Vandenõuteooriad 2

Kärss
19:01 15.07.2016
Huvitavat lugemist Euroopa islamiseerimise kohta soome keeles. On jah vandenõuteooria, aga päris mitmed seigad sealt jutust paraku ka palju rohkemat

http://rayhablogi.blogspot.com.ee/2016/03/miten-ja-miksi-eur
ooppa-terrorisoitiin.html?m=1
Kärss
21:01 31.10.2017
Loomulikult pole ma seal esitatud fakte kontrollinud (googeldamine ei ole faktikontroll), aga huvitav lugemine sellegipoolest
http://globalmedianews.net/new-evidence-reveals-jp-morgan-su
nk-titanic-to-form-federal-reserve/
Kärss
21:12 02.11.2017
Kui keegi veel näinud pole, siis nüüd levitatakse igal pool sellist videot. Tont teab, kus siin tõde on või miks on Pentagoni ühe valvekaamera pilt kehvema kvaliteediga, kui tollased algelised mobiilikaamerad tegid:)
http://www.myinfonews.net/2017/11/02/911-entire-pentagon-foo
tage-with-missile-impact-never-shown-to-public/
Kärss
16:01 16.01.2018
http://www.iflscience.com/physics/this-conspiracy-theory-abo
ut-stephen-hawking-is-stranger-than-string-theory/


Keegi on vist näinud filmi "Kõik minu Leninid" :)

Aga vandenõuteooria ise on äge ja kui hoolega googeldada, leiab sellele ka kinnitusi (st kahtlustusi). Jutt ise on kahel lehel, st lehe all võib julgelt klikata "next page" kartmata reklaamirünnakuid
Kärss
13:25 25.04.2019
Samalt lehelt jälle huvitav hüpotees, milles tõenäoliselt on vähemalt mingi osa ka tõtt

https://www.iflscience.com/editors-blog/new-evidence-suggest
s-the-titanic-wasnt-just-sunk-by-an-iceberg/
Karbunkal
18:18 14.12.2019
ma juba vist olen doppelgänger ja ma kardan et kas me olema maavälisel jõul loodud biorobotid ! ajud kopeeritakse!kas inimkond oleks ahvid veel kui poleks tulnukad sekkunud õiel ajal!? reptiilide mõju riigis. aint reptiloidid ongi sääl! kopeerivad kloone ja seejärel hävitavad inimkonda! ma kardan et tulnukteoorial on põhjust , kõikide maade riigipead suhtlevad humanoid tulnakatega!!! inimkonda ei teavitata sellest!! miskit toimub salakatte all! me oleme nende malemäng aint!! kardan et pannakse kinni sest kõik vandenõuteooria vilmi vaatajad on vaatluse all!! inimkond olgu valvas!!
Kärss
22:04 10.02.2020
niizzama
11:51 11.02.2020
Ei tasu igat teooriat püha tõena võtta. Allikakriitilisus on minu jaoks väga oluline ja vahel tundub kummaline, et mõnel haritud inimesel nagu polegi mingit allikrakriitilisust ollagi. Piisab kui mingi vaimselt probleemne inimene midagi räägib või oma veebi kribab ja kõik on kohe usutav tõde. Ja igasugu ametid muutuvad vandenõuteooriates võimsamaks, et oleks usutavam. Eriti naljakas oli kui lugesin ühe vaktsiinivastase doktori juttu. Vaktsiinivastased rõhutasid, et tegu on ju tipparstiga, professoriga - otsene spetsialist kes oskab nõu anda antud teemal. Hiljem selgus, et inimesel pole isegi arsti litsentsi vaid on kiropraktik. Selliste doktorite kõrval tundub isegi Vassiljev oma telesaatega tõsine tegija. Kergeusklikel soovitan igasugu teooriatega aju parem mitte kahjustada ja lugeda kasvõi suuremaid tõsiseltvõetavamaid uudisteportaale mitte otsida seda õiget infot ühemeheportaalidest.
jjjf
12:20 11.02.2020
Suured ja tõsiseltvõetavad portaalid on valitsuse, reptiilide, illuminaatide jne. jne. kontrolli alla, järgi jäävadki ühemeheportaalid.
Kärss
14:09 11.02.2020
TO niizzama: Sinu soovitud artiklid asuvad kõik siin, mitte ERR-s ega Delfis
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
See siin on meelelahutuslik teema, kus enamus linke sobikski huumori teemasse paremini. Aga kuna ma ise olen teinud teadustööd viirusvektoritega, külastanud töö tõttu nakkuskoldeid (jm huvitavat, millest ma kirjutada ei saa), siis mulle isiklikult see vandenõuteooria meeldib, kuna iga asjasse pühendatu näeb selles juba veidi enamat kui lihtsalt hüpohondrike õhku visatud hüpoteesi. See ei tähenda, et ma antud teooriat ise lõpuni usuks (oleks vaja päris palju fakte, mida kusagilt võtta pole, et teooria kinnitust leiaks) või seda siin tõepähe püüaks esitada;)
Kärss
20:42 02.05.2020
Algusest peale on esitatud neid ebamugavaid küsimusi, et kumb tapab rohkem, kas koroona või plaanilise ravi tegemata jätmine. Lisaks siis see, mida teadsid arstid juba alguses, aga millest alles nüüd hakatakse valju häälega rääkima, et kui palju on tegelikult neid, kes põevad selle läbi täiesti asümptomaatiliselt või ülikergelt. See ei ole uudis ühegi riigi valitsuse jaoks. See tekitab omakorda küsimusi, et kelle ja mille jaoks praegune olukord kasulik on?

