Viimased sõnumid

fghgd
13:50 täna
» » #1475909
Jälle
https://majandus.postimees.ee/8061234/elering-elektriarvele-
tekib-taiesti-uus-kulu

Ehk meenutamekasvõi seda, mitu korda on mõne viimase aasta jooksul võrgutasu tõstetud.
fghgd
13:41 täna
» » #1475908
Jeerum jeerum millist jama on võimalik genereerida... Oleks siin siis nii rikas rahvas, kellelt on võimalik veelgi rohkem koorida, siis ehk asi toimibki, aga olles sissetulekutelt euroopa viimaste seas ja hindadelt esimeste seas, et ole siin enamuselt enam midagi võtta. Ma olen siin juba korduvalt maininud, et kui eksport riiki raha ei too, ei päästa see ühes katlas oleva konstantse rahahulga pidev ümberjagamine halligi. Loome vaid illusiooni, et riigikassa paisub, samal ajal saeme oksa, et maksutulu väheneb tarbimise vähenemise tõttu, sest vaene ei osta enam midagi ja ei laeku ei käibekat ega aktsiisi. Samal ajal tõstavad kauplejad ikka hindu, et enda kasumid ei väheneks.
Deus
13:36 täna
» » #1475907
Štaršinov, leiad ta siit kohast: https://maps.app.goo.gl/4hn2Ch7XbNea2buU7
Vist oli number 6 garaaž. Kui tal aega ja tahtmist on, äkki saad jutule, ta juba läheb pensionile viimased 5 aastat. Räägib puhast eesti keelt, paariline tal mitte nii väga.
Deus
13:26 täna
» » #1475906
USA's on väga lihtne loogika, sa maksad kindlustusele ja kindlustus maksab siis sinu tervisemurede korral. See, kas sa maksad kindlustusele või mitte, on su oma vaba valik, omavastutus.
Haridus on seal kallis aga samas oli väga võrdeline meil krooni ajal, seal maksid 25k dollarites, meil maksid 25k kroonides semestris, palganumber oli sama number ehk numbriliselt vahet polnud, raha väärtust ei ole vaja siin kohal võrrelda. Ei saa ka välja jätta sealse loogika, et tegelikult on sul võimalik tasuta ka õppida kõrgemas. Magistrikraadiga keemikust on vähe abi riigile, kui ta töötab klienditoes.
Igasugu toetuste koha pealt võiks samuti ametnike armeed kokku koondada ja luua väga lihtsa asja: kodanikupalk, kõik muutub palju läbipaistvamaks ja pole vaja 10 000 raamatupidajat protsente taga ajama enam, las pakuvad naaberriikide firmadele teenust parem. Saad riigilt palka, käid ja puhastad riigi territooriumit selle palga eest kuniks saad päristööle tagasi, nagu Valgevenes, niisama ei anna keegi, poleerid prügikaste aga tööd pead tegema palga eest, nii lihtne see ongi. Ma olen igasuguste toetuste vastane 90% juhtudel, toetusi saab muudmoodi lahendada ja selleks on, nagu ülal nimetatud, kaupade erimaksustamine.
Pensioniga üritasime minna seda teed, et suurendada kodaniku omavastutust tema oma tuleviku eest aga nüüd löödi sinna jälle 20 aastane auk sisse.
kikkaEst
13:26 täna
» » #1475905
Tere.
Küsimus suurele ringile - kus ja kes teeks (lisaks tavapärasele autoremondile) ka auto keevitus- ja plektitöid Tallinnas ning kus osatakse näha tervikut ja kus ei ohita-ähita stiilis "EI saa, EI ole võimalik".
Lisaks peab tegija olema aus ja mitte varastama juppe autolt või neid vahetama.

"Tuntud ja tunnustatud" autoremonditöökodades olen pettunud, seega hea, kui oleks mõni väike "nurgatagune" töökoda või erategija (kes-teab-see-teab).

Olen veendunud, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab ja kõik on võimalik (ka väga mõistliku hinnaga).
Võib saata ka vene tegijate kontakte (elu on kahjuks näidanud, et on võimekamad ja usaldusväärsemad).
Võid ka helistada või saata sõnumi, 56799030.
Tänud!

PS! Tühikargajate ja muidulõõpijate kommentaarid siin ei ole oodatud.
VettEiJooJalaEiKäi
13:02 täna
» » #1475904
Küsi Deus ettevõtjate käest, miks nad ei maksa Eestis 4-5 korda suuremat palka?
ja USA näite korral too palun Deus siia kõrvale, mida ja kui palju peab USAs iga inimene ise maksma tervishoius, enda ja laste hariduses ja milline panus tuleb anda pensionisse ise. USAs ei ole sellist asja nagu vanemapalk või vanemapuhkus või peretoetused. Kui meil teha kõrgharidus suures osas tasuliseks, hea üldharidus tasuliseks, tervishoius palju suurem omaosalus ja vastutus, pensionis samuti ja kaotada ära igasugu peretoetused - me saaks makse aladandada ilusti.

