Võrumaa maade/majade taasriigistamine

Rallisõitja Jaan
08:50 29.01.2023
Liiklusmüra tapab aeglaselt. Tallinnas pidavat iga aasta olema 100-150 enneaegaet mürast põhjustatud tervisehärade põhjusel enneaegset surma. Eks maanteedevääres elades on sama teema.
Polügoonil toimuvad õppused reeglina tööpäevadel ja päevasel ajal ja ei alustata kell 7:00. Ülejäänud aeg on polügoon vaikne.
Häda selle maarahvaga. Igale asjale ollakse vastu. Tuulikud, tööstus, metsatööstus, polügoon, uued teed, Rail Baltic, tuumaelektrijaam. Igale asjale on lahendus, et viige Ida-Virumaale. Meil siin Kagu ja lõuna eestis ja saartel ei ole töökohti vaja. Meil on turism kus on miininumpalgad.
v6sa
09:00 29.01.2023
Ma siiski juhin tähelepanu sellele, et kohalik maarahvas ei ole häälekalt vastu. Kõlavalt trummi löövad "murelikud toetajad", kel linnas suurt midagi teha ei ole.

Muudetud 29.01.23 09:00

.
09:02 29.01.2023
Alati on kõige targemad need, kellel pole konkreetse paigaga mingit seost, elab kuskil paneelmaja korteris ja pole päevagi maatööd teinud ehks siis inimene, kelle midagi ei ole ja kes midagi ei oska.
v6sa
09:05 29.01.2023
Selle pean aga eraldi vastuseks tegema, on NII oluline asi.

Ants maalt, kust see selgrootu tsitaat pärineb?

Rahvas peab oma kangelasi tundma!

Eesti USA-le ja Uuele Maailmakorrale mahaparseldamise hala on kasulik vaid ja ainult idanaabrile. Ärge levitage seda paska!
Rallisõitja Jaan
09:37 29.01.2023
@v6sa
Nõus, pigem on jah nii, et selle polügooni teema üles kütjad ei ole selle kandi maainimesed vaid see teema on selgelt orkestreeritud.
.
09:48 29.01.2023
sa rallisõitja oled juba korduvalt demonstreerinud oma kitsast silmaringi ja suutmatust eri teemades orienteeruda, aga jätkuvalt targutad.
tiit_
10:42 29.01.2023
Selge see, et kotipoisid ei saa aru mis on oma isakodu, oma talu maad ja pereekonna põlvkondade pikkune ajalugu. https://www.ohtuleht.ee/238891/mitte-koik-kotipoisid-ei-tuln
ud-eestisse-varastama
tiit_
10:57 29.01.2023
Vastuseks veel Jaani kell 08:50 kommentaarile, siis näiteks Tabivere piirkonda planeeritava tseluloositehase üks tuntumaid vastaseid oli ju reformierakondlane ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Öelda, et maarahvas on süüdi, et seal ei ole töökohti, tundub vähemalt minule ebatäpne ja ebaõiglane. Häälekas vähemus ja poliitikud kes tahavad mõne üksiku räöökija arvelt hääli võita, ei ole kogu maarahvas. https://www.delfi.ee/artikkel/82536469/urmas-klaas-naitab-ts
elluloositehasele-jatkuvalt-punast-tuld-tehase-metsa-keskele
-peitmine-pole-lahendus
Rallisõitja Jaan
13:07 29.01.2023
@.
Kui kitsas silmaring = võimetus näha asju kitsalt selle inimese vaatevinklist, kes mingi avaliku objekti loomisest otseselt on negatiivselt mõjutatud, siis võin ma kitsa silmaringi omaks võtta küll.
Ants maalt
13:31 29.01.2023
... et mis siin siis vene jaoks 1944- 1991 huvitavat oli?
Niipalju oli, et vineeritehased, fosforiit, vorstitehased, kiluvabrikud, juustuvabrikud jms millest Venes pidev puudus oli.
Vene ohtu mai karda, pigem kardavad nad meid, etme võime ka hakata oma endisi maid tagasi nõudma.
Td
16:29 29.01.2023
Mis siin öelda. nädala sees oli ikka tõsine andmine sellist pole varem kuulnudki ja tajunud.
Hakka või isegi kolimisplaane pidama kui see olukord igapäevaseks muutub pole mõtet siin kannatada 20-30a.
Deus
16:43 29.01.2023
Miks sa tööl pole nädala sees?
stammer
18:49 29.01.2023
kogu selle saaga peale meenus mulle film: "Vanad ja kobedad saavad jalad alla",
kus Väino sai mingi sara kuskile pärapiiksu ja pärast osteti see sara temalt NATO lennuvälja ehituse jaoks ära. Filmi lõpus elas vägagi uhkes villas. Võib-olla ei olegi kõik nii halb kui välja paistab.

.
18:56 29.01.2023
Miks sa tööl pole nädala sees?

sa pole siiani aru saanud, et paljude elu ja töö ongi sealsamas. oled midagi kuulnud näiteks põllumeestest?
või kas 5km eemal elavad inimesed on justkui mingi müüri taga, kuhu pauk ei kosta? mul on lasketriir linnulennult ca 2-3km ja lastakse seal 5,6mm sportrelvadega ja kenasti on paugud kuulda. loomulikult mitte nii nagu laseks naaber ilutulestikku, aga madalasgeduslike helide levi on tunduvalt parem kui kõrgetel sagedustel. tümakaga tulevat auto kuuleme juba kaugelt.
Deus
19:12 29.01.2023
Põllumees sõidab traktoriga, vana traktoriga on paugutamine kõige väiksem mure ja uude see sisse ei kosta, saad rahulikult Elmarit kuulata.

Aga üldiselt lase nüüd inimesel ise parem vastata.
Rallisõitja Jaan
19:29 29.01.2023
vaatasin nüüd kaardilt kui kaugel on minu elamisest Tallinnas Nõmmel Kaitseliidu lasketiir ja siis suurem Kaitseväe Männiku lasketiir. mõlemad on aktiivses kasutuses. Esimene linnulennult ca 5 km ja Kaitseväe oma 3 km. Kaitseliidu oma on pidevas kasutuses ja paugutamine kostab ilusti ära, kui tuul on soodne. lähemal olev Kaitseväe tiir on suurem ja seal lastakse ka kuulipildujatest ja ehk lastakse seal ka mingeid automaadi alt lastavaid granaate. aegajalt kostab ka üksikuid suuremaid jõmakaid.

Kaitseliidu tiirust on mõnesaja meetri kaugusel elamurajoon, sh on sinna ehitatud uusi maju.

Ma ei ole ausaltöeldes ise selle peal tulnudki, et lasketiiru lähedus võiks kedagi häirida. ja ei ole kordagi kuulnud, et keegi oleks selle üle kaevanud.
Deus
19:39 29.01.2023
Ma käin männikul kalal, s pole praktiliselt midagi kuulda, mets neelab ära lihtsalt nii palju. Paar korda aga on pannud pilku korgilt pöörama küll, sest lasti midagi mehisemat seal taevasse, kui lihtsalt laskmine.
.
19:49 29.01.2023
eks paljude kõrvalseisjate suhtumine ongi sarnane nagu näiteks saksamaa patsifistidel, kes ei lubanud soltsil ukrisse tanke saata. solts pidi muidugi neid veenma, et asi vajalik. või sarnane nende suhtumisega, kes soovitasid ukridel osa maast venele ära anda, sest siis saab sõja lõpetada. eks teiesugusedki sellised- käisin kalal, kuulsin pauku, aga see ei seganud kalu. seega ei sega ka nursipalulasi.
Rallisõitja Jaan
20:18 29.01.2023
@.
mine käi Tallinna Saku vahelisel alal Tooma teel ja küsi seal mõne elaniku käest, kes on sinna alles uue elamise ostnud. kuidas on elada 300-500m kaugusel aktiivses kasutuses olevast lasketiirust. See tiir on väga aktiivses kasutuses, seda renditakse välja ka jahimeestele jne. ma seda ei tea, kas laskmisi on ka nädalavahetusel. Sealsamas lasketiiru kõrval on avalik rand näiteks.