Videos pidi millegipärast käsitsi hääle ise sisse lülitama.
https://www.facebook.com/watch/?v=260907485065143
...
06:52 03.05.2020
Kogu see info, mis meile igapäevaselt ette söödeti haigete ja surnute osas, on tegelikult lihtsalt info- me ei saa iial teada, kui õiged need numbrid olid. Mõni üksik pilt ka imbus netti, kus kujutati kirstusid või maskides inimesi vms. Eestis oli vist suisa kaks või kolm haiget, kes netis enda muljeid jagasid.
Aga paanikakülvamine on alati kellelegi kasulik- selle varjus saab nii mõnegi viitsütikuga pommi paika sättida ja pärast plahvatuse tulemustest suurt kasu lõigata.
Samal ajal kui euroopas juba viirus möllas ja venemaal oli sadakond nakatunut, ei toimunud seal mingit paanikat- väga rahulikult käsitleti teemat. Kuid ühel hetkel käis ka seal pauk ja hakati järsku kõike piirama. Tekib küsimus, mida ja miks venemaa ootas? Kõik riigid ju käisid selle tee ühtmoodi läbi, aga venemaa ei tahtnud õppust võtta? Või sel hetkel lihtsalt veel ei lubatud, oodati kuskilt kõrgemalt stardipauku? Tegelikult käis see pauk euroopas samamoodi- viirus oli olemas, aga keegi ei reageerinud kuni hetkeni, mil kõik järsku ärkasid. Miks nii tuimalt ja siis nii äkki? Gripiviiruse tulekust on alati pikalt ette pasundatud ja inimesi hoiatatud ja kasvõi vaktsineerima kutsututd, nüüd aga ei toimunud midagi. Ja kas tõesti eestis mõjusid piirangud viirust vähendavalt, samal ajal käis tegelikult 2/3 inimestest jätkuvalt tööl? Näiteks mingil hetkel oli uudis, et Kuressaare haiglas nelikümmend töötajat positiivse prooviga, aga mis neist nüüd saanud on, ei ühtki uudist.
mati1222
10:23 03.05.2020
Punktiirile. Sest gripi vaktsiini saab hirmuga müüa, kuid sellele viirusele pole mida pähe määrida ja tuleb hirmu all hoida. Mis arstidest sai, polegi midagi mainida, lähevad oma tavapärase eluga lihtsalt edasi.
...
11:43 03.05.2020
Kuigi gripp on siiani tapnud kordi rohkem inimesi, ei ole temaga seoses kunagi mingit üleilmset paanikat ja hirmu olnud. Miks? Neid, kes vaktsineerimas käivad, on ilmselt ülivähe ja mingit riiklikku sundi vaktsineerimiseks ka ei ole olnud- eks ise vaata, kas kardad või kuidas hakkama saad. Ja ei ole ka haiglad olnud üleuputatud gripihaigetest, kuigi teatud liikumispiirangud siiski olid- külastuskeelud jms.
Kurmas
19:07 29.01.2021
Loodetavasti õige koht siin arutamaks edasi asju, mis kasvasid välja tehnoülevaatuse teemadest. Ja seda ilukirjanduslikus võtmes, mitte dokumentaaljutustusena.
Kurmas
01:31 30.01.2021
Kärss, otse loomulikult peab võõras kohas käituma nii, nagu reeglid ette näevad. Aga IP järgi kellegi jälitamine jääb kohtu loal politsei pädevusse? Või tohin ka mina eraisikuna võtta tuttaval itimehel patsist, et rahuldame veidi uudishimu? Vabandan oma teadmatust, aga kust algab või kus lõppeb väljend ebaseaduslik jälitustegevus. Ise püüan olla kuulekas kodanik ja isegi kirjavigadega siin mitte riskida, need ju samuti ei vastaks foorumi reeglitele.
Deus
05:11 30.01.2021
Ei tohi IP järgi jälitada see patsiga poiss, vangi läheb. IP järgi inimese välja nuhkimine tähendab proksi poolt saadetavat kohtu luba ettevõtte kohalikule esindajale, et selle IP sellise kellaaja omanik ja kogu info. Miks seda vaja on, kelle jaoks seda vaja on, seda pole kirjas kaasas, ainult infopäring ja teenusepakkujad peavad neid andmeid alles hoidma kuni 7 aastat.
Kurmas
10:25 30.01.2021
Deus, selline asjalik vastus, tänan. Aga kusagilt foorumist jäänud mällu, et kutsuti kommijat korrale, et see erinevate nimede alt sama IP-ga esineb. IP- numbri vaatamine ei ole siis veel jälitustegevus, kui sellega ei kaasne ühenduse omaniku nime ega aadressi.
Kohtu päringud on 99% seotud krim- ja tsiviilkohtuasjadega, loodetakse saada isiku käitumise kohta lisainffi, mõnikord ka saadakse.
Kurmas
10:45 30.01.2021
Mait peab vast päris uhke olema, peale tema lahkumist on kuidagi vaikseks jäänud... Jääb mulje, et oponeeriti ja trolliti teda kellegi käsul, ja nüüd need palgalised kusagil mujal uue ülesandega. Midagi sarnast, kui 90 algul saadeti kõrtsitöötajaid Rootsi, sest siin sai "töö" otsa.
.
11:21 30.01.2021
Aati pole vaja süüdlasi süvariigist otsida, millert ongi vastuoluline tegelane ja võibki piirata sellist räuskamist mõneks ajaks. Mees kes leiab aastaid, probleeme mitte millestki võiks ikka peeglisse vaadata . Pigem oli vajadus pildil püsida.
jee.kim
11:31 30.01.2021
Minul näiteks käskisid kirjutada reptiilid ja 2X ka lamemaalased!
.
14:10 30.01.2021
Oled sa väga kindel, et Millert mittemillestki probleeme tekitas?
Kurmas
16:59 30.01.2021
Mina ju ainult:"jääb mulje", mis ei ole isegi väide, aga tore kui südametunnistus teeb oma töö ja tulevad esimesed ülestunnistused :) Kusjuures veel irooniakastmes.
Deus
20:28 30.01.2021
IP nägemine on normaalne, ma näen ka siin teie IP'sid, iga lehekülje admin näeb, kes seda lehte külastab. Kui ma nüüd mõnele sõbrale peaks helistama ja küsima, et mis su kodune aadress on, siis on kohtukull mulle ja ka sõbrale kaelas. Samuti oleks mul jama kaelas ka siis, kui sina näiteks küsid privaatselt minu käest, mis on kasutaja punkt IP ja mina ütlen seda. Kogu info on siin kirjas: https://www.aki.ee/et/eraelu-kaitse/isikuandmed-ja-tootlemin
e/isikuandmete-liigitus


I.I.I
22:08 30.01.2021
Kui vihakõneseadus vastu võetakse, siis saate nägema, kuidas neid ip aadresse kohtute abil inimeste tuvastamiseks kergekäeliselt väljastatakse!
Soojendusring on juba tehtud, kus "väidetavaid solvajaid" kutsutakse korrale tuhandetes eurodes nõuetega ja neid inimesi pole mitte vähe.
Tundub, et see seltskond ootabki seda, millal see teema lõpuks seaduseks vormub ja saab ametliku käigu anda ja kõige hullema stsenaariumi korral algab taas vaikiv ajastu, kus peavoolumeediast teistsugused arvamused on keelatud, sest sisaldavad vihakõne!

Deus
23:33 30.01.2021
Ei ole see asi nii hull midagi. Õigusorganitel on muud ka teha kui suvalist kommenteerijat taga ajada eriti kui veel netitrollid vpn'de ja TOR võrgu taha poevad, siis ajamahukus kasvab, mitte küll oluliselt kuid siiski kasvab. Jääb kehtima ikkagi mõistlikuse printsiip, et kui inimene just ei jälita mööda foorumeid ja kommentaariume sihilikult, et teist solvata ja või sõimata (küberkiusamine) siis ei juhtu midagi. Tegelikult on see juba paika pandud ka meie sõnavabadusega, võid õelda aga pead ka vastutama. Sõnavabadusest rääkides, siis naabri aia peale roppuste kirjutamine ei ole sõnavabadus. Kui naabri käest luba küsida, et kas tema aiale võib muruniiduki müügikuulutuse panna või miski luuletuse, siis see juba on sõnavabaduse väljendus. Sama kehtib ka su oma aia kohta aind luba ei pea küsima kuid roppuste kirjutamisel (blogisse) võib keegi sind lõpuks vestlusele kutsuda küll. Vabadus kui selline on nii kui nii illusioon... Proovige osoonikihist kaugemale minna või vesiroosi lehe all 10 minutit jalga puhata ja siis edasi liikuda.

Muudetud 31.01.21 02:12

Kurmas
10:59 31.01.2021
Vabadus on tunnetatud paratamatus, või käis see nüüd millegi muu kohta... Pigem sobiks ajutine juhuslik olukord?
Aga tegelikult oli mul täpsustav küsimus. Deus, kui näiteks on keegi päris nimega riputanud netti sinu kohta väärinfot. See on kellegi blogis, kes avalikult oma nime seal ei avalda, samas ei ole ta unustanud sinu korrektse ees ja perenime ilma kirjavigadeta seal avaldamast. Et ikka kindlasti sõber google kohe sinu sellekohase info üles leiaks ja ei ajaks kellegi nimekaimuga segi. Info oleks siis sinu kohta selline, et millegipärast pakud nende õuesmängivale tüdrukule iga kord kommi, kui teda näed. 7-aastasele. Ja filmid teda moblaga. Muid objekte ei ole sind filmimas nähtud. Nüüd lugu selline, et sa ise ju ei oska oma nime kohta miskit otsida, kuna omateada pattudest puhas. Lähed tööle kandideerima. Kahe päeva pärast vastus, et ei osutunud valituks. Kuna juba viies koht, lähed personaliülemat pinnima. Temal kuum kartul suus, lõpuks siiski tuleb, et mina ju võtaks, aga pomo ei taha, et tema firma ja pedofiil oleks tulevikus ühes lauses. Mida teeksid edasi? Kusjuures selle 7-aastase vanemad teevad suured silmad selle jutu peale. Pealegi kortermajas võib olla sobivas vanuses tüdrukuid üle 10, keda nüüd kohtusse anda, kahju on tekitatud ja viltu vaadatakse sinule päris kaua, vastulausesse suhtutakse kui õigustamisse. Hakkad kättemaksuks sarnaseid tekste sisestama naabrite kohta? Avaldus politseisse?
Deus
13:01 31.01.2021
Nu esiteks on isiku filmimine ilma tema nõusolekuta juba seaduse rikkumine. Juhendid siin: https://www.aki.ee/sites/default/files/dokumendid/kaamerate_
juhis_01.07.2016.pdf
ja täpsem info juba siin https://www.riigiteataja.ee/akt/104012019011
Teiseks lihtsalt nimi kuskil blogis või foorumis ei ütle midagi, see on vaja ikka näoga kokku siduda või veel parem, elukohaga.
Kolmandaks pedofiilid on siiki riigiteatajas kirjas, mitte suvalises blogis.
Neljandaks tuleb minna politseisse ja avaldus avaliku laimamise kohta teha. Sealt edasi vaatavad nad selle blogi üle ja hakkavad taga ajama, kes see lammas oli.
Viiendaks, kes see idikas sellist asja teeb üldse, äkki see on sul õetütar?

