Tere!Tahaks nüüd lõplikult selgust saada. Kas kuni selle aasta lõpuni saab ostu-müügi lepinguga võtta arvele mopeedi.Kas kellelgi on kogemusi? Ja kuidas seda lepingut teha?Kas selleks peab minema ARK'i? Aitäh!
MNT ameti lehel on näidisena ostumüügileping üleval. Võtad sealt, prindid välja.
Kui oled ostja, lähed müüja juurde selle paberiga, vaatad ratta üle, et kõik asjad olemas ja toimivad, ja ET mopeedil OLEKS KERENUMBER ! ! ! olemas, hea kui ka mootori number. Täidate oma andmed lehel ära, panete mopeedi margi ja kerenumbri paberile + ostusumma (vajadusel kirjutate ka märke, et mopeediga ei tule ühtegi mopeedi ostu tõendavat dokumenti kaasa (sellele müüja allkiri peale omakorda)).
Kui kerenumbrit ei ole, jäta ostmata, seda ei pidavat saama arvele võtta (seda rääkis ostja mulle, võibolla keegi targem lükkab asja ümber või kinnitab seda väidet).
Aga kui kerenumber peal, mopeed korras ja dokumendid täidetud (1 eks. ostjale, 2. eks. müüjale) siis vaid ostjal arki minek.
Ise olin antud teemal mopeedi müüja just kuu aega tagasi.
Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:
Foorumis on KEELATUD:
Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
Otsene reklaam
Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
Teemast mööda rääkimine
Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
Võõra inimese pärisnime all esinemine
Sõnumite ja teemade kordamine
Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.