Mina konkreetselt elan sellest kaitseväe tiirust 3 km kaugusel ja Kaitseliidu tiirust 5 km kaugusel. Esimeses lastakse ka MG-3 kuulipildujatest ja ma arvan, et ka automaadi raua alusest granaadihetjast granaate, mis teevad üksikuid suuremaid tummiseid pauke. ja ma elan pätsuaegses majas, millel on pätsuaegsed restaureeritud aknad. ehk siis nii tänavamüra kui ka muu müra kostab sisse küllalt hästi. Aga no ei ole probleemi, öösel ja hommikul vara keegi ei pauguta. Kaitseväe tiirus ei lasta tõenäoliselt nädalavahetustel. Kaitseliidu omas lastakse ka nädalavahetustel.

Meenus praegu, et kui Eestisse saabusid uued rongid - need porgandid - siis leidus ka inimesi, kelle jaoks oli rongi vile liiga vali :). See teema oli ka Tallinnas Nõmmel üleval.
Deus
20:49 29.01.2023
Ma olen neid saku kaeblejaid ka lugenud. Müüdi vanemate mets ja maja maha ja osteti pimesi kipsküla lasketiiru kõrvale ja oh imet, seal paugutatakse ka nüüd peaks lasketiiru kinni panema sest ise on lollid.. Nursipalu küll 180 teispidi teema.
Olen seal Männikul suviti elanud suisa. Kui just miski laiguline telgi uksele koputama ei tule, ei sega nad keskit seal, mind vähenalt mitte.
See müra asi on ka ülenpingutatud minu arust. 30 aastat elati seal ja nüüd jäesku hakkas segama?
jee.kim
20:53 29.01.2023
Lisaks virisejate nimekirja ka:
* auto24 ringrada
*Tallinna lauluväljak
jne
Mõlemal juhul ostsid inimesed TEADLIKULT on sinna maja /korteri ja nüüd vigisevad :D
dggg
22:55 29.01.2023
Teemast välja, aga kunagi tehti loomaaia juurde arendus ja kui tuul oli majade poole ja elevandil kõht korrast ära, siis tõmmati saag käima, Mati Kaal saatis tüübid sinna kust elevandil gaasid tulid...
.
06:38 30.01.2023
TEADLIKULT? sa jeeekim ise ka aru saad oma lollidest võrdlustest?
auto24 ringi juures olevad üksikud majad on ENNE ringi tekkimist ehitatud ja ringi ümber on müratõke tehtud.
lauluväljakul mängib muusika, mitte kahurid.
jee.kim
07:40 30.01.2023
Jah, üksikud olid ennem, suurem osa tuli PÄRAST!
Ja muusika- sooviti keelata kontserdite korraldamist Lauluväljakul kuna häirib rahu ja vaikust ja....
Ei ole see inimloom rahul!
.
08:11 30.01.2023
milline suurem osa sinna pärast tuli? maa-ameti kaardi järgi on ringist kagus miski seitse uut elamumaad, nende vastas üle tee vanad elamised ja muud uut seal ei ole. ümberringi on tööstusmaastik, lennujaam jms.
Ants maalt
08:56 30.01.2023
Käisin sügisel salaja seeni otsides seal Sõmerpalu raudteejaama taga. Kaugemale ei saagi, tõkkepuud ees ja hoiatused samuti. Ei tea milline vanasti seal ala oli kuid nüüd oli raudteeni üsna lage ja tänu sellele kostavad laskmised, kas nüüd piki raudteed või lagedat ala kaugemale. Need suuremad laskealad jääda metsa sisse nagu Deus mainis. On veel jäänud lootus(sureb viimasena) kus Venemaa muutub hästi sõbralikuks riigiks või pühitakse üldse maamunalt...
Arvan pidime rohkem panustama headele läbisaamistele venega kui Kalmeri vend veel president oli ja hoida seda kui vepsalane presidendiks sai. Tegelt viimasel polnud Eesti vastu samuti mingit vaenulikku kavatsust. Aga meie poliitikutel oli kindlasti vaja aegajalt haukuda ida suunas.
Rallisõitja Jaan
09:08 30.01.2023
@ants maalt
vaata Soomet. sõbralikud suhted Venemaaga nõuka ajast juba, kuigi neilt hammustati Stalini aeg suur maatükk riigist ära. sama jätkus kuni viimase ajani.

ja nüüd vaata kõrvale, mida on Soome enda kaitseväega teinud aastakümneid. nad on sihikindlalt valmistunud sõjaks Venemaaga, ka kõige sõbralikematel aegadel. neil on tsiviilkaitsesüsteemid üles ehitatud ja ikka selleks, kui ükskord see "sõbralik" Venemaa ründab.

Seega Venemaaga võib sõbralikult läbi saada, kui seal äkki vähe normaalsem režiim tuleb, aga riigikaitse pidevat arendamist EI SAA kindlasti soiku jätta nagu siin kuskil 2005-2012 aastate paiku vahepeal juba hoiak tekkis, et teeme väikse palgaarmee, kaitsekulutused vähenesid jne. Mart Laar oli see, kes kaitseministrina lõi lauale selle, et kaitsekulud tuleb viia kohe vähemalt 2% SKP-st miinimumtasemele ja seda ka alates 2013 tehti. See ei olnud üldse mingi populaarne otsus siis.

v6sa
09:12 30.01.2023
Ants maalt, veremaaga sõbrasuhete pidamise püüdluste järelmid võiks olla igal koolis vähegi kuulanul selgelt meeles. Luua siin mingeid illusioone, et pöörates selja läänemaailmale ja olles "sõltumatu" (räme naer saalis) on meie saatuseks midagi muud, kui oblast veremaa sõbralike rahvaste peres, ikka väga naiivne.

Samas tähendabki vabadus ka seda, et inimene võib valida alamastaatuse. Kellele ei sobi, eks need siis lähevad mujale. Kuni saab. Vastuhakkajad lastakse maha.

Teemaga haakuvalt: veremaal mingit arutelu selle üle, kas riigi arvates vajaliku polügoni maad võetakse siit või sealtpoolt lagendikku ei tekigi. Tulevad buldooserid märgitud kohta ja kõik on rõõmsad ning rahul. Kes pumbale lähemal, kullatakse ja kel vajalikke suhteid pole, neist ei kuulda enam kunagi.

Kumb siis on meie eluviisile sobivam: ettemääratud kohta laekuvad buldooserid või arutelu kohase kompensatsiooni üle.

Selles valguses on eilne uudis üsna ebameeldiv: https://www.err.ee/1608867578/nursipalu-maaomanikud-on-saanu
d-riigilt-vastukaivat-infot


Riigil kui asjassepuutuvate registrite omanikul ja pidajal on ju ometi info olemas, kes ja millal kõnealused maatükid on soetanud, et sõeluda välja õngitsejad...

Mis puudutab valikulist ajaloolist mälu, siis seda aitab värskendada Maa-ameti vanade kaartide teenus: https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/ajalooline

Sealt paistab, et õigust ringraja vastu lärmi lüüa oleks napilt kümnel kinnistul, mitte ringraja loomise järel tekkinud küladel. Aga faktid, nagu me teame, ei tohi segada head lugu.

Muudetud 30.01.23 09:29

Deus
09:13 30.01.2023
Tiblastan on Eestist ja Lätist oma suursaadikud ära koristanud, praegu on asi ikka väga nugade peal. Lisaks sealne meedia süstib juba metsades elavatele kodanikele Rossia 1 kanalas järjest, et Eesti tuleb kohe Venemaale kallale. Kui ma ei eksi nüüd, oli see kas eelmine või üleeelmine nädal, ei viitsi seda lõiku ülesse otsida.
jee.kim
12:00 30.01.2023
No alles see oli, kui üks Vurrukene ütles, et HIMARS'idega saab Piiterit tulistada...
Sarevet
12:07 30.01.2023
Vastuseks Antsule
"Arvan pidime rohkem panustama headele läbisaamistele venega kui Kalmeri vend veel president oli ja hoida seda kui vepsalane presidendiks sai. Tegelt viimasel polnud Eesti vastu samuti mingit vaenulikku kavatsust. Aga meie poliitikutel oli kindlasti vaja aegajalt haukuda ida suunas."