Muudetud 31.01.21 13:09

Kärss
13:12 31.01.2021
Te kipute unustama, et IP aadress on just nimelt aadress. Peaaegu iga tallinlane teab, millise kohaga on tegemist, kui öeldakse aadressiks Tartu mnt 8 või Ehitajate tee 5. Kes on noorem, ei mäleta vbl, et seal esimeses kohas asus kunagi linna kuulsaim kalapood ja et teisel aadressil asub TTÜ, aga ligikaudselt on see koht kohe kaardil silme ees, kus need asuvad ja kui on silme ees "Tipi ring" või Tln kaubamaja, siis pole vaja teha midagi illegaalset, et see täpne aadress välja tuletada. Ma olen siin ja veel mitmes teises suures foorumis adminnina näinud iga postituse kõrval neid IP aadresse üle 15 aasta ja peaaegu sama kaua ka oma isikliku ettevõtte kodulehel iga postituse juures. Sellepärast on ka palju IP aadresse, millele vaatan peale ja mõne puhul on kohe maja silme ees, kus see asub, teise puhul tean kvartalit... ja kolmanda puhul ei suuda tuvastada riikigi. See on täpselt mu ülalpool kirjeldatud olukord, et iga tallinlase jaoks on aadressi öeldes kohe kõik selge, enamus paneb paika ligikaudse asukoha, võõrast linnast pärit inimene ei oska aimatagi, väikesed lapsed (kes pole veel aadressidega kokku puutunud) ei seosta neid seosetuid sõnu-numbreid mitte mingi asukohaga ja küsivad "mis asi see aadress täpsemalt on" ning kusagilt veel kaugemalt maailmanurgast seda IP-d nägev inimene võib küll lugeda IP lõpust ".ee" või midagi muud, aga ei seosta seda üldse Euroopa ega põhjapoolkeragagi. Hea, kui teadmata, millega tegu, seda seosetut sõnade-tähtede-numbrite jada üldse identifitseerimisega oskab seostada. Aga tallinlasi ei saa samas kohtusse kaevata selle eest, et nad neid aadresse täpselt või ligikaudselt peast teavad. Foorumis on inimesi palju lihtsam tunda ära kirjavigade ja "käekirja" järgi, kuna igal pool mujal netikeskkondades tehakse samu vigu ja kui seal on kusagil avaldatud oma nimi-aadress või telefoninumber midagi müües, siis IP-d vaadates on mul sageli ka inimese päris nimi kohe silme ees:) Samas inimesega, kes kirjutab Internetis oma elu esimese kommentaari ega ole kusagile oma kontaktandmeid avalikult jätnud, seda tõenäoliselt ei juhtu. Nii palju siis anonüümsusest, millest enamus enda arvates anonüümseid kommenteerijaid täiesti vabatahtlikult on loobunud;)

Kurmasele meenutaks, et igasuguseid veebikeskkondasid külastades loobud Sa enne lehe kasutamist vabatahtlikult mingitest õigustest. Ega Sa pole ometi jätnud mõttega läbi lugemata, millest Sa täpselt loobud? :)
antsu viiul
14:18 31.01.2021
See seadus suht kasutu, minust hunnik pilte sportfotos, mitte keegi pole luba küsinud kas võin pildid avaldada, aga las olla ..............
Kurmas
15:26 31.01.2021
Deus, minu näites toodud situatsioon oli minu poolt välja mõeldud, kuigi mitte nii ebareaalne, et ei võiks isegi tõsi olla, eks. Arvertades Eesti kultuuriruumi. Küsimus ju nii algaski, mida sina teeksid, kui...Selle asemel võib olla mingi teine kompra inimese kohta, kelle moraalne pale püütakse kahjurõõmsalt alla viia. Põhirõhk küsimuses oli ikkagi inimese täisnime panemine ühte lausesse mingi väljamõeldud kompraga. Ja usu mind teiste alatu halvustamine töökollektiivides suht levinud, lase ainult lendu kuulujutt, et hakatakse koondama vist meist kedagi, siis näed... Aga tänan asjaliku vastuse eest.
Deus
15:42 31.01.2021
Ants Viiul. Kui ma avastan ennast kuskil su blogis pildinpealt siis mul on õigus sul paluda selle pildi eemaldamist + avaliku ruumi ja massiürituste kohta on eraldi reeglid. Palun loe kogu teksti, mitte esimest rida ja siis hakka paugutama et kasutu seadus.

Koondada saab kohta, inimest saab ainult vallandada. Vallandada ei saa lampi, läheb vaja põhjust ehk paar käskkirja või tõenduslikult näiteks siseinfi lekitamine.
Koondamisel peab inimesele pakkuma samaväärset kohta oma firmas enne kui töösuhe lõpetatakse.
Kurmas
23:35 03.02.2021
Ootasin mõned päevad siin, lootsin elavat diskussiooni... Eks püüan ise täpsustada. Möödarääkimisi on siin tõesti hämmastavalt palju. Kõigepealt täpsustus Deusile. Ma nagu oleksin küsinud, mis on selle tegevuse jaoks kõige õigem termin, kui inimene tööst ilma jääb: koondamine, vallandamine, kinga saamine jne. Inimesel pole suurt vahet, mis sõnadega ta tänaval on. Vahet ei ole, mida ütleb töökaitse seadus, selle järgi tegutsetakse ehk keeleõppe filmilõikudes. Ei tohiks "siseinfot" andagi ju inimesele, keda ei usalda, kes võib selle lekitada. Ja riigiametis ei tohikski erilist siseinfot tekkida, avalik haldus on ilus väljend, eks. Jätame siit välja uurimisasutused, ka mina ei annaks kurjategijale teada jälitusmeetoditest. Sama hästi ei annaks me ju laenu inimesele, kes võib seda mitte tagasi maksta? Et siis teda selle eest karistada? Olles ise loonud sellise olukorra tema jaoks...
Deus, olen olnud töökollektiivis, kus lasti lahti jutud, et 25-est 5 on poole aasta pärast mittevajalikud, kuna kasuminumbrid ei ole enam endised ja mitte üldsegi nende töötajate süül. Ja see seltskond hakkas käituma, nagu ämblikud purgis, kellele unustatud sööta visata.
Viskasin siia küsimuse, millega algab või lõpeb ebaseaduslik jälitustegevus, selle peale vastatakse, kui lihtne on jälitada ja arvatakse, et kõik end varjata tahavad. Võiksin isiklikult tulla suvalise siinse mode kutsel kuhugi oma dokumenti näitama selle kinnituseks, et ei taha ma oma isikut varjata, kui siis ainult valitud isikute eest, ja nende eest mitte kriminaalsetel põhjustel. No tean, mis nime all mu naaber näiteks siin käib, aga ise ei soovi talle oma siinkäimist kuulutada.
Deus
23:54 03.02.2021
Seda küsimust ei ole vaja esitada siia, see küsimus on vastatud juba seadustes.
KrMS toimingute korraldamise kohta
KaRS kui rikutakse selle vastu.