Kas Eesti Pank on rääkinud midagi muud või?

PS Heido Vitsur on 80 aastane ja käib tööl. tehke järgi! See saab nagunii olema meie tulevik, et inimene peabki elu lõpuni tööl käima.

Ja Deus sa ei ole ju nii loll, et ei saa aru, et Eesti riigieelarve tulusid ja kulusid ei saa taskaalu keskvalitsuse kärbetega - seda räägib ka Vitsur.
Deus
12:49 täna
» » #1475903
Palun tuua välja TOP Auto hinnakiri võrdluseks enne kui siin reklaamimaigulise tekstiga vehkima tulla.
Vaatan seda hinnakirja ja odavam on TOP autos käia minu arust, eriti vaadates enda Hyundai arveid, mille TOP auto on kirjutanud mulle.
Deus
12:46 täna
» » #1475902
Miks peab kogu aeg eeskujuks tooma Jeuroopat, et seal vaata on kõrgem ja seal vaata on ka kõrgem, samal ajal, kui meie inimesed saavad kuni 5x väiksemat palka? Meie palgatase on alles lähenemas sellele, mis on teistes riikides olnud juba vähemalt paar aastakümmet.
Trollikene muidugi toobki näidiseks nüüd jälle miski erapanga majanduseksperdi, kuigi enne raius, et aind Eesti Panka ja selle eksperte saab usaldada.
Miks ei tooda eeskujuks näiteks USA't, kus maksukoormus on veel väiksem ja esmatarbekaupadele on suisa maksuerisus, et inimesed oleks toidetud ja mähkmed jalas? Miks peidetakse oma laused miskite kummaliste numbrite taha, kuigi reaalsus on see, et sinu teenistusest läheb neli viiendikku ehk 4/5 riigile, kui ostad kogu palga eest kütust?
Riik tõmmaku kõige pealt oma kulusid kokku, mitte ärgu loogu uut maksu, mille jaoks JUBA PALGATAKSE uusi inimesi sinna mootorisse.
Varsti polegi enam inimesi erasektoris tegutsemas, äkki oleks mõistlik koheselt kõik riigistada ja riiki juhtida kui väikeperefirmat, selle asemel, et uusi lollusi välja mõelda?
meelis2711
12:30 täna
» » #1475901
Üks vanimaid golf v, 2003/12.
opelivana
11:49 täna
» » #1475900
Kas kellelgi on kokkupuuteid Auto Bassadone`ga. Pakuvad Hyndai hooldust lisaks Topautole?
Bassadone´l on nn eco-service paketid:
https://www.autobassadone.ee/teeninduse-pakkumised/hyundai-e
co-service-hoolduspakett

Need on vist mõeldud inimestele kes autodest mitte vähimatki (loe: ööd ega mütsi:) ei taipa,aga on nõus raha välja käima.

Kas lisaks Topautole ja Bassadone`le on veel mõni margiesindus kes teeb Hyundai`sid? Oluline, et nad põhiasju oskaksid, et neile oma renomee oluline oleks ja "kojameeste üldseisundi hindamise" eest 35€ ei küsiks:).
St. küsida võivad, aga see näitab märgiliselt ettevõtte suhtumist töötegemisse.
VettEiJooJalaEiKäi
10:46 täna
» » #1475899Ja veel samast Heido Vitsuri arvamisest: Eestis on madal maksukoormus!!!!

Alustada tuleks kõige raskemast, kuid kõige põhimõttelisemast küsimusest: kuidas edasi minna? Kas maksude või inimeste omaosaluse suurendamise teed. Euroopa liidu keskmisest 10 protsendipunkti, see on viiendiku võrra madalama maksukoormusega me Skandinaavia või Lääne-Euroopa tüüpi solidaarsusele tuginevat heaoluriiki praeguse hinnataseme ja väikese majanduskasvu juures enam mängida ei saa.

Rahandusministeeriumi prognoosidest välja paistev alaliseks jääma ja kasvama kippuv lõhe kindlaksmääratud avalike kulutuste ja võimalike maksutulude vahel räägib meid ees ootavatest probleemidest liiga selget keelt. Tuleb aru saada ka sellest, et puudujäävat raha valitsuse kulutuste kärpimisega katta pole võimalik.