See nn Kalmeri vend oli Eesti vastu sõbralik ainult siis, kui tal oli vaja meie abi võitluses Gorbatšovi vastu. Niipea kui olime iseseisvad, alustati nõudmistega - kodakondsuse nullvariant, Vene baasid jätkuvalt sees (nagu need jäid näiteks Moldovasse ja Sevastoopolisse - nendega läks ju nii hästi, eks?). Nullvariandist pääsesime, vaatamata igasugu mõjuagentidele (burešinid, maksvanderstuulid jne). Vene baasi saime ameeriklaste abiga välja - USA rahaga ehitati lahkuvatele vene ohvitseridele Venemaale majad, osa raha läks Vene "võtmefiguuride" põhjatutesse taskutesse.
Jutt meie "klähvimisest", "haukumisest" jne on padurussofiilide ja mõjuagentide tavaline soig Eesti suunas. Ükskõik, mida meie press või poliitikud venelaste vaenulike ütlemiste ja tegude osas ei räägi, ei muuda see midagi. Mõnede soov end võimalikult uurakile ajada ei päästa kedagi, kui Vene arvates on soodne hetke rünnata. Õigeusklik lisakromosoom on rahul vaid siis, kui Eesti on maksimaalselt oblasti staatuses, halvemal juhul osa kõiki kolme Balti riiki hõlmavast Vladibaltiiskist. Tasub roosad prillid eest võtta ja koerapoosist üles tõusta.
Rallisõitja Jaan
13:26 30.01.2023
Margus Linnamäe Postimees (ei ole ammu enam sõltumatu ajaleht) võimendab nüüd mõnuga seda Nuripalu teemat. Kuna valitsuses olev Isamaa on ennast osavalt Nursipalu teemast distantseerinud, siis nende teine leivaisa Linnamäe (Parvel Pruunsilla kõrval) kasutab oma lehte, et seda teemat ikka üleval hoida - ehk toob hääli konservatiivsetele parteidele ja võtab ära reformilt, kes ainukesena julgeb veel selle polügooni vajaduse taga seista. ja need mõlemad konservatiivid taovad samas vastu rinda, et seisavad Eesti eest! ja tegelikult teavad väga hästi, et seda polügooni on vaja.

Esimene lugu on muidugi reaalsest kannatajast, kes on sinna enda kodu rajanud. Samas Nursipalu polügooni laiendamine oli päevakorras juba 15 aastat tagasi, kui neil oli oma elamise rajamine alles algusjärgus.

Teine lugu on suures osas väljamõeldis ja sihilike liialdustega

https://tervis.postimees.ee/7700345/aasta-arst-kaotab-nursip
alu-harjutusvaljaku-laiendamise-tottu-kodu-kui-laheb-minu-ko
du-siis-panen-siin-perearsti-ameti-maha#_ga=2.205853526.4736
68793.1675063023-22867717.1662722431


https://arvamus.postimees.ee/7701660/vorumaa-matused-nursipa
lu-kargatused-panid-lasteaialapsed-lounauinaku-ajal-voodist-
valja-huppama#_ga=2.3674869.473668793.1675063023-22867717.16
62722431


Deus
13:41 30.01.2023
Korralikud pisarakiskujad kokku kirjutatud.
Esiteks, tundub, et eesti on mitukümmend kilo raskema lõhkeainega asjad saanud, et nüüd järsku lapsed ehmatusega püsti hüppavad ja enam maha ei rahune ilma rahustiteta, needsamad lapsed, kes on sünnist saati seal sellega harjunud ja teiseks, kui juba Vastseliinas kärakas püksid jalast pühib ja seeliku seljast viib, mida siis terve Võru veel tundma peab? Antsla on teises suunas sama kaugel, seal ka aknad klirisevad ja lapsed hüppavad? Enne sellist kirjutist võiks tegelikult vaadata kasvõi natukene meie Eesti kaarti!
Olin hiljuti Rõuges natukest aega peatumas, mis on linnulennult palju lähemal kõikidele harjutusväljakutele seal kui Antsla või Vastseliina, vist olin õigel hetkel või oli tuul soodsast suunast aga rohkem müra suudab mul igapäevaselt alates Mai kuust naabrid oma löökdrellidega teha, kui seal puuduv linnulaul praegusel aastaajal.
Sellised "kirjutised" tekitavad ausalt öeldes isu minna detsibellmeetriga koha peale nädalapikkust graafikut joonistama!
Ma ei ütle, et paugutamist pole, kindlasti on, olen isegi seal igasugu asju taevasse ja maa sisse saatnud omal ajal aga et selline "hala", see on juba kergelt idiootsuse piire ületav!
Ants maalt
23:51 30.01.2023
Olen hetkel veidi enne Antslat. Meil on nii, et tuul puhub erinevatel aastaaegadel erinevatset suundadest. Üldiselt arvestan sellega kuhu maja külje peale panged ja räästa veetünnid panen talveks, kevadeks või suveks. Sellegipoolest u ustan ma ja otsin oma 60 liitrist veetünni poole kilomeetri kauguselt. Niiet tuulel on võimas mõju ja just külmadel aegadel kagu- lääne suunas, kevadel põhja- lõuna suunal ja kogu ülejäänud aja lääne-ida suunas. Arvestame veel selle faktoriga, et sooja ilmaga levib heli paremini. Rõuge on siuke huvitav paik, et seal all mägede vahel oinaste juures ei kuule isegi ülevalt Johansonide peeretust... Rääkimata veel nursi metsadest.
Rallisõitja Jaan
21:51 12.02.2023
https://epl.delfi.ee/artikkel/120141134/reportaaz-laskevalja
de-naabrid-enamik-harjub-muraga-suuremaid-kannatajaid-iseloo
mustab-ka-pohimotteline-vastasseis


üldjoontes ei virisetud paugutamise üle. Üks nope: Ingrid: „Oleme kümme aastat Kloogal suvitanud ja harjutusväljal toimuvaga tuttavad ning eelmisel sügisel kolisime päriselt siia. Hoolimata sellest, et siin on polügoon. Aias olles on paugutamist kuulda, aga see kohe kuidagi ei häiri. Seda on hõredalt, see pole liiga vali ning pole kuidagi võrreldav selle mürafooniga, millega pidime toime tulema Tallinna kesklinnas elades.

See polügooni ja kesklinna võrdlus on väga hea. Mul oli aastaid kunagi kontor Toompeal, tööle käisin rattaga või all-linnast jala. Hommikul astus tihti vastu näiteks Joakim Helenius, kes läks laps käekõrval jala alllinna kooli / tööle. või Jevgeni Ossinovski, kelle üks laps sõitis ise rattaga ja teine laps istus rattatoolis. Toompeal on autoliiklus ainult kohalike tekitatud, suvel võisid olla Toompea tänavad täis massiliselt turiste, aga elu- ja töökeskkond oli seal mõnus, aken sai kontoris päev otsa lahti olla suvel - olles teisel korrusel, siis tänavalt tulev inimeste sumin ei häirinud kunagi. All-linnas on see aga võimatu, kuna lakkamatu ja kiire autoliiklus tapab linnakeskkonna ära. näiteks Tartu mnt või Liivalaia tänava ääres keegi jala käia ei taha, kuna lärm on selline, et omavahel juttu rääkida ei saa.
mati1222
22:15 12.02.2023
Ära aja mingit soga jälle. Kas linna müra on vaidani kuulda, nagu paugud olid pea Põlvas kuulda. Isegi Osula taga töötavates masinates oli kuulda kui käis kõva andmine 2 päeva.
Rallisõitja Jaan
23:24 12.02.2023
Ma kuulen Nõmmel ka pea iga päev KL ja KV lasketiirudes laskmist. Aga see ei häiri mitte kuidagi. Samas Vabaduse pst ääres ma käia ei taha, kuna autode müra on häiriv. Lapsepõlved olen veetnud Viimsi vallas nõukogude piirivalve õppeväeosa lasketiiru kõrval. Pidev paugutamine. Väeosa pandi kinni kui Muuga sadamat hakati ehitama. Lakkamatu liiklusmüra on tervisele kahjulik tõestatult. Paugud kostavad kaugemale aga kokkuvõttes käivad tervisele oluliselt vähem.
Rallisõitja Jaan
23:47 12.02.2023
10 km kõrguselt üle lendavad reisilennikud on maal elades samuti kuulda. Lendavad ka öösel. Aga nagu ei häiri vist?
mati1222
07:31 13.02.2023
Tõsiselt ka, Sa ajad igas valdkonnas nii eluvõõrast juttu.
Ants maalt
08:06 13.02.2023
Nursis ei käi lihtsalt püssidega märkilaskmised nagu teil seal Tall ümbruses. Siin lastakse tihti suurte mürskudega millede plahvatus meenutab peakohal olevat äikest. Jutu järgi isegi 20 km kaugusele.
Rallisõitja Jaan
08:09 13.02.2023
Sa mati tee endale selgeks mis tähendab sõnapaar "on kuulda". Sellel ei ole midagi pistmist häiriva või tervist kahjustava müraga. Kõrgel lendav lennuk on kuulda, km kaugusel oleva mnt müra on kuulda, rongi vile on mitme km kaugusele kuulda, polügoonilt on paugud kuulda paljudele.
Rallisõitja Jaan
09:06 13.02.2023
@Ants Maalt
Lastakse suurtükkidest/haubitsatest ja miinipildujatest. Selles samas minu viidatud eelmise nädala Eesti Päevalehe artiklis on suheldud Eesti erinevate polügoonide ja Ämari lennuvälja ääres elavate inimestega. Enamus inimesi, kellega räägiti olid väga mõistvad ja need inimesed elasid ikka pülgoonide ääres, mitte 10-20 km kaugusel, kuhu võib soodsa tuule korral ka midagi kuulda olla. Intervjuudes leidus muidugi ka üks Ämari kandis elaja, kes süüdistas Eesti läände orienteeritust ja Venemaaga suhete halvendamist. No selline EKRE jutt, et oleme ise Venemaa üles ärritanud. Et kui me Venemaaga sõbrad oleks, siis ei oleks meil polügoone vaja :) Tegemist oli muuseas eestlasega, kes veel rõhutas, et ta ei ole venemeelne.
Deus
12:07 14.02.2023
https://www.delfi.ee/artikkel/120143058/vene-valjaanne-putin
i-residentside-vahele-on-ehitatud-salaraudteed-ja-jaamad