Lisaks võid lugeda ka lühikokkuvõtet: https://www.riigikohus.ee/sites/default/files/kohtupraktika%
20anal%C3%BC%C3%BCs/J%C3%A4litustoimingud%20-%20Riigikohtu%2
0praktika%20%C3%BClevaade.pdf

Muudetud 03.02.21 23:54

Kurmas
00:43 04.02.2021
Ei saanud aru, kellele nüüd Deus vastas, vahepeal tundus, et dialoog isegi võimalik. Ma ei tülita enam. Ootame huviga Marko poolt pakutud lahendusi.
Marko
01:01 04.02.2021
Kurmas
13:52 04.02.2021
Kuigi lubasin enam mitte tülitada, on viisakas vastata Marko küsimusele. Ja minu viide Marko lahendusele on Marko enda poolt välja pakutud võimalus seoses kustutatud Maidu sõnumiga, mis võib viia krim-asjani. Kusjuures kõik minu täpsustavad küsimused selle krim-asja sihitise suhtes on kustutatud, ehk läheb nüüd veidi paremini? Kas see kohtuasi või kriminaalasi tuleks Mait Millerti vastu või kellegi teise, kellele Mait on viidanud. Võtab ikka aega ühe vastuse saamine, vabandan, kui probleem on olnud pelgalt tehniline.
Salvestan antud sõnumi puhuks, kui tehnika jälle alt veab.
Kurmas
14:00 04.02.2021
ddig- see lätlaste % on muljetavaldav, ajupesu, mis algas 1917, hakkab hajuma? Isegi Stalinile ei meeldinud see, miks ta muidu Trotskit mägironimise instrumentide äratundmise kursusele saatis?
Deus
16:06 04.02.2021
Dialoogi ei saa pidada asja kohta, mis on konkreetselt seadues kirja pandud. Pole mitte midagi arutleda, pole mitte midagi rääkida, see oleks puhtalt targutamine ainult. Kõik on juba paigas ja "mis siis kui" ei kehti. Kui ise seadust ei tunne, tuleb kasutada mõnda juristi, kes sinu eest seda asja seletab. Ja vastus oli su pika ja laveeriva teksti peale. Ma nägin sealt ainult inimesi, kes ei oska oma õiguste eest seista.
Mul endal vist on liiga vedanud või olen õigeid tööandjaid valinud, ei ole selliseid probleeme näinud.
Kurmas
23:01 04.02.2021
Aga nüüd ma tõesti lõpetan siinkäimise, põhitõed sain teada, sealhulgas tarkuse, et peab paremini ja õigemaid tööandjaid valima, ise tõesti ei oleks selle peale tulnud. Olen ise olnud aastaid tööandja ja ju ma siis õige olin, inimesed helistavad ja küsivad, ega juhuslikult minu alluvuses jälle miskit teha ei saa... Üle kümne aasta möödas. Olles vastutav karja inimeste eest on ka tööaeg limiteerimata, ja see pole ainuke miinus, enam ei taha. Nii et hakkan siis õiget tööandjat otsima, vedamise peale ei looda, ja head siiajäämist. Päris hea väljend: laveerivad küsimused, kas segi ei läinud miski? Seda öeldakse ju vastuste kohta hoopis.
Marko
23:06 04.02.2021
Kas tõesti ei saa jätta seda kiibitsemist? Meil on vaikiv kokkulepe, et Maidu küsimust enam ei puutu. Kõik ülejäänud on ka maha rahunenud, sina muudkui sudid. Aitab küll!
Kärss
18:22 19.03.2021
Nimetaksin seda päris heaks ja loogiliseks vandenõuteooriaks, mis ei pruugi seda ollagi:)
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d6c13e4a-2a64-464f-903f-
2fb5986d5e2b
Sull12
21:19 19.03.2021
Ma panen järgmine kord miski norrakeelse või hoopis suahiilikeelse artikli ja ütlen, et päris huvitav.
Nii palju võiks viisakust olla, et kasvõi 2 sõnaga tutvustada selle Soome lingi taga olevat. Kõik ei elanud Tallinnas nõukaajal ja ei vaadanud Dallast Soome TV-st
Kärss
21:44 19.03.2021
Sull12, Su kommentaar oleks olnud asjakohane mõnikümmend aastat tagasi. Tänapäeval tõlgib brauser terve artikli ära täpselt ühe hiirekliki abil (peaks seadistades saama panna tõlkima ka automaatselt enda valitud keelde) ja ma ise loen töö tõttu samuti igapäevaselt artikleid keeltes, mida ma kunagi õppida ei kavatse ja sageli tuvastadagi ei suuda, sest minu silma jaoks on igasugused hieroglüüfid sisuliselt eristamatud.

Ei ole kade inimene, Sinu rõõmuks kulutan lisaks kommentaari kirjutamisele u 10 sekundit ja teen siia korrigeerimata kopipasteedi automaatsest tõlkest (pildiallkirjadeta).

WHO teadlane: Koronaviiruse tõenäoline päritolu on leitud
Eile kell 13.07.
Pandeemia jäljed viivad Lõuna-Hiinas metsloomafarmideni.
Inimesed kogunesid WHO teadlaste autorongi Wuhanisse pildistama. CNN
Uus koronaviirus SARS-CoV-2, mis on kogu maailma vaevanud üle aasta, pärineb tõenäoliselt Lõuna-Hiina metsloomafarmidest.

Nii ütles uurija Peter Daszak intervjuus USA NPR-ile. Daszak oli osa WHO uurimisrühmast, kes õppis koroona päritolust Hiinas aasta alguses.

Daszaki sõnul sai WHO grupp oma teel uusi tõendeid selle kohta, et Hiina lõunaosa metsloomakasvandustest müügiks olevad loomad toimetati Wuanis asuvatele Huanani turu kauplejatele. Yunnani lõunaosast on varem leitud nahkhiireviirus, mis on geneetiliselt samaväärne 96% -ga uuest koronaviirusest. Lisaks leiti, et haigus levis varases staadiumis jõuga Huanani turul.

Tõepoolest, teadlase teooria on see, et koronaviirus kandus nahkhiirest ühes farmis turult müüvale loomale ja jõudis lõpuks inimesteni.

Riigi juhtkond sulges eelmise aasta veebruaris Lõuna-Hiinas elusloodusekasvandused ja käskis nende loomad matta, tappa või põletada. Daszak näeb selles tugevat viidet sellele, et ka Hiina administratsioon uskus varajases staadiumis, et koronaepideemia viib taludeni.

Lõuna-Hiina farmides on 20 aastat kasvatatud müügiks selliseid eksootilisi loomi nagu tsibet, pringel, sipelgas ja bambusrott. Hiina valitsus on seda tegevust tugevalt toetanud, kuna on selles tööstusharus näinud head viisi maaelanike vaesusest välja toomiseks. Daszaki sõnul töötas 2016. aastal metsloomafarmides koguni 14 miljonit hiinlast.

Lisateave varsti

Ametlikku Hiinat süüdistatakse koronaepideemia ulatuse ja päritolu varjamises selle varajases staadiumis. Viimastel kuudel on Hiina levitanud viiruse päritolu kohta üha soodsamaid teooriaid, väites, et see on pärit näiteks USA sõjalaborist või India subkontinendilt.

Eeldatakse, et WHO teadlaste meeskond avaldab järgmise kahe nädala jooksul Hiinas täieliku ülevaate oma avastustest. Näiteks uuritakse endiselt, milline loom toimis viiruse edasikandjana nahkhiire ja inimese vahel. Eesmärk on leida ka ruum, kus loom elas.

