutsutakse käristiks vms), siis sellega saab ilusti lahti ja hiljem korralikult kinni. Rrihmad lendavad reeglina pilbasteks just seetõttu, et pannakse vales mõõdus neid peale vana purunemist peale. Saada meil peamiselt neid reeglina hiina päritolu on. Enda oma pidas vastu 12000km ja siis vahetasin ka ise, kuna mõrad olid juba veidi suurevõitu.
Võibolla leiad ka samas mõõdus tugevama kevlarist rihma näiteks Camex-st.
Muidu tavarihmad sinna 300.- kanti. http://www.cn-parts.com/index.php?page=shop.product_details&
amp;flypage=flypage.tpl&product_id=1817&category_id=
2473&option=com_virtuemart&Itemid=1 http://www.ts-motors.ee/?act=muu&id=62 http://www.microgrupp.ee/index.php?option=com_wrapper&It
emid=43