"Satelliidifotode järgi tekkis jaam Novo-Ogarjovosse 2015. aastal. See asub 400 meetri kaugusel Putini residentist Moskva oblastis. Jaamaalune maa võõrandati eraomandusest Venemaa Föderaalsele Julgestusteenistusele (FSO) tollase peaministri Dmitri Medvedevi otsusega. "

Vot nii tehakse meil idanaabri juures, mitte nagu siin, kus üritatakse ikkagi miskit kompromissi leida.
Td
13:14 14.02.2023
To Deus. Miks ma tööl pole nädala sees? Graafikuga töö on sp polnud see hetk tööl.
Ja muide Rõuge kostab ikka väga hästi ka väiksemad paugutamised ära. Ka hetkel hommikust peale laskmine.Ole sa oru veerel või põhjas.
See selleks,elame üle,kui õppusi vaja siis vaja.
A66
20:02 10.03.2023
Mina saan hästi aru, et lasketiir peab pòhjendatult olema seal, kuhu seda planeeritakse. Inimestele tuleb PALJU raha anda ja asjaga edasi minna. Samas, tuumajaama on kõige rohkem vaja Tallinna piirkonna varustamiseks. Seega sobiks see ideaalselt kuhugi Viimsi kanti. Kuna see on 110% ohutu ja merevesi jahutuseks ka olemas, siis teemeära.uhuu. Aitaks ka tasuta lahendada probleemi maakadpäälinna ässdääg ivasioon.
siberia
21:19 10.03.2023
Tuumajaama Maardusse rajamisest on muide üksjagu räägitud. See ongi Eestis üks sobivaimaid paiku ja tarbijad on sealsamas.
Sobiv on ta sellepärast et graniit on Eestis harvaesinevalt maapinnale lähedal.
No see nüanss ka muidugi et tuumajaam rajatakse mõnesaja meetri sügavusele graniidi sisse. Kes siis tänapäeval sellist asja maa peale ehitab?
Boonusena on veel välja toodud uuristatavast august saab üksjagu graniitkillustikku ja ei pea seda na palju Soomest ette vedama.

Nursipalu harjutusala nii enesestmõistetav ei ole. Sirgalas saab põmmida nii et vähe pole ja et RMK oma harvesteridega tulevasele polügoonile juba peale lendas tuleb taimestik samuti Sirgalale ja peatselt kogu Eestile sarnane - lageraied ning energiavõsa.
Tundub olema pigem Nato otsus luua baas vastukaaluks venelaste Pihkvas asuvale baasile. Minuteada kavatsetakse sinna võõrväed paigutada ja see on puhtakujuline äritehing. Nemad saavad segamatult harjutada ja Eesti jaoks on olemas eelpaigutus.
Kui siis on kirjutatud et Lääne-Euroopas on polügoone mis on suuremad kui Eesti maakond siis on küll kuid kaugeltki igal pool ei tohi kolistada või on selleks ranged kellaajalised piirangud. Näiteks nende madallendude eest mida vahel Eesti kohal tehaks võib vabalt raha küsida sest vanas Euoopas tooksid väikekodanlased niisuguse lennuki kohe kivirahega alla. Ilmselt see ongi vahetuskaubana vormistatud - lennukid paiknevad Eestis, selle eest tasuma ei pea kuid nad võivad tasuta madallende harjutada. Stratkomi ja peavoolumeedia ülesandeks jääb selgitada et "räme müra" on tegelikult "vabaduse hääl"
eelmisele
22:28 10.03.2023
Kui sa natukenegi viitsiksid lennuradareid jälgida näeksid, et nii saksa, poola, briti kui ka teiste õhuruumis lasevad hävitajad ühtelugu 1 km kõrgusel ja madalamal. Samamoodi on neil seal kindlad piirkonnad, kus liigutakse tihedamalt ja piirkonnad, kus vähem. Sama ka meil.
siberia
01:02 11.03.2023
Mõhõh, eelmine.

https://epl.delfi.ee/artikkel/64716960/nato-asub-eesti-kohal
-madalalt-lendamist-harjutama


Ei tundu just igapäevane tegevus kui muidu peaks Kesk-Euroopast Kanadasse harjutama sõitma.
eelmisele
09:56 11.03.2023
Ei tundu ka igapäevane, et terve Euroopa peale on vaid üks-kaks hävitajat, kes siin meil madalat lendu tegemas käivad.
siberia
11:55 11.03.2023
Eelmine, loetust arusaamisega raskusi, jaa? Üsna popp ja noortepärane.

Kirjutasin et Eestis on võimalik hoida lennukeid, pakkudes vastu harjutusalasid. Huvi on mõlemapoolne. Sama võib olla Nursipalu surumisega.

Eiminatea kuipalju Lääne-Euroopas üldse töökorras hävitajaid on . Võib-olla ongi ainult paar kolm tükki kui meenutada kuidas Saksa kiirreageerijate kõik 18 Puma soomukit õppustel algosadeks lagunesid :)
eelmisele
13:01 11.03.2023
Sinu väide oli algselt: ''vanas Euoopas tooksid väikekodanlased niisuguse lennuki kohe kivirahega alla''. No ei ole see nii. Radarid näitavad midagi muud. Ilmselt käiakse ka täna kuskil tundra kohal veel aga kesk-euros siiski toimuvad sarnased lennud kõigest hoolimata.

Loomulikult on kahepoolne huvi, et lendurid saaks ka siin regioonis (madalal) harjutada. Juba meie piirkonna metsase eripära tõttu. Seda enam, et oleme sisuliselt eesliinil. Et need üks-kaks lennukit teatud ajal ''rämedat müra'' teevad, siis meie siin oleme sellega harjunud. Sina seal Soomes pane rahulikult küprokit vaikuses edasi. Seniks kuni on vaikus. Millal vaikus müraga asendub, tead ilmselt isegi. Eks saad siis kivisid loopida.
siberia
19:04 11.03.2023
eelmine, kui teekski niisugust tööd nagu "küproki panemine", mis sel tööl siis viga on? Igatahes parem kui mingi riigipalgalisena Brüsselist almusi lunida. Lisaks iga nisanäpp seda ei oskagi.