Juba veebruaris kukutas WHO vandenõuteooria, mille kohaselt koronaviirus on pärit laborist.
arvoLM
22:06 19.03.2021
Lamemaalane, miks panna siia tasulist artiklit, või tegu klientide juurdemeelitamisega teatud keskkonda?
lamemaalane
07:27 20.03.2021
arvoLM - pole ta kuskilt otsast tasuline, ainuke asi mille eest pead tõest tasuma on interneedus, juhul kui ei lähe tasuta vabalevi alasse
Deus
12:18 20.03.2021
Telegrammi eestvedaja sai lihtsalt piisava fänniklubi endale sappa ja keeras rahakraani lahti. Klounidele on eluaeg makstud tsirkuse eest. Tema lihtsalt püüab inimesi, kel kriitikameel madalam ja usuvad ta välja mõeldud lollusi nii teles kui kirjas ja nüüd aasta tagasi oli lihtsalt kriitiline mass saavutatud ja õige hetk kasseerima hakata.
Olgem ausad... Kui kasvõi 100 inimest maksavad seda hüperVIP paketti ja see papp sulle "annetusena" tasku tuleb, siis võiks vabalt öelda ja raiuda kogu aeg, et süsinikku pole olemas ;)
Sull12
14:22 20.03.2021
Kärss: jah ma olen ka "kuulnud" google translatest või teksti automaatselt tõlkivad veebilehitsejad jne, aga teema on lihtsalt selles, et tavaliselt link postitusse pannes pannakse ka väike tutvustus, mida link sisaldab. Sama ka nn naljateemades, lihtsalt youtube linki postitusse pannes, mainitakse tavaliselt, mis selle taga on. Äkki on seal märjad kassipojad, aga mulle meeldivad hoopis kuivad kassid ja ma ei kliki.
arvoLM
20:08 20.03.2021
Lamemaalane--- sul õigus, tasu ei puudutanud seda konkreetset artiklit. Tekst seal on põhiliselt refereeritud ja viited korrektselt välja toodud, kas just süüdistada Telegrami tegijaid selles, et nad maailmas liikuvaid teooriaid tõlgivad?Tean veel ühte refereerijat, Jüri Lina, keda samuti süüdistatakse rumaluste väljamõtlemises, lugege läbi tema raamat "Skorpioni märgi all". Nii palju ei suudaks keegi välja mõelda ja kõik viited samuti olemas.
Deus
20:34 20.03.2021
See on suisa hoomamatu, kui palju karjejõudu ja fantaasiat on inimestel, kes on lollid ja kellel on igav. Aga andke andeks, isegi miljon kärbest ei suuda mind veenda, et sõnnik häste lõhnab ja maitsev on.
-
21:15 20.03.2021
See ongi inimkonna ehk üksikisikute peamine viga, et ainult ise ollakse tark ja kõik teised, kes teistmoodi mõtlevad, on lollid. See on see suutmatus asetada end teise inimese kingadesse ja püüda natukene tema moodi mõelda, maailma tema vaatevinklist näha, lihtsalt proovida, et kuidas teistmoodi mõtted ka toimivad. Aga et mõttepeetus ei võimalda asju teistmoodi vaadata, siis jääbki üle vaid teistsuguse mõtteviisiga inimest tümitada.
-
21:18 20.03.2021
Ehk siis vahel võiks proovida asju ka kärbse vaatevinklist uurida. Ja rääkimata kartulist ning muudest põllusaadustest- sõnnikurammu najal kasvavad neist sellised produktid, mida isegi loll inimene heameelega suust sisse ajab.
arvoLM
21:53 20.03.2021
Näe üks tark inimene saavutaski selle, et Autoleht Auto24-st ära kolis. Selline tarkus tüütas veidi mõtlevaid inimesi. Samas ei ole ju miskit halvasti, kui avalehel ruumi rohkem?
Mõned bännitakse, teised lähevad ise, tasakaal. Keda huvitab, siis nüüd on nende post [email protected]
Deus
23:22 20.03.2021
Ei ole sa esimene, kes selle kartuli mängu toob. Ma oskan kartulist stta ka teha ehk siis äkki jätaks selle kartuli hoopis vahele ja hakkaks kärbseid uskuma?
lamemaalane
23:29 20.03.2021
arvoLM - sõpradega sannas käidud. aluhooli tarbitud,maakera ikke samma ümmargunne kiis Tootsil.
arvoLM
10:04 21.03.2021
On palju inimesi, kes deklareerivad, et kui pole oma silmaga näinud, siis ei usu. Ei ole enamus maalasi näinud maad kosmosest, pigem, mõned kümned on näinud 60 aasta jooksul, kuna see ka suurriikidele koormav ettevõtmine, pealegi peab kuu peale minekuks luba taotlema.
Ja nüüd need, kes ei ole näinud, kukuvad väitlema, kas kummaline ei tundu? Või paluks siia fotosid neist sõduritest, kes valvavad maa ääre peal, et keegi kosmosesse ei kukuks. Pigem maa siiski ümar. Deusiga nõus, neil on tõesti igav, kes väidavad asju, mida nad näinud ei ole. Ei hakka ka normaalne inimene väitma suvalisele vastutulevale naisterahvale, et kule su tutt raseerimata vist? Igaüks võiks nüüd siia tuua oma paralleelse nägemuse.
Ja kui keegi juhtub kedagi refereerima, ehk Eesti keelde tõlkima, ega ei ole ju kohustust seda lugeda, nagu keegi tabavalt ütles, et paluks ainult kuivade kasside pilte, kuna märjad kassid ei meeldi. Ja märkusega, et ei pea seda lehekülge avama, kuna sisu võib olla häiriv. Peaks ju nüüd kõik häppid olema? Ja mitte käituma nagu vanas anekdoodis jänesega, kus jänes ei saanud enne MAITSMIST aru, et tegu kakajunniga, kuigi nagu kõik teavad, või vähemalt eeldan, et enamus, on selle tuvastamiseks ka muud moodused.
ConnorFlint
11:36 21.03.2021
Mulle meeldib ühe mõttetarga mõtisklus:
Mõistuse ja mõtlemise vallas jagunevad inimesed laias laastus kolme rühma
1. Inimesed, kes teavad, et nad ei tea.
2. Inimesed, kes ei tea, et nad teavad
3. Inimesed, kes arvavad, et nad teavad kõike.
Kui kahe esimsed rühma inimesed on enesekriitilised ning suutelised asetama end ka oponendi kingadesse, siis kolmanda rühma esindajad on üldjuhul jäigalt põikpäised. Nende valijult, kära saatel välja kuulutatud seisukohad on nende poolt pahatihti üldsusele peale surumiseks ja nende tõekspidamised seisavad tõestusmaterjalina savijalgadel. Tollesse rühma kuuluvad vandenõuteoreetikud ja poliitikud.
.-.
16:49 21.03.2021
Kui vandenõuteoreetikud ja poliitikud moodustavad ühtse grupi, siis tekkib koheselt küsimus, et miks need enesekriitlilist mõtlemist omavat kaks gruppi inimesi võimu kunagi omada ei suuda, nende eelpool loetletud grupi üle, vaid õlgu kehitades ja naeruvääristavate siltidega pigem kaasa jooksevad? Sest olgem ausad, vahet pole, kes kuidas mõtleb, ütleb, või fantaseerida oskab...oluline on masside üle kontrolli saavutamine ja mõjuvõimu kehtestamine ja seda viimased kaks juba teha oskavad! Me võime vaid vaielda, kas edutult või edukalt, usume või mitte, aga nii see on!
Deus
17:23 21.03.2021
Mulle on üks asi arusaamatu.... Kui ma miskile lapikmaalasele või pseudoteadutega tegelevale olevusele argumenteeritult vastan (inimeseks on raske sellist asja nimetada) siis miks mind, kes ma esitan üldlevinud teaduslikku tõde, tembeldatakse skeptikuks? Skeptik on ikkagi see, kes ei usu talle öeldut ju ehk siis vandenõuteooriate pooldajad on skeptikud või olen ma meie sõnastikust valesti aru saanud?
arvoLM
20:31 21.03.2021