Heido Vitsur
LHV majandusekspert
VettEiJooJalaEiKäi
10:42 täna
» » #1475898
mul omaaegne naabrimees Heido Vitsur 17.07.2024. Tema seda mõtet on siin mitu korda üritatud välja tuua, et meil Eestis on jagatud rahvale kulda ja karda varem ja sellega on kõik ära harjunud ja nüüd on loomulikult kisa, kui midagi, mida ei oleks pidanud rahvale jagamagi, tahetakse ära võtta.

Heido Vitsur:
Aastakümnete tegematajätmised on kuhjunud

Paraku on hetke karm tõde selline, et me võime kritiseerida valitsust palju tahes, meil tuleb suure osaga pakutust leppida, sest praegust ummikseisu pole põhjustanud üksnes hetkel või viimase kahe aasta jooksul tehtud vead. Nüüdsed raskused on siiski paljude aastate ja isegi aastakümnete tegemiste ja tegematajätmiste, sealhulgas ka meie jäikuse, ametlikus kõnepruugis stabiilsuse ebameeldiv, kuid loomulik tagajärg.

Oleme mingil määral eelnenud aastate edu ohvrid. Oleme ju aastakümneid saanud kinnitada ja kinnitanudki, et meile mitte ainult ei sobi lihtne ja muutumatu maksusüsteem, vaid ka seda, et täiendavate maksude järgi ei ole mingit vajadust, et pigem tuleks muudatustest rääkimine, veel enam nende tegemine, meie arengule kahjuks.

Põhimõtteliselt oleksime seda teed võinudki edasi minna, kui oleksime õigel ajal hakanud avameelselt rääkima, et sellise maksubaasi ja vananeva rahvastiku, kallineva arstiabi ja kasvavate haridusnõuete tõttu ei saa me tulevikus seniseid tasuta avalikke teenuseid inimestele enam endises mahus pakkuda ning et kui me tahame oma maksusüsteemi hoida sellisena, nagu ta on, tuleb hakata inimeste omaosalust kas hariduse-, tervishoiu- või sotsiaalkulutustes vastavalt vajadusele suurendama. Ning seejärel ka nii toimima.

Meie aga tegime hetkevõimalustest lähtudes ja tulevikuriske ignoreerides pika aja jooksul vastupidist: kõrgharidus muudeti tasuta hariduseks, vähendati niigi peaaegu olematut varamaksu, kohustuslikud maksed sotsiaalkindlustusse muudeti vabatahtlikuks, hakati üksikisiku tulumaksust vabastama ka neid, kellel seda üldse vaja ei oleks olnud...

Lisaks oleme kogu aeg tundnud üpris vähe huvi ka oma avaliku sektori suutlikkuse vastu. Tõsi, avalikkus tunneb küll pidevat huvi avaliku sektori palkade ja ametnike arvu vastu, kuid mitte eriti selle vastu, mida avalikus sektoris sisuliselt tehakse ja kui efektiivselt kulutatakse meil maksumaksja raha.

See aga tähendab, et olukorras, kus on vaja tagada iga euro ratsionaalset kasutamist, näeme peamist probleemi üksnes väikese osa valitsuse eelarve suuruses, aga mitte seal, kus kulutatakse lõviosa maksumaksja rahast.

Tänaseks on teravdatud pilgu alla sattunud haridusministeeriumi kulutused, kus vaatamata Euroopa Liidu ühele kõrgemale kulutuste tasemele SKT suhtes ei ole meil aastakümnete jooksul õnnestunud õpetajatele lubatud, kuid Euroopa mõistes siiski tagasihoidlikku palka maksma hakata.
A66 teemasse
09:42 täna
» » #1475897
Mis aasta auto? 103kw võib olla nii uuem CR kui vanem PD süsteemiga mootor. Need on väga erinevad asjad ja kahe nukaga PD pihusteid ei suuda keegi stendida adekvaatselt. Pigem on vaja kogemust ning oskusi arvutiga nende juures. Lisaks veel, et uuemate CR süsteemi pihustite stendimised ei vasta ka igakord lootustele.
A maalt
09:16 täna
» » #1475896
Olles viimase paari-kolme aasta jooksul kasutanud erinevaid Toyota ja Nissani variaatoriga autosid. Kõikide vanus jäi nooremaks kui kolm aastat, ehk siis suht viimane põlvkond. Toyota laseb mootori pöörded 5000 peale ja seejärel hakkab kast ka järgi tulema. On tunda sisse ehitatud "käikusid".
Nissan laseb pöörded kiirendades 2500 peale ja hakkab käike vahetama. Maanteel sõidab u 1500-2000 rpm. Sisseehitatud käigud on selgelt tunda, vahetab nagu klassikaline automaat, mootor ei kiunu käes, maanteel sõidab ühtlasemate pööretega kui Toiots.
Järeldus- Nissani kast on mugavam kasutada. Töökindlus on mõlemal täitsa olemas, ei pea selle pärast muretsema.
Väiksematel autodel kasutavad mõlemad 3 silindrit, Toyota oma väriseb, vibreerib- tunne, et miskit korrast ära on. Nissani mootor töötab ühtlaselt nagu 4 sil oleks tal.
tsupatsups
08:46 täna
» » #1475895
meelis2711
05:49 täna
» » #1475894
Kes oleks tartus / lõuna - eestis kõige usaldusväärsem töökoda pihustite kontrollis/remondis?
VW golf v 2.0 tdi 103kw
Mahno3
10:03 eile
» » #1475893
Ehk siis asi, mis on sobilik 50 kuubikulisele rollerile aga halb valik autole.
mati1222
23:37 16.07.2024
» » #1475892
Raul Jaak Ervin Üks Jalgvärav
22:34 16.07.2024
» » #1475891
Soovitan kuulata https://www.youtube.com/watch?v=Srep_WTTt1U&t=2560s
totter podcast, aga Lao Mellilt üllatavalt normaalne jutt - sh majandusest ja poliitikutest.