Mispärast Soomes peaks vaikus müraga asenduma? Saadud varsti 80 aastat vaikuses elatud ja kui sultanist jagu ei saada elatakse järgmised 80 samamoodi edasi. Seda peab oskama.
Sina aga klähvi edasi ja värise et ega ida poolt vastuseks kiviga ei äsata.
eelmisele
19:43 11.03.2023
Nagu ma aru olen saanud, siis Soomes on otsus Hornetid F35-te vastu välja vahetada tehtud. Olenemata sellest, kas Tayyp saadakse nõusse või mitte, seisma neid ilmsel(ge)lt ei osteta. Võttis aega küll aga jõudis kohale, et ''kivide'' tulek ida poolt ei olegi nii ulme.

Madallennu valguses: tuleb soomlastel endilgi seda aktiivselt harjutada. Varem/hiljem liituvad ka alliansi omad nendega ja vastupidi.
Rallisõitja Jaan
09:07 12.03.2023
Soome on enda riigikatset väga tõsiselt võtnud aastakümneid. Neil on vaenlaseks nagu Eestilgi Venemaa ja on seda olnud talvesõjast saati. Sõjavägi on neil tugev ja see on eeldanud pidevat harjutamist, maal, õhus ja merel. Ei ole neil need õhuväe hävitajad ja õppelennukud või transpordilennukid mida on kokku üle 100 lennuväljal seisnud vaid lisaks õhuturbele osalevad ka õppustel. Erinevalt Rootsist või mõnest keskeuroopa riigist kelle naabriteks agressorriike ei ole, on Soome päriselt ka sõjaks valmis.
.
09:27 12.03.2023
nonoh, rootsi ikka merelt täitsa avatud ja gotland kaliningradist 300km kaugusel
ConnorFlint
09:57 12.03.2023
Sai eila pea 7 tundi mööda Keskpolügooni ringi kõmbitud. Pea 30km tuli ära. A mitte sellest ei taht ma kribada...
Kui kena, vaikne ja (talvel) valge kõik on... Ning kui jabur see kõik on, et on vaja tuhandeid hektareid, et "kaklemist" harjutada. Täiesti mõistan, et meil on selline "lahe" naaber...
(sai ka 250 fotot tehtud, mõnele pildile jäid ka metsaelanikud peale)
Rallisõitja Jaan
09:57 12.03.2023
Kõik ok õige aga Rootsi pinnal pole sõda ammu ammu olnud ja nende suhtumine ja tegevus riigikaitses pole olnud võrreldav Soomega. Soome ei vaja NATOga liitumisest järeleaitamist aga Rootsi kindlasti vajab.

Siin ühe eelkõneleja jutt, et Soomes on vaikus ja rahu ning NATOga liitumise järgselt saab see otsa, on ebatäpne. Soomel on endal kõik väeliigid ja neid on pidevalt harjutatud + NATO riikidega pidevad ühisõppused, mis toimuvad juba aastaid.
khm
11:45 12.03.2023
Riik tõmmaku Nursipalu asemel näiteks Lahemaa rahvuspark puhtaks ja tehku sinna oma sõjamängude plats või siis mujale looduskaitsealale..!!
Rallisõitja Jaan
12:27 12.03.2023
Lahemaa ei ole ju mingi tühi ala vaid asustustihedus on suurem kui nursipalu kandis. Ja seal lähedal on juba polügoon, Soodla harjutusväli.

Lisaks 2. Jalaväebrigaad on Võrus ja kagu Eesti on üks võimalik Eesti rünnaku suund Venemaa poolt. Samamoodi nagu Kirde Eesti, kus suunas on polügoon ja 1. Jalaebrigaad olemas. Mõistlik on harjutada väeosa lähedal ja tingimustes kus võib olla vajadus ka sõda pidada.
jee.kim
13:48 12.03.2023
Ärge ajage jama, et nt. SWE ja FIN ei tee oma riikide kohal madallende!!!
Rallisõitja Jaan
14:40 12.03.2023
Hävitaja piloodi väljaõppesse ja treeningutesse madallennud kuuluvad.

Me jõuame täiesti absurdi. Tallinnas elab 400000 inimest ja pooltel neist läheb mõni õhkutõusva reisilennuki koridor üle pea ja on müra ning keegi ei virise ja nüüd on probleem et kuskil lendab hävitajate paar korra nädalas või kuus madalalt üle nagu paraadil. Kaua võib vinguda kõige üle?
siberia
10:37 19.03.2023
Jaan, kui saaks viite et kus keegi eelkõneleja on märkinud et "Soomes on vaikus ja rahu ja NATO-ga liitumisel saab see otsa" ?

eelmisele
11:37 19.03.2023
Aga palun: 19:04 11.03.2023, siberia kirjutas: ''Mispärast Soomes peaks vaikus müraga asenduma? Saadud varsti 80 aastat vaikuses elatud...'', ehk et vähemalt väite esimese poole oled ise avaldanud.

Teise poolega: ''... ja kui sultanist jagu ei saada elatakse järgmised 80 samamoodi ...'' paned ilmselgelt samuti puusse. Või tahad õelda, et Soomes praegu lennuvägi puudub?
siberia
01:05 20.03.2023
Müra all pidasin ma silmas sõda. Ei näe praegult variante et miks peaks Soomes sõda algama ja see kas sultan või Orban tahab NATO -t laiendada või mitte seda ei muuda.

Madallennul hävitajaid pole samuti juhtud kuulma. Ju siis lennatakse kuskil inimasustusest väljaspool sest maad on laialt käes.
"Kividega loopimine " oli tiheda asustusega Lääne -Euroopa kontekstis ja selle kohta ka mu viidatud artikkel (kui juhtusid lugema). Ja edasine konstruktsioon see et Lääne-Euroopa kasutab Eestit polügoonina et mitte käia Kanadas harjutamas (jälle artiklis kirjas kusjuures täiesti peavoolumeedias) .

See kas Soomes hakkavad võõrväed sarnaselt harjutamas käima ei ole hetkel veel selge. Rahvaküsitluste põhjal mingeid baase küll näha ei taheta, õppused on OK ja käivad juba praegultki. Valimised tulevad ka kohe ja seaöt näeb ka midagi.

Üleüldiselt ei tähenda NATO liikmeks olemine ilmtingimata seda et kõik hakkavad, püss seljas , naabrite juures käima nagu oma kodus. Seesama Orban on ju deklareerinud et mingeid NATO lisavägesid riiki ei tule. Ungaris juba on NATO väed ja see on Ungari kaitsevägi.
Rallisõitja Jaan
08:18 20.03.2023
@siberia
Mis sa arvad, miks Eestis liitlasväed on ja miks meil on seda kõvasti pressitud et nad siin oleks?

Ja miks Soomes ei pea hakkama võibolla üldse alaliselt liitlasvägesid olema, kui nad NATO liikmeks saavad? kuigi nad on samamoodi Venemaa naabrid?
(üle)eelmisele
11:14 20.03.2023
Jutt oli varem lennukite madallennu harjutusest tulenevast mürast ja nüüd äkki juba sõjajutt..., imelik natuke.

... Madallennul hävitajaid pole samuti juhtud kuulma. Ju siis lennatakse kuskil inimasustusest väljaspool sest maad on laialt käes...

Soomes tõepoolest on see eelis, et lagedamat/asustuseta ala on võrreldes meiega oluliselt rohkem. Meie riigi eripära on, et kui nt Typhoon Kesk-Eestis helibarjääri ületab, kostab kõmakas piltlikult öeldes igale poole riigipiirideni.

..."Kividega loopimine " oli tiheda asustusega Lääne -Euroopa kontekstis ja selle kohta ka mu viidatud artikkel (kui juhtusid lugema)...

Olin seda artiklit ammu lugenud aga sinu väide, justkui Euroopa kohal üleüldse madallende ei toimuks, ei pea paika. Pilt lisatud. Nagu näha, on võimalik teiste tiibade vahel tervele Hollandile tiir peale teha. Nagu juba varem märkisin, toimuvad sellised lennud ka teistes riikides jätkuvalt.

...Ja edasine konstruktsioon see et Lääne-Euroopa kasutab Eestit polügoonina et mitte käia Kanadas harjutamas (jälle artiklis kirjas kusjuures täiesti peavoolumeedias)...