Kas ajalugu on ka teadus? Või hoopis politiseeritud pseudoteadus? Olen tähele pannud, et kui esitada üldlevinud argumenteeritud tõde teatud seltskonnale, nimetatakse seda hoopis ajaloo ümberkirjutamiseks. Või on see hoopis vandenõuteooria? Kuigi argumendid pärit arhiividest. Kas riikide valitsused tegeleks vandenõuteooriate levitamisega? Ja miks me arvame, et teistel "teaduslikel" tellimustel on argumenteeritud tõepõhi all? Suht igas riigis on oht saada teadlasest keevitajaks, kui ta ei aja põhivoolu ajupesu juttu. Seda teemat on käsitletud ka foorumites, kel huvi, see tutvub iseseisvalt, ei hakka siin pikemalt...Lameda maa teema on muuseas välja mõeldud selleks, et naeruvääristada teatud seltskondi, kes võivad teistele huvigruppidele kaikaks kodaras saada. See on sama, kui näiteks inimesele nõuka ajal anti hullu paber vägisi, sest kes enam hullu juttu pärast seda ikka enam usub, eks. Ja lame maa on nii jabur, et sellest rääkijale vaadatakse automaatselt otsa, kui hullule, pole arstidiagnoosi vajagi. Ta ise ei pruugi sellest rääkida, sosistatakse, et vat see seltskond seal käib koos, et lamedast maast omavahel arutada. Oli nõuka ajal hulle, kes käisid ringi ja kuulutasid tõde: "Kas te ikka teate, et Nõukogude Liit on kurjuse impeerium, kus 10 orja peavad ära toitma ühe nomenklatuuri tegelase?". Teda ei naerdud, pigem püüti vaikima sundida. Sest keegi oleks võinud ju seda teooriat kogemata tõe pähe uskuda...
Deus
21:33 21.03.2021
Sinu arutelu nimetatakse filosoofiaks. Kahjuks mõni filosofeerib nii üle, et tekib vägisi tunne, et tegu on miskite karmimate ainete tarvitamisega, mitte lihtsalt õlleklaasi taga mõistusega arutlemisega.
Kärss
22:24 21.03.2021
Telegram on ilukirjandus. Meelelahutus, mitte tõsiteadus. Keegi ei viitsiks lugeda fiktsioone, kui sinna vahele tõeseid fakte ei pikitaks. Nii reptiilide ja lamemaa taga on kah üksjagu tõsiteadust, kuigi google ülikooli vilistlased jagunevad vist teemasse süvenemata enamvähem pooleks selles osas, kes peab seda päris asjaks või kes ainult lollidele mõeldud pinnapealseks näitemänguks. Isegi täiesti sõltumatu youtube instituudi teadlastelt leiab juba selgitusi, millel need vandenõuteooriad põhinevad ja miks need ei saa tõsi olla (ja jätavad samas õhku nii mõnegi küsimuse, millele on loogiline vastus olemas, aga vastust lõpuni põhjendada tänapäeval veel võimatu). Täiesti soovitav tutvuda ilukirjanduse huvilistel, kes suudavad kaasa mõelda ja arvutada. Ei ole päris nii lihtne, et "Kuu on juustust" ja rohkem pole mõtet arutleda. Ka Matrixi esimestes versioonides olid vead sees.
https://majandus24.postimees.ee/3719299/elon-musk-me-elame-m
one-korgemalt-arenenud-tsivilisatsiooni-loodud-arvutimangus
arvoLM
23:32 21.03.2021
aga vastust lõpuni põhjendada tänapäeval veel võimatu--- Siin peitub tuline tõde, protsess on muuseas käima lükatud ja loodetavasti lähitulevik toob meile vastused. Nimetame teed sinnapoole kasvõi filosoofiaks. Suur küsimus oleks muidugi, et mille nimel see jama käib, igal juhul ei saa eesmärk olla raha kokkuajamine, kuna keegi ei ole veel tahtnud seda rahahunnikut teise kirstuga enda matustel matta. See vastus ilmselt väljub meie algelistest arusaamadest.
-
06:56 22.03.2021
Seda, kui targad me kõik siin oleme, saab lugeda ühest elektriauto ja elmo teemast. Piikide ristamine käib juba aastaid ja ei näita vaibumise märke. Seda, millisel arengutasemel inimkond praegusel hetkel üldse on, öeldakse alles sajandite pärast, sest siis on ehk võimalik adekvaatselt hinnata tänaseid tegemisi. Aga kunagi visati ka Giordano Bruno tuleriidale, sest tema mõtted ja ütlemised ei sobinud tollase peavooluga, niiet midagi uut siin päikese all ei ole- inimkond oma mõõtmatus tarkuses ja lolluses käib suht sama rada. Oleks Bruno ajal olnud internet ja telegrami stiilis lehed, oleks ta samamoodi maha materdatud. Niiet tehke oma silmad lahti ja siis ehk Jumal annab teile andeks, et te kõik olete joodikud, vargad, liiderdajad, laiskvorstid, tainapead...
arvoLM
08:18 22.03.2021
kriips 06.56----sinu puhul on tunda, et oled iseseisva mõttelaadiga, mitte ei tegutse trollina. Elektriauto ei arene edasi massidesse enne, kui ei ole täiesti uut akutüüpi välja mõeldud. Mille toorainet ei pea lapstööjõuga koobastest välja tirima, sai kunagi loetud ka Gulagi vasekaevandustest. Kuna sõiduulatus juba päris ahvatlevaks muutunud ja auto hind veidi alla tulnud, hakati rohkem ostma. Ja kohe jälle sein ees--liitiumi hinda tõsteti, kuna nõudlus suurenes. No kas ei anna selle kasumiga oodata, kuni kõik ilusti toimib ja teenida siiski koguse pealt, mitte hinna kruvimisega, teades oma monopoolsest seisundist. Või saadi aru, et liitiumi varud ei olegi nii suured, kui loodeti. Huvitav kokkusattumus, et liitiumi nimelist tabletti kirjutavad välja psühhiaatrid.
Giordano kõrvaldati selleks, et maailm ei saaks tõde teada, kuigi ka mitte otseselt sellepärast. Katoliku kirik sai aru, et tal võib õigus olla ja nad peaksid sel juhul tunnistama, et nad on sajandeid ise vaimupimeduses elanud ja seda ka alamatele levitanud. Kellegi füüsiline hävitamine lükkas seda probleemi edasi. Tapeti autoriteedi püsimise nimel. Et ei peaks hakkama oma vigu tunnistama, kõrvaldame sõnumitooja. Igaüks saab siit nüüd mõttekoha, kas me praegu oleme mõnisada aastat hiljem sellisest mentaliteedist vabad? Jumala tahe...nagu teame, vahetati jumal punaste plakatite vastu 1917, mis oli suuremaid ajaloolisi vigu. Nüüd sada aastat hiljem ehitatakse uuesti üles kirikuid, mis omal ajal lõhuti. Antakse sõna televisioonis isegi juhuse tõttu ellu jäänud Burjaatia munkade järeltulijaile. Teadupärast tehti seal maatasa 160 kloostrit. Kui esmakordselt kuulsin, arvasin, et liialdus, ei saa ju ühes piirkonnas niipalju kloostreid olla. Tuleb välja, et ega praegune vene juhtkond ei olegi hoolimatu, kui püüab Dzerzinski vigu siluda. Kuigi ka tema oli käsutäitja ja ametikohast kinnihoidja, aga mis hinnaga. Järeldus- kõik mida peame olevikus ainuõigeks, ei pruugi olla aja möödudes enam päris nii, vaid kardinaalselt teisiti.
Loodame ametnike targa juhtimise all olla varsti helgemas tulevikus, onju.
Kärss
15:00 22.03.2021
Kunagi oli probleem selles, et infot polnud kusagilt võtta, see kõik tuli ise avastada ja katsetades tõestada. Tänapäeval on info hulk meeletu ja inimesed samal ajal nii laisad, et kas ei viitsi millessegi süveneda või süvenevad tõestatud info asemel sellesse, mida on lihtsam kätte saada (videote vaatamine ja googeldamine selle asemel, et elada esimesed 5-6 aastat raamatukogus ja teha omale selgeks selle teema alustõed, et oleks üldse võimalus mõista, mis osa neis videotes on folkloor, mis on propaganda ja mis tegelikkus).

