Mootorratad

Mootoratta load-palju tegemine kh maksab?

Cosmonaut
21:27 20.03.2006
lugu selline et mul on olemas b-kategooria, kuid juba eelmine aasta oli soov ka teha mootoratta load!küsimus ongi järgmine ,et kui palju see maksma läheb ja kus oleks kõige parem teha, kuna sõita oskan minimaalselt aga huvi on suur:S
ekspert
21:45 20.03.2006
mindki hvitaks ja sestap ühinen küsimusega. ehk leidub keegi, kes seda lähiajal teinud on. ja kas täismäng tuleb ette võtta (so sõidutunnid, kõik eksamid, ja ka teooriatunnid) või on olemasolevad b-d minngisuguseks soodustuseks? et saaks eksternina teha või pole seda võimalust enam üldse tänapäeval?
max
10:43 21.03.2006
eelmine suvi:
autokool: 4300
ark riigilõiv: 1140
esmaabikoolitus: 350
pildid, jm nänn: 100
lisasõidutund + kooli ratta kasutamine eksamil: 500

ehk siis ~6400 kr, BC-kat oli olemas olnud 10 aastat.
osad koolid ei küsi lisasõidutunni ja ratta kasutamise eest eksamil raha. eksternivõimalust tänapäeval olemas ei ole.
tallinna koolidest soovitan sprinti (kus ise käisin) ja kaljut (kus mõned tuttavad käinud).
axel
19:40 21.03.2006
Kalju kool igati kõva,sest Kalju ise A katiga tegelebki.mingi 6500 peab kindlalt arvestama,tsikli valik õppesõiduks külluslik.
Cosmonaut
19:51 21.03.2006
...äitähh kõikide kommentaride eest! paistab kallis lõbu olevat,...aga eks suvel saab vaadatata, sis loodetavasti rahasi kh rohkem liikvel:S
ekstern
11:50 22.03.2006
Saad ilma koolita teha kui b olemas.
to ekstern
12:28 22.03.2006
mis loll jutt see veel on,B ei puutu üldse asjasse.
Cosmonaut
19:48 22.03.2006
to: ekstern...räägi lähemalt!?
max
08:40 23.03.2006
ärge ajage kägu. eelnevalt olemasolevate B-C-D kategooriate korral on vaja võtta 10 teooria- ja 20 sõidutundi. asja nimeks siis täiendõpe. kui mõni tuttav sõiduõpetaja sulle mõne konni eest need välja kirjutab, on teine asi.
loe siit: http://www.ark.ee/atp/?id=254
*G*
02:38 25.03.2006
Seadus ja reaalne elu on ikka kaks eri asja. Ametlikult eksternina ei saa jah ARKi eksamile, samas see, et BC kategooria omanik peab A kati saamiseks 10 tundi teooriat õppima, on täielik nonsenss ja õnneks enamus autokoole saab sellest ka aru. Kui ma mõni aasta tagasi A kati tegin, siis tegin esimesel päeval ära kooli teooriaeksami, võtsin 3-4 sõidutundi (et võõra rattaga harjuda) ja läksin ARKi eksamile. Kokku kulus vist ca 2000 krooni ja kaks nädalat. Kooli igaks juhuks ei nimeta :)
max
08:57 25.03.2006
10 tundi teooriat ei ole imho nonsenss. eriti minusugusele, kes enne autokooli viimati 12a tagasi mingisuguse jawapunniga sõitis. seal ei jahuta liiklusmärkidest jms, mis peaks juba B-kat omanikul selge olema, vaid ikka tsiklisõidust - ohutusest, sõidutehnikast jms. selge see, et kui on vendi, kes sellist asja matsust jagavad, ei ole mõtet nende aega pinginühkimisega raisata. samas ise hindan kooli õpetussõnu väga kasulikeks. sõidueksamil oli meiega koos üks teise kooli "tuus" supermoto vend, kes oli kolmandat korda sõidueksamil ja ka selle korra läbi kukkus.
tsikliga on võimalus liikluses viga saada kordi suurem, kui autoga ja sellistele, nagu mina, on igasugune õpetus asja ette.
Harli-Teeviit Sonn
20:02 29.03.2006
Selline küsimus, et kui mitu teooria ja sõidutundi tuleb teha kui sul on B-kategooria piiratud juhiluba ja soovid teha A1 ( kuni 25KW või 0,16 KW/kg)? Ja kui palju tunde tuleb teha kui on esmane B-kategooria juhoiluba? Ja kui on lõppastme B-kategooria juhiluba?

Ning siis veel: kui palju on kellelgil tsikli load maksma läinud?