See, millise intervalliga-, millise riigi õhujõud- ja, mis peamine, mitu lennukit meil siin n-ö ''harjutamas'' käib, on samuti peavoolu meedias korduvalt kajastatud.
eelmisele
11:29 20.03.2023
Mingil põhjusel eelmisesse posti lennuki pilti kaasa ei lubatud, panen lingi:
https://ibb.co/9hthcGN
Marko
12:08 20.03.2023
Kui paned ühe pildi, saan ühe nähtavaks teha, ise juurde otsima ei hakka.
Rallisõitja Jaan
12:31 20.03.2023
ma pakun välja, et arvestades Soome õhuväel olevate lennuvahendite hulka võrreldes Eestis kohapeal olevaid liitlaste õhuturbemissioonil olevaid hävitajaid (kokku 2 kuni 4 tk) + aegajalt on mõned õhusõidukid veel (2023 jaanuar-veebruar olid 2 või 3 brittide transpordikopterit), siis keskmine Soome elanik kuuleb Soome õhuruumis militaarõhusõidukite müra rohkem, kui keskmine Eesti elanik. Mõnikord on olnud Eestis korraga ka rohkem liitlaste lennukeid/koptereid, aga need on üksikud perioodid, kui Ämaris oli näiteks korraga 5 Apache kopterit, samal ajal on mõni transpordilennuk ka jne.

Ja Soome kaitsevägi ja selle hulgas õhuvägi ei ole paberil armee vaid reglaarselt harjutav armee.

Ja kui lisame juurde veel tsiviilkopterid (haigete vedu jne), mis lendavad ka asulate kohal madalalt, siis ka neid on Soomes elaniku kohta rohkem kui Eestis ja küllap on ka lennutunde rohkem elaniku kohta.

Deus
12:53 20.03.2023
HJuumorimehed oma lennukitega...

https://www.flightradar24.com/53.48,22.73/5

Jah, hävitajatel on ka transponder sees, kui nad sõjas pole just.
siberia
22:38 20.03.2023
Transponderit on muidugi viisakas sees hoida kuigi vene mehed lasevad piki Soome lahte ka pimedalt.
Jaani pildi peal olev hävitaja nüüd minuarust küll madallendu ei treeninud. 400 m kõrgusel ja kehvema reisilennuki kruiisimiskiirusega. Pigem jalutuskäik rohelises ehk rutiinne patrulllend?
Need lennukid mis vahel Tallinnas üle paraadi lendavad on kuskil 200 m ehk Iru korstna tipu kõrgusel. Nõukaajal tulid Tapa hävitajad vast 60 meetrini sest mets on heal juhul 30 m. Mul on mõned ähmased foto.

Kuigi ma pea 10 aastat Soomes elan olen ainult üks kord militaarlennukite häirivat müra kuulnud. See oli 2019 kui Turu lennuväljale tulid kandidaadid kelle seast hakati uut hävitajat valima. Lõpuks valiti F-35 ja päris viimast siis ka ei võetud sest aknaklaasid jäid terveks:)
Ülehelikiiruse pauku kuulsid ükskord Helsinki elanikud. Kui õieti mäletan olid jälle mingid Peterburg-Kaliningrad venelased kursi taevatähtede järgi paika pannud ja hakkasid Loviisa tuumajaama peale triivima. Siis läks kiireks et nad sealt minema ajada. Igatahes oli see piisavalt suur sündmus et ajalehes selgitada ja lubati vene suursaadik pihtide vahele võtta ning et rohkem midagi sellist ei juhtu.
See muidugi ei tähenda et kuskil sisemaal kus treeninguala on , kellegi suvila klaase üle päeva puruks ei lennata. Vahe on ainult selles et Hollandis ei olegi niisugust sisemaad.

Jaan, kui küsid, et miks liitlasi Eestisse meelitatkse siis eks ikka sellepärast et ise ei suudeta oma riigi tarbeks vindipadruneidki toota aga kilgatakse nii nagu oleks Põhja-Korea Junni vääriline tuumapomm tagataskust välja tõmmata. Keegi peab ju siis lõpuks liberaalide hüvanguks oma naha turule tooma. Ukraina-Vene piiritüli (USA vabariiklaste tulevase presidendikandidaadi DeSantise väljend) vaadates huvilisi just jalaga segada pole kuigi nördimust avaldavad ja hukka mõistavad kõik.
Et selline valitsemine vastutustundetu on olen juba maininud.

Või on sul mingi parem selgitus? Või on Eestis hakatud vähemalt padruneid valmistama? Vanasti oli see ju puhas riigihangete toiduahela teema kus konkreetsed mehed vahendasid. Mingi seadusemuudatus küll nagu oli et Arsenal ehk Taavi Rõivase punt võib laskemoona toota. Siis jääks raha vähemalt perekonda.
Samal ajal keeravad Süürias suvalised külasepad kättesattunud raudtorust miinipildujaid valmis. Keskaeg, puhas keskaeg möllab Tallinnas ja kogu Eesti riigis kui kaitsetööstust vaadata.





eelmisele
23:23 20.03.2023
Siberia teeb endale selgeks, mis on üleüldse madallend, mis tingimustel ja kus neid tehakse. Siis võime edasi kribada. Praegu tundub, et asjad on härral veidi ligadi-logadi.
siberia
08:55 21.03.2023
Ei mul pole siin midagi selgeks teha.
Madallennu all ma mõtlengi harjutusi mis allpoololijaid häirivad. Poole kilomeetri kõrgusel ja poole gaasiga töristamine ei sega kedagi.
Rallisõitja Jaan
09:13 21.03.2023
Eestil on vaja liitlaste reaalset kohalolu selleks, kuna meie enda kaitsevõime on ebapiisav. see, kas me suudame kohapeal padruneid toota, on suht viimase järgu probleem. Pigem on palju olulisem nutika sõjapidamise võimekuste kompetentsi olemasolu kohapeal (Selles osas on midagi Eestis ka olemas).

Eesti kaitsmiseks Venemaa vastu on olemas plaan koos konkreetsete sõjaliste võimetega, mida selleks vaja on. Selle plaani järgi on Eesti kaitseväga ka üles ehitatud. Meil on suur osa kallitest võimetest puudu ja selle lünga täitmiseks on vaja liitlaste abi kohe kui sõda pihta hakkab. Seega mida rohkem on meil siin liitlaste vägesid ja reaalset varustust, mida Eesti ei ole, kohapeal, seda õigeaegsem saab olla venelastele vastus.

Soomlastel on selliseid lünkasid vähe ja põhjus on ennekõike selles, et jämedalt võttes on Soomel 10 x rohkem raha enda riigi kaitsmiseks (>2x SKP inimese kohta suurem ja rahvaarv 4x suurem), territoorium on ka palju suurem, aga nende rahakott võimaldab neil kõiki olulisi võimeid arendada.

Ja see jutt, et oleme siin Venemaa kõrval vait ja sõbralikud, et siis on kõik korras, siis see on selge enesepettus. Venemaaga saab siin regioonis olla sõber ainult Valgevene moodi, et sa reaalselt loovutad midagi. Kõik majandussuhted Venemaaga on olnud sellised, et need ei sõltu kahe iseseisva riigi normaalsetest suhetest vaid Venemaa ühepoolsest huvist. Soome vene sõbralikkus on ka pigem müüt, kuna Soome on ennast millegipärast hambuni relvastanud Venemaa vastu ja piisas ühest suuremast sõjast lähikonnas ja kohe on ka NATO-sse minek. Kogu võimas tsiviilkaitse, mis Soomes on, kas see raha on sinna niisama pandud "sõbraliku" Venemaa kõrval?

Eesti on kisanud Venemaa ohu teemal kogu aeg, rohkem alates 2008 kui Venemaa Gruusiat ründas. tänu sellele kisale on Baltimaade kaitsmise kohta NATOl olemas ka mingi plaan nüüd, mida peale Krimmi okupeerimist hakati alles reaalselt tegema. Ja Eesti kõrval on samamoodi kisa teinud kogu aeg ka Poola, Leedu, Läti.