Elektriautode teemas eristuvad hästi kaks seltskonda: ühed, kes on huvilised ja huvi tõttu omale kogemusi hankinud või hirmu tõttu hankimata jätnud. Teised püüavad end esitleda spetsialistidena: mõni on ehk seda päriseltki, teised on google ülikooli spetsialistid ja kolmas osa on spetsialistid vaid oma usupimeduse tõttu. Igaühel on võrdsed võimalused oma seisukohtade levitamiseks, aga keda on neist rohkem...? Nii igas foorumi teemas, sest kui ikka 100 inimest väidavad, et see auto on s!tt, aga ainult 3tk on reaalselt neid lammutanud ja remontinud ja ütlevad, et s!tt pole mitte auto vaid omanike suhtumine, siis otsingumootorite algoritmid kindlustavad selle, et kõlama jääks demokraatlik enamuse arvamus.

Aga täpselt samamoodi on praegu kõik kohad täis koroonaspetsialiste, kes on natuke googeldanud ja peavad end targemaks nendest, kes esmalt nii kümmekond aastat õppimisele kulutasid (st mitte ei vaadanud videosid, vaid sõna otseses mõttes õppisid kukelaulust keskööni ja tegid nädalas 4-5 eksamit-arvestust õpitu peale). Usutakse seda, millist infot pakutakse massina rohkem ja kelle hääl kõlab valjemalt.
ConnorFlint
17:59 22.03.2021
Väga paljud kuulevad, aga ei kuula.
Vaatavad, aga ei näe.
--
Minu jaoks kangastub selline ütlus USAga, kui 90ndatel esimest korda sinna sattudes lausa hirmutas see infomüra, see meediast kajastuv kiirustav pinnapealsus, mis on siis ka inimesed sellesse pinnapealsusesse haaranud.
Tagasi Eestisse jõudnuna tundus maailm kui kuskil aeg-luubis liikuvad ja täielikus vaikuses.
-
18:30 22.03.2021
Tark on see, kes oskab infot töödelda- leida vasturääkivusi, leida ühisosa ja lugeda ridade vahelt. Enamus inimesi on pinnapealsed ja võtavad infost vastu vaid selle, mis tema mõttemaailma ja teadmistega kokku lähevad, ülejäänu on nende jaoks mõttetus või vale, sest peakene ei suuda seda läbi töötada. Umbes nii, et kaks pluss kaks on arusaadav ja kindel mats, integraalid mõttetu jama, sest sellega nagunii ei oska midagi peale hakata.
Aga ajakirjandus on nagunii pinnapealne ja plähmib välja seda, mis müüb ning kommentaariumid kihama paneb.
.-.
18:34 22.03.2021
Kärss. Selle asja nimi on nihilism, mis on pead tõstmas. Parim viis inimeste üle kontrolli saavutamiseks on tekitada suur hulk erineva sisuga infomüra, millesse uputada nii tõde, kui vale, rääkimata vahepealsusest.
Kui inimene enam millessegi ei usu ega väärtusta eesmärke, vaid lähtub etteantud pinnapealsusest, siis me ühiskonnana ei ole varsti enam need, keda me siiani arvasime olevat.
Progress ja teadus tunduvad võimust võtvat inimese kui vaimse, hingelise ja füüsilise kehandi üle.
..
20:09 22.03.2021
https://isalugu.blogspot.com/2021/03/lamemaalane-on-tanaseks
-enesekindla.html


Edit by Deus: eemaldasin facebooki trackingu su lingilt.

Muudetud 22.03.21 23:10

jee.kim
20:49 22.03.2021

"The flat-Earth conspiracy is spreading around the globe"
arvoLM
01:58 23.03.2021
Kellel kalduvus aegajalt infomürasse uppuda... Kuidas see ütlus oligi :"ära käi minu sõnade, vaid tegude järgi". Või oli see vastupidi?
Jälgime pigem indiviidi või inimgrupi tegusid ja kuulame-loeme vähem sõnavahtu, millega püütakse ebameeldivatelt tegudelt tähelepanu kõrvale juhtida. Jah, raskem ja tülikam, samas ei pea see ka sumbuma ebaseadusliku jälitustegevuse süüdistusse, kui seda teha mõtestatult, peaasi, mitte tormakalt. Ja kui näiteks oma väljavalitule tuntud filmi eeskujul aeg-ajalt sosistada:"Ma tean, mida sa eelmisel suvel tegid" või midagi sarnast, lisab see mängule pigem ilu ja ei ole isegi mitte ebaeetiline. Ja äkki ta järgmisel suvel ei tahagi või ei julge seda teha, nii muutubki maailm paremaks paigaks, aeglaselt, aga paratamatult.
ConnorFlint
06:25 23.03.2021
"Nagu sa näed, oleme sind juba mõnd aega jälginud, Mr. Anderson"
--
"Mis kasu on telefonikõnest, kui sa ei suuda isegi rääkida?"
MATRIX

Kui nendesse lausetesse pisut süveneda, siis tänapäeva maailmakorra võtmes on nood ütlemised üsnagi märgilised...
Vandenõuteooriatele puid alla panna... Et kellegile on see ehk kasulik, et mõned aktiivsed avalikult maad lamedaks kuulutavad ja, et tegelikult oleme me kõik inkubaatori kupli all "katsejänesed".
See on illusionisti parim õnnestumise valem, kus tähelepanu suunatakse lava peal napis riietuses abilisele, samal ajal saali teises nurgas toimub "jäneste" vahetus.
arvoLM
17:50 23.03.2021
ConnorFlint---oleme "katsejäneste" kuues põlvkond maakeral, viis eelmist on end ise tuumasõdadega hävitanud. Leiti ju mõned aastad tagasi Indiast radioaktiivse linna varemed, vanus määrati 10 000aastat, aga edasine uurimine katkestati. Olime ka päris lähedal kuuenda põlvkonna hukule 1962 Kuuba kriisiga, õnneks Moskva võttis siis aru pähe. Nüüd nädal tagasi umbes küsis Putin, et mis jamate oma sanktsioonidega, tahate rakette Kuubale või? Elu ei tohi igav olla. Peale järjekordset tuumasõda siis mõnesaja aasta pärast tuuakse uus põlvkond "katsejäneseid" erinevatelt planeetidelt, kusjuures hullud ja kurjategijad, asumisele. Kellele vast enam ei räägita koolis ahvist arenemise juttu. Ja siis jälle käiakse neid taldrikutega jälgimas, kuidas areng toimub, kui areng paigal pikka aega, visatakse jälle mõni vidin, auto, nutitelefon jne, nagu deja vu. Hoiame siiski pöialt, et mõni põlvkond meie lapsi jõuab veel vanadusse surra ja me ise ei sure sel aastal isand covidisse.
-
18:34 23.03.2021
Mitte keegi ei tea miks me siin oleme ja mis mõte sellel kõigel on. Võib olla tõesti keegi viidab oma aega ja aretab siin oma lõbuks igasugu floorat ja faunat, aga samas ei ole see eriti loogiline, sest sellisel arengutasemel tegelasel oleks meiesuguseid suht nüristav jälgida. Kui just mingi kihlveoga tegu ei ole, et kui tihti nad ennast suudavad välja suretada. Samas on siin loodud kõik tingimused, et need kahejalgsed elus püsiksid- maakera tegelikult toidaks meid ideaalselt, aga me lihtsalt ei oska neid ressursse mõistlikult kasutada. Ja kui ma õigesti mäletan, siis siiani pole leitud üht puuduvat lüli tänapäeva inimese ja tema väidetava eellase vahel, seega jutt ahvist arenemisest ei ole ka täis tõde.
-
20:36 23.03.2021
Hea näide, millise mõttetusega inimesed maal tegelevad ja peegeldab see ilmselt hästi meie praeguseid väärtushinnanguid

https://majandus24.postimees.ee/7208344/esimene-twitteri-sau
ts-osteti-ara-ligi-kolme-miljoni-dollari-eest


Nüüd võiks mõni kergemate elukommetega naisterahvas sinna oma klassika kirja panna: "just setting up my twat"
ja selle siis mõne milliga maha müüa.
.-.
22:16 23.03.2021
Evolutsiooniteooria kohaselt hakanud esimene ahv alles siis tööle, kui teine kaika kätte võttis!
jee.kim
22:41 23.03.2021
Kuuba kriisi põhjustas siiski USA, kes oli eelnevalt taktikalised tuumarelvad viinud Türki, mille peale NSVL oma vastukäigu tegi....
Aga sarnaselt India linnale, leiti väidetavalt ka Jeeriku linna varemetet trinitiiti.
KST
v6sa
16:07 11.05.2021
Huvitav, kas vaktsineeritud kiirgavad elektrisiniselt või sidrunkollaselt?

Ning kas lõhna/maitse järgi suudavad piisavalt valgustatud olendid ka kasutatud vaktsiini tuvastada?