Mehe elus on üheks läbivaks jooneks olnud sport, mis on tassinud meest parematel ja halvematel aegadel. Tasub ehk selle peale mõelda ka siinsetel hädapätakatel - hakake sporti tegema ja no ikka selliselt, et oled ka 60-selt väga heas heas füüsilises vormis ja et see paistaks ka välja, mitte nii, et ma ise arvan, et olen spordimees. sport loksutab ka kupli all nii mõnegi asja paika. ja karsked eluviisid peaksid olema elementaarsed.
saalsaaler
20:54 16.07.2024
» » #1475890
2,2 l 130 KW on tüüpveaga aga hilisem 110 KW väga OK
Deus
20:13 16.07.2024
» » #1475889
Kui siin teemat lugeda, siis kodanik trolli arvates ei tohi muud kui aind Eesti panka uskuda, nüüd järsku peab jälle erasektori panka uskuma. Kummaline plaadivahetus tõesti...
fghgd
19:45 16.07.2024
» » #1475888
No nüüd võib täiega kindlalt tunda ja eluga rahul olla- seebi analüütik ütles, et kullajõed hakkavad homme voolama...
tramaikannata neid soolapuhujaid alates maalehe ilmaennustajatest kuni kõiksugu finantsselgeltnägijateni, kes järjekindlalt ja järjepidevalt meedias oma p@ska puhuvad ja veel vahem kannatan neid, kes seda meinstriimi kollast pläma usuvad ja kaasa kaagutavad. Homme teeb see analüütik uue ennustuse ja lisab veel paar protsenti ja rahvas aplodeerib joovastunult. Aasta lõpus ak aastat kokku võtvas saates aga naeratab endiselt enesekindlalt, et kahjuks nii hästi ikka ei läinud, aga uuel aastal tuleb kindlasti tõus ja kõik noogutavad kaasa- jaa jaa, ajad on hetkel keerulised...
ConnorFlint
18:05 16.07.2024
» » #1475887
Ja siia siis ka säherdune uudisnupp:
"Ettevõtjad on aga sel aastal avaldanud 23% vähem tööpakkumisi kui eelmisel, mistõttu on kasvanud konkurents vabade ametikohade nimel."
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120307835/inimesed-otsivad
-massiliselt-tood-tooandjatele-on-tana-esitatud-ule-miljoni-
kandideerimisavalduse
Randlase Poeg
17:58 16.07.2024
» » #1475886
Mulle kanti küll rrr ist paari päevaga raha tagasi.
Aga pakkida võiksid paremini, teades mil viisil neid saadetisi käsitletakse.
Ukse nurk oli pahupidi, ikka peab üle värvima
wigry
17:53 16.07.2024
» » #1475885
Viidatud teemas on kirjas üks oluline aspekt klassikalsite CVT käigugkastide kohta - nad ei kannata jõulist ja äkilist kiirendamist. Ka minu Nissan on häälestatud pigem mugavaks rahulikuks kulgemiseks ning kui hakata linnakiirustel gaasipedaali liigselt sõtkuma on tunda, et arvuti paneb käe ette ja kiirendus toimub arvutisse programmeeritud viisil mitte ilmtingimata vastates gaasipedaali asendile. Ilmselgelt selleks et käigukasti säästa. Ma ei ütleks, et mulle jääks sellest kiirendusest väheseks kuid märgata on, et arvuti on vahel ja kontrollib olukorda.