Eestil ei ole siin regioonis lihtsalt võimalik iseseisva riigina neutraalne olla, sa peab valima selle poole, mis jätab rohkem iseseisvust alles ja millise poolega kokkulepped peavad rohkem. kogu lugu. Ilmselgelt on läänemaailm meie jaoks olnud ja on ka nähtavas tulevikus usaldusväärsem.

siberia
19:37 06.04.2023
Ma ei suuda küll tuvastada et see Soome suurtükituli kuskil Lappenranta äärelinnas toimub. Eestis võib samuti niimoodi harjutada, Sirgalas on ruumi maa ja ilm. Teema on justnimelt Nursipalust ja mõneti arusaamatust kinnisideest. Mainisin juba ennist et kui metsavargad harvesteridega peale lendavad siis kaob ka igasugune maastiku iseärasus ära. Kuskil nädala alguses jäi ajalehest silma et lagerraie käib ja ma ei näe küll mingit vahet et kas harjutada tühjaks kaevatud Sirgalas või puhtaks raiutud Nursipalus.

Jaan, ma pole rääkinud mitte heanaaberlikest suhetest Venemaaga vaid enesekindlusest. Soomel seda on ja ajalooteadlikumad venelased suhtuvad juba 1940-ndast aastast Eestisse ja Soomesse erinevalt. Soomesse niimoodi, et tublid poisid, said küll lõpuks tappa aga hakkasid vastu. Eestisse.... kaastundliku muigega. See ei ole nüüdki kuhugi kadunud ja praegune Venemaa suunaline klähvimine ei ole hea toon. Haukuv koer teatavasti ei hammusta.

Sellised hinnangud et Soome on hambuni relvastatud pole päris õiged. II MS lõpus sõlmitud Soome ja NSV Liidu rahuleping ei lubanud (ja venelaste arvates ei luba tänaseni) Soomel mõningaid relvasüsteeme omada. Allveelaevu, pommituslennukeid jms. Viimati ostetud F35- d on venelaste arvates selle lepingu rikkumine. Osteti siis osteti, ega Putin kätte ette panna ei saa kuid venelased sepitsevad parajasti kahjutasunõuet sest neil olevat nüüd vaja Loode-Venemaa kaitset tugevdada ja see kõik maksab raha.

Põhimõtteliselt on kaks võimalust - kas kohus hakkabki rahulepingu rikkumist menetlema ja võimalik et mõistab Soomelt Venemaa kasuks välja kahjutasu. Venelased ikka seletavad miljarditest.
Või lüüakse käega et igasugused lepingud pole isegi seda paberit väärt millele nad on kirjutatud. Sellisel juhul - miks Venemaagi peaks mingitest lepingutest kinni pidama ?
Siberiale
22:47 06.04.2023
Mida sa siis Vene suunal välja pakud? Alati naeratada ja takka kiita Vene tegevust? Et umbes platnoi tuleb naabri majja, laamendab- varastab, peksab naabrimehe poolsurnuks ja siis tuleb sinu juurde, et kuule sosed, me jääme ikka sõpradeks, võtame väikse napsu, naabrimehe kapist leidsin.

Lepingutest kinnipidamisest räägi soomlastele. Mittekallaletungi leping Soome ja Vene vahel lõppes Mainila laskudega (kes need lasi, sõltub kelle ajalugu lugeda, kujutan ette, sinu peas on sommid süüdlased), sealt edasi rahuleping ja sealt edasi Helsingi pommitamine 22/06/41 ehk Jätkusõda. Venele olid ja on lepingud vajalikud, siis kui see neile kasulik on.
siberia
09:31 07.04.2023
Kes kirjutas Siberiale 22.47 - ära kujuta endale igasuguseid asju ette, eksole.

Mind ei olnud juures kui Mainilas tulistati ja pole ka ühtegi usaldusväärset isikut enam elus kellelt küsida. Aga ajalugu kirjutab igaüks niimoodi nagu oskab. Enamlevinud ajalugu on võitjate kujundatud.

Nende venelastega suhtlemise asemel on jupp maad mõistlikum suhelda oma riigi rahvaga. Vallutussõda vajub reeglina nagu sitt vee peal laiali kui ei ole kohalike elanike toetust. Seda kipuvad siin mõned pistrikud unustama.

Elanike toetus mingile reziimile sõltub nende elujärjest. Kui elu on kehv ja käib üks pidev hala püksirihma pingutamise teemal hakatakse mujale vaatama (Krimm 2014). Mingil määral saab reziimi pikendada sinna pidavalt raha kühveldades ( (Timukraatiate eksport Afgaani erinevate huviliste poolt). Siinkohal paluks Eestilt ka vähem irisemist EL netomaksjate suunal. Vähemalt seniks kuni veel endal jalgu all pole.
Hiina mõjuvõimu kasvul on üks põhjus ka seal et kui Usa korraldab igas maailma punktis "värvilisi revolutsioone" ja hävingut ning kaost siis Hiina ehitab sama raha eest kui Usa puruks pommitab.
Mingid loosungid ei koti tegelikult kedagi, söök olgu laual ja tulevik helge.

Kui juba kommenteerima hakkan siis kasutan ühtlasi juhust küsimaks et kas Marko oma videoga "Mägra maja" viitab 1980-ndate venestamisel või Nursipalu sündmustele 2023?
Deus
11:30 07.04.2023
Sinule võlgu olev tegelane, kellel on südametunnistus, on palju parem kui mitte sulle võlgu olev. See käib hiina ideoloogia kohta, miks nad ehitavad, mitte ei purusta. Reeglid on suht samad nagu mafias :)
Illusioonis elad, kui näed ainult ehituse tulemust, mitte vahepealset ega ka pärastist. Tuletagem meelde ka hiina seadusi nüüd natukene, alla teatud kraadi EI TOHI olla töölist mujalt kui hiinast endast ;) üks firma on ainult erand siin maailmas.
Marko
12:09 07.04.2023
siberia, see oli ikka sulle meeldetuletuseks, kuidas nad käituvad, on alati käitunud ja kavatsevad ka edaspidi käituda (Valgevene, Moldova jne). Mõnisada aastat tagasi oli vene mõttetu lapike moskva ümbruses ja sõna lubati võtta neil vürstidel, kes mongolitele rohkem meele järgi olid. Kasv ja keskuse näiline jõukus on tulnud asumaade rikkusi röövides ja sealset elanikkonda oma ajupestud halli massiga lahjendades. Ei ole ka opositsioon parem, sama mõtteviis - me oleme suured ja veel suuremaks saame! See oli üsna hiljuti kui Navalnõi pigistas läbi hammaste, et Krimm kuulub Ukrainale. Selline naaber ja seepärast mäluvärskendus sulle, kes sa soomlaste selja taga end peidad.
Me oleme teemast mööda läinud, jätkata võib kusagil mujal.

Nursipalu juhtum oleks olemata ilmselt kui riigil oleks olnud rohkem oidu asjaajamisel. Ajakirjanduse röögatu klikihimu teeb asja ainult hullemaks.
Rallisõitja Jaan
09:29 24.04.2023
päris asjalik intervjuu
https://www.err.ee/1608956293/herem-riik-kukkus-valijatele-m
eeldida-puudes-nursipalu-kommunikatsioonis-labi