Muudetud 12.05.21 17:05

Kärss
23:46 09.10.2021
Pole midagi kommenteerida. Keda huvitab, see loeb, jutt päris mitmel leheküljel.
https://www.iflscience.com/editors-blog/8-scientific-conspir
acies-that-turned-out-to-be-true/
Kärss
21:03 28.12.2021
Väga pikk, kaheosaline, natuke "telegramilaadne", laiahaardeline ja samas ka laialivalguv lugu, kus on mõndagi, mida tasub kõrva taha panna, mida ise otsuste tegemisel arvestada ja eks aitab veidike ka tänast koroona absurdiolukorda paremini konteksti panna. Eks mingil määral on see ka reklaam tema raamatule. Kes nii palju lugeda ei viitsi, toon välja mõned mõtted sealt ja ühtlasi soovitan lugeda vähemalt läbi teise osa kaks viimast lõiku ("Kuidas eesseisvaga toime tulla?" ja "Sotsiaalmeedia tsensuur").

https://makroskoop.ee/uk-erumajorist-parlamentaar-rohepoorde
s-ja-koroonamaanias-maailm-oli-viimati-nii-soge-enne-maailma
sodade-puhkemist-i-osa/


https://makroskoop.ee/uk-erumajorist-parlamentaar-rohepoorde
s-ja-koroonamaanias-maailm-oli-viimati-nii-soge-enne-maailma
sodade-puhkemist-2-osa/


# kui me tahame teada, kas meil on probleeme mõrvade või vägistamistega,
# siis me vaatame süüdimõistvate otsuste, mitte vahistamiste arvusid, sest
# vahistamiste arv ei anna meie küsimusele vastust.

# osalesin nendel aruteludel, kus töötati välja õigusakte näiteks investeerimis- ja
# riskifondide reguleerimiseks. Poole ajast, mis ma seal veetsin, pidin ma seletama
# Taani koduperenaistele, Bulgaaria sotsialistidele ja kõiksugu muudele inimestele,
# mis see üldse on, mille kohta nad õigusakte loovad. Nende inimeste rumalus on
# täiesti jahmatav, aga võimusauad on ometi nende kätte antud ja need nende kätte
# ka jäävad /.../ Minu arvates tuleks ära kaotada enda märgistamine ja poolte valimine.
# Kandidaadid peaksid ütlema ainult, et see olen mina ja see on see, millesse ma
# usun, vali mind. Ei mingit erakonda ega poolt, lihtsalt nimi. Sellisel juhul oleks
# meil parlament, kus on reaalselt esindatud see, millesse inimesed usuvad.

See lõik kehtib väga hästi kõikmõeldavate sotsiaalmeediaplatvormide ja ka selle foorumi kohta:)

# enamik inimesi teavad, et poliitikud ja pankurid neid petavad, aga nad ei tea,
# kuidas seda tehakse, sest enamikul puuduvad vastavad erialased teadmised.
# Selleks, et midagi teada saada, tuleb kuulata eksperte, aga inimeste
# keskendumisvõime ei ole alati just kuigi pikk.
.
12:06 08.01.2022
https://elu24.postimees.ee/7424814/kersti-kracht-on-veendunu
d-et-elektriarvestitega-manipuleeritakse-kes-seda-riiki-kont
rollib


Jäin ise ka asja üle mõtlema- novembris ilm valdavalt plussis, pea kogu sooja küttis õhksoojuspump, muud kulud naga alati- külmik, boiler, el.pliit. Kogukulu kübe alla 500kwh. Detsembris kõvad miinused, sooja andis puuküte ehk ahi ja pliit ning soojuspump enamuse ajast seisis, hakkas tööle vaid varastel hommikutundidel, muud tarbijad samad ning kogukulu kübe üle 500kwh. Ei ole nagu loogiline, et kui pump enamuse ajast seisab, siis üldkulu tuleb isegi suurem kui pumba töötades. Loomulikult suureneb pumba tarbimine näiteks -15 juures tunduvalt, aga just seda ma puuküttega vältisingi.
Seega hakka või uskuma Krachti juttu.
Samas on tarbimine ööpäeva lõikes vaadatuna aastate jooksul olnud suht sarnane, niiet päris manipuleerimise moodi siiski ei tundu.
Arve õnneks ei tapnud- november 96 rubla, detsember 154.
Deus
12:21 08.01.2022
Alati on võimalus iga kaitsme alla oma lugeja toppida ja kuu lõpus numbreid võrrelda (kindlasti on väike erinevus olemas, mis on normaalne) või lasta mõnel plommiõigusega tüübil vanakooli lugeja peale EE oma toppida, siis saaks juba kohtutee jalge alla võtta, kui seal erinevus.
Iga kaitsme alla toppimine kallivõitu, ise olen kasutanud juhtudel, kui ei ole esimese hooga tarbijat ülesse leidnud, siis tõstsingi kaitsme alt kaitsme alla, et aru saada, mis pagan seda voolu neelab, kuigi omaarust oli kõik kuni külmkapini valja tõmmatud.
Focus MK 2,5 - 2010
01:28 13.02.2022
Loen autofoorumit 2-3 korda nädalas ja olen jõudnud järeldusele, et admin/mode nime DEUS all esinev isik ei ole see-sama , mis paar aastat tagasi .... kõnepruuk on kuidagi robustseks ja poolropendavaks muutunud...

... eks tõestage või lükake ümber ...
Deus
07:31 13.02.2022
Tõestada saavad need, kes on kogu aeg suvistel ja talvistel kokkutulekutel käinud ja silmast silma mind näinud. Täiesti sama inimene, veel parem inimene, andestavam ja mõistvam inimene kui see, kes ta oli 5 või 10 või 15 aastat tagasi.
.
08:10 13.02.2022
Miks sa siis varem oma nina teemadesse üsna vähe toppisid ja nüüd lausa igatunniliselt kedagi kuskil maha teed? Püüad oma headusega halbu õigele teele suunata?
jee.kim
09:06 13.02.2022
Äkki on modereeritavad lollemaks muutunud?
Deus
11:36 13.02.2022
Jee.kim vastas mu eest täpselt ilusti. Vanasti ei olnud vaja nii palju sekkumist.
süvariik on jamas
09:59 10.02.2023
Nad ei arvanud, et rahvas sellest teada saab. Liz Trussi sõnum A.Blinkenile - See on tehtud. Kuidas üks Nato riik teeb rünnaku oma teisele liikmele ehk Saksamaale ja EL-le lastes õhku meres olevad torujuhtmed. See BigGay ,kes on süvariigi käpik , oli ametis ka siis kui toimus MH17 allalaskmine. See on tõend, et Nato kasutab ära Ukrainat oma Vene vastases agressioonis ,mis sai alguse 2014 riigipöördega. Süvariigi korruptsioon Ukraina abirahade ja seal asuvate biolaboratooriumitega. Ning ,kui uppus 1994 a-l parvlaev Estonia, ka siis toimus Nato õppused Läänemerel. Ja meil on teada, et Ameerika salateenistuse lennukid viisid katastroofist päästetud Rootsist ära tundmatus suunas. Küsimus on ,kas meil on julgeid inimesi, kes nõuavad vastutust Rootsilt ja Ameerikalt. Ja nõuda tuleb ka kahjutasude maksmist 1994 a. süvariigi tegude eest.
Deus
10:42 10.02.2023
Millise riigi süvariik?
jee.kim
11:54 10.02.2023
Kodanik Süvariik elab vist pidevas hirmus, nigut Mel Gibson ühes Meerikamaa filmis.
Raske juhus.....
maaks
14:19 10.02.2023
Teile teadmiseks, et ei ole olemas eraldi iga riigi süvariiki - on üks ühine Süvariik, mida juhivad (globaalselt) vabamüürlased, illuminandid (ja keegi oli veel aga ei mäleta).
Deus
14:42 10.02.2023
Viimati oli meie keeles süvariik ikkagi mittevahetuvad ametinikud, kes elavad üle igasugu ülemusi ja ministreid ning teevad ikkagi nii nagu nad tahavad, mitte seda, mida omaarust ülemus seal eesotsas kraaksub, noh, umbes nagu EMTA, teeb mida ise tahab, poogen seadustest.
See murikamaa keeles deep-state on tõesti 1% jne tegelased aga meie süvariigi jaburduse kirjutaja ei defineeri kuidagi ära, keda ta süüdistab ja miks ta süüdistab ja kust kohast üldse vastavad andmed võetud on ja kas ta on andmepesukontrolli üldse ise läbi teinud.