Rollerid

Mis on roller?

Crystal24
20:58 26.08.2010
Tahaks teada mis võimsusega ja mis tootja max. kiirusega on roller?

Jussikene
21:13 26.08.2010
******** oled või?
Crystal24
21:27 26.08.2010
mis se siia puutub?

Muudetud 27.08.10 14:02

hlm
21:42 26.08.2010
to Crystal24- tegelikult sinu küsimus on enam, kui kummaline. Mida sa nagu teada tahad?
Roller ei tähenda muud, kui lihtsalt keretüüpi. Roller võib olla nii mopeedi- kui ka mootorrattaklassi kuuluv liikur.
Mopeediklassi kuuluv roller on maksimaalkiirusega kuni 45km/h ja kubatuuriga kuni 50cm3. Mootorratta klassi kuuluv roller kolme eri piiranguga klassi. A1 125cm3 ja 11kw, A2 kuni 25kw piiranguga(kubatuuri piirangut ei ole ja A piiranguteta.
Ühesõnaga võib roller olla sul nii alla 50cm3 kui ka kasvõi 800cm3.
ei viitsi kuugeldada
22:27 26.08.2010
Kas keegi peast mäletab mis on maks kW või kiirusega roller/mopeed millega võib sõita 21+ aastane B kategooria lubade omanik? Ei viitsi A luba teha aga tahaks rolleriga külavahel kruiisida. Päris 45km/h tundub vähe.
hlm
22:52 26.08.2010
Kuni 45km/h ja kuni 50cm3 ongi lagi kodaniku puhul, kes ei viitsi guugeldada. Vanus ja B kat sind võimsama peale ei luba. Ainult A kat pääsaks võimsamate peale.
ei viitsi kuugeldada
23:02 26.08.2010
Jap, nii vist on, juba kuugeldasin ise ka. Uskumatu, ATVga võib sõita kuni 75km/h mis on ju palju ohtlikum, näiteks ümberminemise suhtes jne aga hästijuhitava näiteks kuni 125cc liikuriga mitte.
Crystal24
13:47 27.08.2010
Seda ma teada tahtsingi ,ise veel algaja. :) Selle pärast ei pea kohe ülbama hakkama!
hlm
14:34 27.08.2010
Auto võid sa ju ka palju väiksema kiiruse pealt, kui 75km/h katusele keerata. Ise pead mõistusega sõitma ja ei ole mingit probleemi 75km/h kulgeda.
Crystal24
08:44 28.08.2010
Ma vaatasin arki kodulehekülge... ja kas ma sain õigesti aru et need 14 aastased kes on saanud load kätta põristavad ringi siis mopeedidega?(valmistaja kiirus 45km/h ja sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm3)
hlm
09:57 28.08.2010
Mopeedidega jah, aga usinasti nuhivad välja neile tehasest pealepandud piirajad, mis eemaldatakse. Samuti müüakse ka suurema kubatuuriga silindrikomplekte(kuni 80cm3 välja), sportsummuteid jne. ja siis liiguvad need nn kuni 45km/h junnid juba 100 ja enam km/h. Selline tegevus ei ole keelatud niikaua, kui ei minda selliste riistapuudega liiklusesse. Aga sinna nad just nendega ronivad ja ka näha, mis jääb järele plastrolleritest, kui suurtel kiirustel endid legodeks kihutatakse. Kindlasti uuest aastast selline isetegevus väheneb, kuna neile liikuritele hetkel tehniline kontroll(ülevaatus) puudub täielikult.
Crystal24
10:08 28.08.2010
mootor üle ei kuumene w
hlm
10:57 28.08.2010
Oi kuumenevad teinekord küll, mootorid jooksevad ka ilusti "kinni", aga seda valest seadistamisest. Teema oli selgitamaks välja misasi on roller. Ei hakka siin mootori hingeelu ja seadistamisi lahkama.
Crystal24
11:38 28.08.2010
Muudan nati teemat, uut teha pole ka mõtet, aga küsimus on selline et kui
mul on krossikas mille valmistaja kiirus on 45km/h ja sisepõlemismootori töömaht on 50cm3 kas see siis läheb ka mopeedi alla. Tuled ja muu selline ka muidugui külge. Arkis oli öeldud et pilli kuju ei loe!(http://www.ark.ee/atp/public/Kahe___kolme__ja_v_ikeste_
neljarattaliste_s_idukite.pdf)
Aga kas sellist krossikat tehakse üldse?
hlm
14:28 28.08.2010
Krossiratastel puudub üldiselt tüübikinnitus ja ARK- s neid arvele ei saa. Mõeldud nad maastikule(rajale) sõitma. Nagu see:http://www.mototehnika.ee/used/638141
Ei aita ka see, kui ise tuled külge kruvid. Illegaalne on see ikkagi.
Küll aga on 50cm3 selliseid nn enduuro tüüpi rattaid, mida saab ka edukalt avalikus liikluses muretult kasutada ja ka vajadusel ARK- s arvele võtta.
Näiteks selline: http://www.mototehnika.ee/used/756781
Loomulikult ei ole kuju-keretüüp oluline, peaasi, et oleks valmistajakiirus kuni 45km/h ja kubatuur alla 50cm3.