Mootorratad

TEEMA: PETTURID

09:37 14.09.2023
Ahmed16
PETTURID
Mototehnika keskkonda on ka jõudnud petturid. Ma müün enda motoratta siin keskkonnas ja ühel päeval kirjutas mulle tegelane nimega Garry De****, kes kirjutas inglise keeles ja tundis huvi motorattale. Soovis rohkem pilte emailile
[email protected] ja hakkas kauplema, ning kui jõudsime kokkuleppele hinnas, lubas saata raha ja siis tellida kullerit, kes siis tuleks järgi. Ma küll tundsin, et mind najoobitakse, aga kus kohas esialgul ei saanud aru. Nüüd kui asi selgus kirjutan siia ja teen teistele ettepaneku. Ühesõnaga tuli kiri pankalt HSBC, et just kui ülekanne on tehtud ja seal on isegi 100 rohkem kui leppisime kokku, aga raha te saate peale seda, kui teete ülekanne väärtusega 100€ kuller firmale. Ühesõnaga mis ma tahaksin öelda olge ettevaatlikud.
19:26 14.09.2023
Vellu. (registreerimata)
Re: PETTURID
see on huinaa, ega sa ei ole ainuke, keda najoobitakse, minu käest taheti kütte puude eest ettemaksu ,mingile Mumbabe või mingile pangakontole, ei teagi palmide kütteväärust, või mis seal Aafrika kandis kasvavad.
19:44 14.09.2023
Deus
Re: PETTURID
Ise nad kütavad enamasti kuivatatud sõnnikuga, mida kasutatakse ka majade ehitamiseks. Suht universaalne asi see väljaheide.
20:58 14.09.2023
siberia (registreerimata)
Re: PETTURID
Garrytennistele tuleb kohe selgeks teha et arveldamine käib ainult sularahas. Saadab kulleri , sellel on raha kaasas, tahab motikaga proovisõitu teha - paneb rahapaki tünni peale ja nii edasi.

Isegi siis kui ostja selline klassikaline huijar ei ole on võimalik et tekib kiusatus pangamaksetega midagi kombineerima hakata ja makse tühistada. Ma olen vaadanud et soome eraisikud kardavad ülekannet nagu tuld kui ostja on välismaalane.
06:46 15.09.2023
ConnorFlint
Re: PETTURID
Seda "kardavad ülekannet, kui tuld" leiab vaat, et pea kõikjalt.
Sõber tahtis oma 50a juubeliks üürida L-Pransusmaalt maja. Igate mõnus ja lahe koht kaljuse merekalda ääres.
Kuna too prantslane mingeid agentuure ega muid bronni-keskondi ei kasutanud, tuli tegeleda otsesuhtlusega.
Sõber siis, et bronniks maja kaheks nädalaks.
Prantslane seepeale, et bronn käib ainult ettemaksuga.
Olgu, anna konto nr, kannan üle.
Ei ei, nii ei pidavat asjad käima - vaja pangast garantiikiri, et pärast teha ülekanne (põhjendus, et tegu väljaspoolt Prantsusmaa panka)....
Mis krdi garantiikiri?
No siis nad põrgatasid kirjavahetust ja paar korda ka tel.kõne... ning sai konto nr-i kätte, tegi ülekande ära ja pärast prantslane kiitis, et kuram... Eestlased tegid ülekande ära, et tõmmanudki kanni lohku ja kõik sujus... Vähemalt too prants kinnitas, et kohati on seal eestlastel (lätlased ja leedukad kah) "selline" I-Euroopa kuvand küljes...
OT:
Maja rendiga tuli kaasa ka auto kasutamise võimalus, auto rendihinne oli maja rendihinna sees...
Ja masinaks oli Duster :)
20:08 15.09.2023
stammer (registreerimata)
Re: PETTURID
ehk siis vana rentis omale juubeliks Dusteri ja sai maja pealekauba ;)
13:40 20.10.2023
qp (registreerimata)
Re: PETTURID
On saadetud kiri ka nii, et kogemata sai rohkem raha üle kantud- palun saada ülejääk tagasi... Kunagi keegi õpetas, et tuleb samamoodi teha. Panga maksekviitungeid on ilmselt postkastis kõigil, kustuta sealt mõned tähed ära, pane vajalik summa(ntks 200), pane saaja aadressiks kelmi kuller. Saada see tagasi koos kirjaga, et oops, kogemata sai topelt üle kantud, palun saatke mulle mu 100 tagasi.
Minu rollut taheti ka Aafrikast osta. Sõber laeval töötas ja 2 nädala pärast just Läänerannikule minemas Librevillese, Lagoses vehepeatus ja tulgu siis rollule vastu. Kirjutas, et ei, ta saadab hoopis ikkagi kulleri... ja makseblanketi kullerile.
21:46 20.10.2023
Tivo reg. Kasutaja (registreerimata)
Re: PETTURID
Eestis elab 300000 välismaalast. Ometigi ei kardeta neile müüa. Mis seal vahet. Vaja on lepingut ja raha reaalselt kätte saada. Nigeerlane vōi venelane- Eesti Vabariigi pōhiseadus ei luba neil vahet teha.
08:48 21.10.2023
Tbundy
Re: PETTURID
Kangesti tundub ajaviiteteema ja fake teema.rahaükekannet vaadatakse ikka oma pangast laekumise järgi. Mitte maksekorralduse kuvatōmmist.
Ja leping on leping. Arvelt mahasaamisega pole probleemi kui sul on leping. Kui välismaalane ostab auto ja läheb minema ilma punaste numbriteta siis see pole sinu probleem. Mina müüjana ei pea teadma kas autoostja kasutab seda tulevikus eestis soomes vōi serbias.Üldjuhul välismaale müües vōetakse auto enne eestis arvelt maha. Aga seda ei pea tegema. Peale sinu vōōrandamisteadet kustub liiklusvahend 1 aasta pärast lōplikult eesti registrist.

Kas ostja on vene kodanik vōi türgi kodanik ei puutu teemasse.
Mis puudutab lepingut, siis see vōib olla ükskōik mis keeles. Enamik imporditavaid on saksa keeles.

Muudetud 21.10.23 08:54