nv oli Võrus mingi meeleavaldus. Kuna pilte inimestest oli palju, siis aktiivi hulgas tunti ära hulga Võrmuaaga mitte mingit seost omavaid inimesi. Täpselt sama muster, mis on meil olnud elektrihindade meeleavaldusel, koroonapiirangute meeleavaldused jne. süsteemselt organiseeritud üritused, kus protestimeel on üles köetud.
Kässar
11:17 24.04.2023
Kaua selle Nursipaluga nõiutakse, visaku korralik lärakas eurosid igale ettejäävale talule näkku ja asi lõpetatud. Praegu üritatakse saia raha eest lihtsalt inimestel nahka üle kõrvade tõmmata. Tehtagu kasvõi mingi erimaks selle jaoks sõja nimel tuleb rahval solidaarselt kinni taguda need kulud.
Ma arvan, et mill näkku paneks enamuse oma maast ja majast loobuma, kuna see on täielik karup..se seal ju.
Rallisõitja Jaan
11:29 24.04.2023
inimesele on vaja samma kanti uut samaväärset elamist + kolimiskulude kate ja ca 30% lisakompensatsiooniks ja kogu lugu. mitte mingit põhjust ei ole seal vaja inimestele nö lotovõitusid välja maksta. mõni kinnistu on seal muidugi suuremate maadega kus toimus ka reaalne põllumajandustegevus. Seal on oluline, et inimene saaks uues kohas samaväärselt edasi tegutseda. aga milli ei ole seal mitte ükski kinnistu väärt.
Kässar
11:40 24.04.2023
Mill pole mingi eriline raha tänapäeval, 500000 maksab keskmine maja Tallinnas. Seal piirkonnas pole enam midagi peale hakata neil inimestel, Tallinnasse või Tartusse on vaja edasi minna.
Milli eest näkku saaks igale maja ja taskuraha ka elamiseks.
Arvestades, et sadu miljoneid raisati tervete inimeste testimiseks koroona ajal, mis oli täielik raha mahaviskamine, siis praegune väljaminek on sõja nimel igati õigustatud. Kes pole veel aru saanud, siis me oleme sõjas.
Tehtagu mingi lisamaks , nt harjutusväljakumaks ja las ühiskond taob solidaarselt kinni need maatükid.
Kõik muu jura ala "läbirääkimised" on ju mõttetu mula. Ainuke asi, mis loeb, on raha pangaarvel ja muud pole siin midagi.
Rallisõitja Jaan
12:36 24.04.2023
mill on igal juhul suur raha tavainimese jaoks. kui nii summaliselt võtta, siis kõrgepalgaline kes teenib 4000 eur kuus kätte, peab selle summa kokku saamiseks 20 aastat tööd tegema. kes teenib täna 2000 eur kätte, mis on ka korralik palk, see 40 aastat.
ConnorFlint
13:36 24.04.2023
Üks tuttav, kelle elamine on kah "huviorbiidis", ütles, et... Leping, kus mill kirjas ja nädalaga on elamisest kadunud. Võib kõik asjadki sinna jätta. Kui asju uuel peremehel vaja pole, tellib sadulhaagise, staffi täis ja kaob nelja tuule poole... Nii lihtne see olekski.
-
OT: mis nähtus on tavainimene? Või siis, mis loom on ebatavainimene?
Rallisõitja Jaan
13:46 24.04.2023
tavainimene, ehk inimene, kes käib tööl, saab selle eest palka või ka väikeettevõtja, kes teenib tihti vähegi suuremat palka saava palgasaajaga samas suurusjärgis. tavainimesi on absoluutne enamus.

See ConnorFlinti välja toodu on hea näide - andke see mill, lasen kohe jalga, tõenäoliselt oleks nõus pere ka selle raha eest sinna osmikusse maha jätma. Aga enne räägitakse mingist kodutundest, põlvkondade järjepidevusest, isatalust, hindamatutest mälestustest jne jne :) nüüd tuleb välja, et selliseid asju lihtsalt ei ole kui summa on õige. Selle milli peale jätaks suur osa inimesi ka oma kodumaa maha ja annaks lubaduse mitte kunagi tagasi tulla, kui keegi aga ainult sellise summa pakuks.
ConnorFlint
13:50 24.04.2023
Rallisõitja Jaan - meil kõigil on hind, erinevus vaid number hinnasildil... :)
Rallisõitja Jaan
14:29 24.04.2023
küllap see nii on, aga samas see on see inimmaterjal, kellega peab seda riiki pidama. paremaid pole ka kuskilt võtta :).
Deus
14:45 24.04.2023
"Tulevikku tuleb ehitada nende inimestega, kes meil on võtta, aga mis siis, kui enamik neist – nagu vähehaaval selgub – on lihtsalt põhimõteteta põhjakaabe, kütus poliitilise teerulli töös hoidmiseks?"

Sealt "meeleavalduselt" väljavõtteid:
Vastaja Üks: "Ei taha siia võõrvägede harjutusväljakut!"
- Selle teooria järgi olen ma võõrväelane, tänan teavitamast.
Vastaja Kaks: "Ei taha üldse, et meie pinnal oleksid sõjaväepolügonid, sest sellega me võime teisi ärritada..."
- Peab vist Lätit silmas või Soomet, vaevalt Rootslased meie peale enam tigedaks saavad või Taanlased uuesti Vanalinna vallutama tulevad suure vihaga...

Muudetud 24.04.23 14:46

Rallisõitja Jaan
15:07 24.04.2023
sellel teemal skisofreeniline kajastas uhhuumeediast. Rahvast on pidevalt hirmutatud, et me muutume "võõr"vägede harjutusväljakuks.

https://uueduudised.ee/uudis/eesti/kulm-duss-eestile-soov-et
-siia-paigutatakse-oluliselt-rohkem-vagesid-ja-tehnikat-toen
aoliselt-ei-taitu/


esiteks pealkiri , et külm dušš Eestile, et neid "võõr"vägesid, kellega on rahvas üles hirmutatud, ei tulegi oodatud määral :)

no ja sisus ikka see laul, kuidas EKRE plaan oli kaitseelarvet vähendades ja siis enda sõbralt Raivo Tammelt (väge hea lobist, tunnen teda üpris hästi) 300 mln lisaraha eest relvastust osta ja kuidas meil seda tehes oleks nüüd kõik hästi.

aga see, et kaitseeelarve on nüüd tõstetud 3% peale SKP-st, mis tähendab juba ühel aastal pea 2 x suuremat raha, kui oli EKRE kunagine kõik valmis plaan. selle pealt annab neil väita hoopis seda, kuidas kõik on kaugesse tulevikku lükatud :)
Kässar
18:27 24.04.2023
"Selle milli peale jätaks suur osa inimesi ka oma kodumaa maha ja annaks lubaduse mitte kunagi tagasi tulla, kui keegi aga ainult sellise summa pakuks."

Enamus suure suuga Venemaa poole räuskajaid on sõja korral siit kadunud ja maksavad ise suurt raha, et ruttu minema saada. Seni kuni kahurilihaks on ukrainlane, jahvatavad nende lõuad päevast päeva, aga kui ükskord oma p..rse põlema hakkab, siis kaovad siit kiiresti.
mati1222
22:16 24.04.2023
Marko
22:58 24.04.2023
Hakkab jälle propagandat tulema? Võtke vaiksemalt!
Rallisõitja Jaan
09:27 25.04.2023
Õige Mati! EKRE-s on sõjanduse vallas paar asjalikku tegelast küll. Leo Kunnas näiteks, kes ei ole küll EKRE liige, aga on kasutanud neid ära, et Riigikokku saada (üksikkandidaadina jäi tal alati veits hääli puudu). valimiste eelselt ei keerutanud Leo Kunnas kunagi vaid ütles alati, et Nursipalu laiendamist on igal juhul vaja. Alar Laneman on ka ajanud sellel teemal üldiselt ok juttu. Eks sõjaväelased, eriti endised ja prargused on alati mingites detailised erimeelt, aga suures pildis mitte.

2022 novembri lõpust ühest intervjuust: Leo Kunnas: "Nursipalu harjutusväljak on vajalik nii 2. jalaväebrigaadile harjutamiseks kui liitlasvägede jaoks, kelle kohalolekut me loodame suurendada. Nüüd on küsimus selles, et kuidas saada õiglane lahendus nende inimeste jaoks, kes seal elavad ja kes peaksid oma kodud maha jätma"

See jura, mida uhhuuuudistes toodetakse ei ole EKREga seotud kompetentsete endiste kaitseväelastega midagi pistmist
jee.kim
09:41 25.04.2023
Kässari repliigile:
'90ndate algusaastatel oli kõrgetel ülemustel oma "plaan", kes millise riigilaevaga ja kuhu plagama paneb.....
Rallisõitja Jaan
10:05 25.04.2023
to Jee.kim
Kõige kriitilisem oli Eestis olukord 90-date alguses augustiputši ajal. Savisaar oli siis peaminister ja viibis Rootsis ning tuli kiireimat võimalust kasutades kohe läbi Soome kaatriga Eestisse, Rüütel ei pagenud mitte kuskile vaid saatis Balti sõjaväeringkonna ülema kindralleitnant Fjodor Kuzmin pikalt, kui see talle teatas, et kõrgeimat võimu Baltimaades omab nüüd tema. Ülemnõukogu esimees Ülo Nugis oli Eestis, kutsus rahvast TV ja Raadio kaitsele. Kuna järgmine päev võeti Ülemnõukogus vastu otsus Eesti iseseisvusest ja puudujaid sisuliselt ei olnud, siis see jutt, et kõikidel oli plaan valmis, millega Eestist jalga lasta EI PÄDE. Mitte keegi olulisel positsioonil olnud inimestest jalga ei lasknud.